Vienuolės atsisako parduoti dainininkei Katy Perry buvusį vienuolyną

Katy Perry nusipirko buvusį vienuolyną / „Vida Press“ ir „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-23 10:31
Dainininkė Katy Perry pelnė milijonų muzikos gerbėjų visame pasaulyje simpatijas, tačiau jai nepavyko palenkti į savo pusę dviejų senyvo amžiaus vienuolių, nusprendusių pasipriešinti popmuzikos dievaitės norams įsikurti buvusiame vienuolyne.

Ant kalvos šlaito įsikūręs didžiulis itališko stiliaus kompleksas, vertinamas 15 mln. JAV dolerių, yra netoli įžymybių pamėgto Los Andželo Silver Leiko rajono.

Tačiau dviem vienuolėms tai nerūpi – jos užginčijo arkivyskupijos teisę parduoti šį turtą.

Pirmadienį pateiktame skunde arkivyskupija kaltinama vienašališkai pakeitusi vienuolyno, kuris žinomas kaip Palaimintosios Mergelės Marijos švenčiausiosios ir nekalčiausios širdies seserų Kalifornijos institutas, įstatus.

Ieškinyje teigiama, kad dviem iš likusių penkių kongregacijos vienuolių, kurių amžius svyruoja nuo 77 iki 88 metų, buvo suteikta išimtinė teisė keisti šio instituto įstatus, rinkti pareigūnus ir parduoti instituto turtą.

Katy Perry aplankė vienuoles, joms padainavo ir pasakė, kad viliasi čia apsigyventi su savo mama ir močiute.

Tačiau vienuolės nepakeitė savo nuomonės ir toliau nesutinka, kad šis kompleksas būtų parduotas atlikėjai, kuri užaugo atgimusiųjų protestantų šeimoje, tačiau vėliau tapo sekso simboliu ir aktyvia homoseksualių asmenų teisių gynėja.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

77 metų sesuo Rita Callanan neseniai dienraščiui „The Los Angeles Times“ sakė, kad internete rado Katy Perry vaizdo klipų ir, „jei galiu pareikšti savo nuomonę, nė vienas jų man nepatiko“.

Rita Callanan ir 86 metų sesuo Catherine Rose Holzman nori, kad vienuolyno kompleksas būtų parduotas restoranų savininkei Danai Hollister, pareiškusiai norą jį įsigyti.

Arkivyskupija atsikerta, kad Dana Hollister pasiūlė tik 44 tūkst. avansą be įsipareigojimo dar trejus metus mokėti vienuolėms.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak arkivyskupijos, likusios trys vienuolės pritarė tam, kad kompleksas būtų parduotas Katy Perry. Penkios seserys nebegyvena buvusiame vienuolyne, kuriame anksčiau buvo įsikūrusios daugiau nei 100 vienuolių.

„Arkivyskupija rūpinasi Mergelės Marijos nekalčiausios širdies seserų gerove dabar ir rūpinsis ją ateityje“, – sakoma arkivyskupijos paskelbtame pareiškime.

„Tai yra mūsų pareiga, pavesta Šventojo Sosto, kurio galutinis pritarimas bus reikalingas bet kokiam turto pardavimui“, – pažymima jame.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai