Vaida Skaisgirė: „Gera egoistiškai jausti, kad savo mažajam visada būsiu nuostabiausia moteris“

Vaida Skaisgirė su sūnum Atu / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-05-03 11:24
Nenusifotkinau prie sakurų, tai atsigriebsiu šiandien.

Kai prieš daugiau nei du metus tapau mama, galvoje sukosi daug klausimų. Nuo „Kas kiek laiko maitinti?“ iki „Kaip pakeisti tą nelemtą pampersą neapdirbus viso vystymo stalo?“ (šypsosi) Banalu, labai banalu, bet žino kiekviena mama – nuojauta suranda atsakymus į visus klausimus. Labai giedrai prisimenu, kai mano rūpestinga mama, bendru nutarimu pasiėmusi dvi savaites atostogų ir atvykusi mokyti mus kūdikio rūpybos subtilybių, praėjus kelioms dienoms po sūnaus gimimo tarė: „Dukra, tu esi nuostabi mama. Man nereikia tavęs nieko mokyti. Ar tikrai nori, kad zuičiau čia visas dvi savaites?“. Mes pasijuokėm, apsikabinom ir ji išvažiavo atgal į Kauną.

Praeina pora dienų, sūpuoju savo savaitės laiko kūdikį, dainuoju jam lopšines ir negaliu suprasti, iš kur moku tų lopšinių žodžius. Tada savo balse išgirdau Mamos balsą. Prisiminiau tai, apie ką suaugę dažnai negalvojam, bet kas lieka mumyse visą gyvenimą – mamos sukurtas pasakas, jos melodingas lopšines, pasivaikščiojimus parke su mama, skaniausius pasaulyje mamos blynus ir neskaniausius žemėje jos keptus kotletus (šypsosi).  Prisiminiau, kaip likus 15min iki 18 valandos su sese prilipdavom prie durų ir laukdavom jos grįžtančios iš darbo.

Šiandien – Mamos diena. Nuotraukos su vaikais feisbuke – nuspėjama, gėlės – dar labiau. Ir nieko čia lėkšto. Na, gal truputį (šypsosi). Bet džiaugtis yra dėl ko. Visai nesvarbu, ar tu jautri supermama, ar smarki mamytė-karjeristė, nėra metuose dienos, kuri susilaukus vaiko nebūtų mamos diena. Ir tai yra didelė dovana moteriai.

O dabar sėdžiu sau apipilta bučiniais, gėlėm ir džiaugiuosi dėl daugybės dalykų. Kad su mylimu vyru susilaukiau mažo bebenčiuko, kuris į kiekvieną mūsų dieną įneša daug smagios sumaišties. Kad sūnus šiandien pasveikino tėčio išmokinta ir atrepetuota fraze „Mama, glažole, myliu tave“. Kad mano nuostabi mama yra sveika, veikli, laiminga moteris, kurią netrukus stipriai apkabinsiu. Kad mano mylima sesuo neilgai trukus taps dar dviejų mažų vienodų kukulių mama. O visų geriausia yra egoistiškai jausti, kad aš turiu savo mažąjį vyruką, kuriam aš visada būsiu nuostabiausia moteris pasaulyje.

Nes Aš – Jo Mama.

Mamos, su Mamos diena!

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai