Vilniuje – koncertas-mitingas: Lukiškių aikštė po 30 metų vėl skandavo „Red Army Go Home!“

Koncertas Laisvės dienai / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.
Koncertas Laisvės dienai / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
2023-09-01 08:28
AA

Minint okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 30-metį, Krašto apsaugos ministerija pakvietė į koncertą-mitingą Lukiškių aikštėje. Ketvirtadienio vakarą renginyje pasirodė būrys žinomų atlikėjų ir vėl nuaidėjo šūkis „Red Army Go Home!“.

Ketvirtadienį Lukiškių aikštėje griaudėjusio koncerto metu didžiulėse vaizdo projekcijose buvo rodomos istorinės nuotraukos, vaizdo kadrai, pasakojantys apie okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos laikotarpį, skambėjo muzikiniai kūriniai.

Vaizdo projekcijoje prisiminimais dalijosi ano meto įvykių liudininkai bei žinomi visuomenės veikėjai, politikai, jaunieji nepriklausomos Lietuvos piliečiai.

„Red Army Go Home!“ koncertas / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Muzikinius kūrinius atliko Jeronimas Milius, grupė „Baltos Varnos“, Saulius Urbonavičius-Samas, Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Lina Rastokaitė ir daugelis kitų. Grojo Lietuvos kariuomenės orkestras.

Fotogalerija:

„Red Army Go Home!“ koncertas Lukiškių aikštėje (53 nuotr.)
+47

Šiųmečio Laisvės dienos minėjimo renginio šūkis „Red Army Go Home!“ – gerai žinomas tiems, kas paskutinįjį praėjusio amžiaus dešimtmetį aktyviai dalyvavo Lietuvos laisvės renginiuose – mitinguose, piketuose, eitynėse, protestuose.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, atkūrus Nepriklausomybę 1990 metų kovo 11 dieną, Lietuvos teritorijoje buvo dislokuotos maždaug penkios okupacinės kariuomenės divizijos ir apie 34,6 tūkst. karių, 1000 tankų, apie 180 lėktuvų, 1901 šarvuotis.

„Red Army Go Home!“ koncertas / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Netrukus po Nepriklausomybės paskelbimo prasidėjo derybų procesas, trukęs ne vienus metus ir atnešęs Lietuvai visišką laisvę nuo okupantų.

Paskutinis Rusijos armijos karinis ešelonas nesustodamas pravažiavo Kenos geležinkelio stotį rugpjūčio 31 dieną, 23 val. 46 minutės.

„Okupacinės kariuomenės išvedimas – Lietuvos sėkmės istorija. Ilgų ir alinančių derybų rezultatas – taikiai, be prievartos, be pasipriešinimo iš Lietuvos išvežta gausybė galingos technikos, į kitą valstybę perkelta dešimtys tūkstančių karių“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak jo, Lietuva gali didžiuotis savo atkaklumu pasiekusi, kad okupacinė kariuomenė iš Lietuvos buvo išvesta metais anksčiau nei iš Vokietijos, Latvijos ir Estijos.