„Valstybinė lietuvių kalbos komisija“ feisbuke trolina garsenybes: rašyti pamokė ir Agnę Jagelavičiūtę

Agnė Jagelavičiūtė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-30 18:33
Stilistė Agnė Jagelavičiūtė „Facebook“ tinkle antradienį sulaukė dėmesio iš „Valstybinės lietuvių kalbos komisijos“ (VLKK) paskyros. Savo rašymo stiliumi pagyrusi vieną avialinijų bendrovę A.Jagelavičiūtė feisbuke tučtuojau gavo „komisijos“ pamoką. Žmonės.lt pasidomėjo, ar VLKK vardu pavadinta paskyra išties susijusi su Valstybine lietuvių kalbos komisija.

„Valstybinės lietuvių kalbos komisijos“ paskyros administratorius po Agnės įrašu feisbuke pakomentavo, ką ši parašė ne taip ir pamokė, kaip reikėtų taisyti stiliaus bei gramatikos klaidas. 

Agnės Jagelavičiūtės įrašas feisbuke
Agnės Jagelavičiūtės įrašas feisbuke
Agnės Jagelavičiūtės įrašas feisbuke
Agnės Jagelavičiūtės įrašas feisbuke

Feisbuke neseniai sukurta „Valstybinės lietuvių kalbos komisijos“ paskyra seka ir daugiau garsenybių socialiniame tinkle. Tačiau Žmonės.lt išsiaiškino, kad ši paskyra neturi nieko bendro su tikrąja komisija.

Žmonės.lt susisiekus su Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nare Irena Smetoniene, ši patikino, kad „Valstybinės lietuvių kalbos komisijos“ pavadinimu prisidengęs socialinių tinklų vartotojas nėra niekaip susijęs su šia institucija.

„Tai yra fikcija. VLKK ženkliukas vogtas. Be to, VLKK niekada nerašytų visų žodžių didžiosiomis raidėmis, kaip yra šioje paskyroje. Kažkas turbūt trolina komisiją, tai kažokia užkalnių provokacija. Manau, komisijos pirmininkė (šiuo metu komisijos pirmininkė yra Daiva Vaišnienė, – red.) turėtų sureaguoti. Taip daryti negalima“, – Žmonės.lt komentavo I.Smetonienė.

Pasak jos, VLKK neturi paskyros „Facebook“ tinkle.

„Viena mano darbuotoja kadaise buvo parašiusi kelis panašius komentarus, jai tai baigėsi griežtu papeikimu. Kalbos komisijos narys, būdamas valstybinės institucijos narys, negali tokių dalykų daryti“, – sakė  I.Smetonienė.

Agnės Jagelavičiūtės įrašas feisbuke
Agnės Jagelavičiūtės įrašas feisbuke
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai