Trenerė Jolanta Leonavičiūtė kvies mankštintis ant irklenčių: parodė, kokius pratimus galima atlikti

Jolanta Leonavičiūtė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-27 12:47
Fitneso trenerės diplomą gavusi Jolanta Leonavičiūtė sugalvojo, kaip netikėtai panaudoti įgytas žinias. Žinoma moteris ketina pakviesti visus norinčius mankštintis ant... irklenčių. Žmonės.lt skaitytojams J.Leonavičiūtė parodė, kaip visa tai vyksta.

Savaitgalį J.Leonavičiūtei įteiktas diplomas, žymintis, kad moteris išklausė visą reikiamą kursą ir gali pati treniruoti žmones fitneso srityje. Įgytas žinias ji skuba panaudoti – sugalvojo išties originalų planą.

J.Leonavičiūtė žada kviesti visus norinčius drauge su ja mankštintis vandenyje, stovint ant irklenčių.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Žinoma, stovėdamas ant irklentės per daug nepajudėsi, tačiau galima atlikti nemažai jogos, pilateso pratimų. Atliekant juos ant irklentės dirba gilieji raumenys, o ne paviršiniai, kuriuos dažniausiai treniruojame sporto klubuose, jėgos treniruotėse. Svarbu ištreniruoti giliuosius raumenis, nes jie sudaro kūno centrą. Kai kūno centras stiprus, praeina nugaros skausmai, tai yra puiki reabilitacija. Po kiekvienos treniruotės jaučiasi, kaip smarkiai dirbo raumenys. Juk visos treniruotės metu reikia laikyti balansą“, – Žmonės.lt sakė J.Leonavičiūtė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Kaip ji šitai sugalvojo?

„Kartą pabandžiusi sugalvojau, kad tai galėtų būti viena iš mano veiklų. Manau, pradėsiu vesti sporto treniruotes ant irklenčių. Jau sutarėme su jas nuomojančios firmos savininku... Jis sakė pusmetį ieškojęs, kas galėtų vesti tokias treniruotes! Atsitiktinai, bet smagiai susitarėme“, – džiaugiasi ji. 

J.Leonavičiūtė nė neabejoja – žmonės susidomės jos treniruotėmis: „Manau, norinčių atsiras. Žinoma, daugelis bijos, nepasitikės savimi. Juk reikia ir ant tos irklentės atsistoti... Bet nebus taip baisu – negalima pratimų kur nors vidury ežero daryti. Darysime arčiau kranto, kad gylis vandenyje būtų koks pusė metro, kad žmonės jaustųsi saugiai. Žinoma, tai nėra lengva, bet viskas įmanoma. Manau, merginoms tikrai patiks.“

Anot Jolantos, jos treniruočių dėka visi norintys galės sustiprinti savo kūną, padidinti ištvermę, net sulieknėti.

„Jeigu nestiprinsi savo kūno, nieko nepavyks – galima nevalgyti kiek tik nori... Kūnui reikia fizinio krūvio tam, kad būtų palaikomas balansas, matytųsi rezultatai. Žinoma, mityba irgi svarbu. Galima į treniruotes dukart per dieną eiti, bet jei prieš ar po jų prisivalgysit kažko nepatartino, riebalinis sluoksnis išliks, o gal net dar labiau kaupsis. Viską reikia derinti“, – aiškino ji.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Be to, treniruotės turės ir dar vieną privalumą: „Vienas pagrindinių treniruotės malonumų bus galimybė iškart šokti į vandenį. Juk jei karšta vasaros diena pasitaikys, iškart norėsis maudytis... Sporto klube tik į dušą galima nueiti – ne tas pats.“

Kada J.Leonavičiūtė pradės naują veiklą? „Reikia paruošti lankstinukus, pratimų seriją... Noriu viską padaryti gerai, tinkamai pasiruošti, o ne taip, kad „nuo kitos savaitės pradedam“. O pasiruošimas užima laiko. Be to, kad viskas sektųsi gerai, pačiai dar nekartą reikia pasitreniruoti. Vienas užsiėmimas truks 45 minutes – nebus lengva „atlaikyti“, – sakė ji. 

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai