Vokietijoje parodą atidaręs Aleksandras Pogrebnojus jos kelionę žada tęsti Čekijoje ir Prancūzijoje

Jurga Jutaitė ir Smiltė Bagdžiūnė / Modesto Ežeskio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-29 17:36
Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus džiaugiasi – Vokietijoje, didžiausioje Rostoko galerijoje „Auriga“, duris atvėrė jo ir Vidos Simanavičiūtės paroda „A&V retrospektyva 1995–2015“.
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Trys dešimtys garsių Lietuvos fotografų nuotraukų, kuriose įamžintos žinomos, A.Pogrebnojus ir V.Simanavičiūtės kurtais drabužiais vilkinčios manekenės. Tokią ekspoziciją Rostoke pristato dizaineriai. Paroda veiks dar daugiau nei du mėnesius, tačiau jau per pirmąsias dienas menininkai spėjo sulaukti komplimentų.

„Smagu, kad paroda keliauja, kad darbai eksponuojami ne tik Lietuvoje. Tačiau man tai atrodo normalu. Jeigu kažką normalaus darai, anksčiau ar vėliau atsiranda žmonių, kurie tai supranta ir įvertina“, – Žmonės.lt sakė A.Pogrebnojus.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Pristatyti savo darbus Vokietijoje jį pakvietė galerijos savininkas Florianas. Praėjusiais metais tą pačią parodą buvo galima išvysti ir Lietuvoje, kūriniai buvo eksponuojasi Vilniaus „Prospekto“ galerijoje, vėliau išvežti į Nidą. Tuomet Neringos kurorte viešėjęs galerininkas užsuko apžiūrėti retrospektyvos darbų, jie jam padarė didelį įspūdį.

„Galbūt esu per daug išlepintas, tačiau manęs tai jau nebestebina, kad mano darbai parduodami Honkonge ar Japonijoje. Į tokias vietas renkasi žmonės, kurie domisi menu. Gera nuotrauka  yra gera ir Lietuvoje, ir Vokietijoje, ir net kokiam tai Trinidade. Tikiuosi, kad paroda ir toliau keliaus“, – sakė A.Pogrebnojus.

Dizaineris taip pat ketina parodą pristayti Čekijoje ir Prancūzijoje.

„Tai nuotraukos, kuriose įamžinti mūsų su Vida dvidešimt kūrybos metų. Jos retušuotos, gražiai atspausdintos. Jose galima pamatyti visą mados raidą, pamatyti, kaip keitėmės mes ir manekenės“, – pasakojo dizaineris.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Gražiausias akimirkas užfiksavo fotografai Paulius Gasiūnas, Algimantas Krisčiūnas, Viktoras Trublenkovas, Modestas Ežeskis. Dizainerių modeliais tapo A.Pogrebnojaus žmona Monika Račiūnaitė, Smiltė Bagdžiūnė, Rasa Galinytė, Margarita Švėgždaitė ir daugelis kitų.

Daugiau retrospektyvos nuotraukų galite rasti čia:

Į parodos atidarymą atvyko maždaug 150 žmonių, ne vienas gyrė dizainerių kūrybą, teigiamai vertino jų darbus.

Viešėdamas Vokietijoje A.Pogrebnojus turėjo ir laiko atsikvėpti. Šiek tiek pasivaikščiojo po miestą, susipažino su apylinkėmis. „Rostokas – ramus, labai harmoningas miestas. Jis man kažkuo priminė mūsų Klaipėdą. Valgiau daug žuvies ir buvo gerai“, – linksmai kalbėjo menininkas.

Jau netrukus jis ketina vėl intensyviai kibti į darbus. Nuo liepos 7 dienos dizaineris pradės ruošti naują kolekciją, kurią pristatyti žada gruodžio 6 dieną.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai