Timas Burtonas pristato filmą „Didelės akys“ apie vieną didžiausių aferų meno pasaulyje

Amy Adams filme „Didelės akys“ / Kadras iš filmo
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-02-06 13:56
Originalusis režisierius Timas Burtonas žiūrovams pristato filmą „Didelės akys“ („Big eyes“) – kiek kitokį savo darbą, nei esame pratę.

Pirmiausia šis filmas išsiskiria tuo, kad jame nepamatysime daugybę pagrindinių vaidmenų Timo Burtono filmuose sukūrusio Johnny Deppo. Antra, režisierius ėmėsi sau ne visai įprasto biografinės dramos žanro. Turime puikią progą įvertinti su fantastikos elementų turinčiais siužetais dažniausiai dirbančio kino kūrėjo vaizduotę konstruojant tikrovišką istoriją. Tačiau tai nereiškia, kad nukrypimų nuo įprastos realybės filme nepamatysime.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

Pagal tikrus įvykius sukurtos „Didelės akys“ mums primins bene didžiausią XX amžiaus apgavystę meno pasaulyje. Juosta pasakoja apie tapytoją Margaret (vaidina Amy Adams), kuri sutinka nepaprastai žavų dailininką Valterį (vaidina Christophas Waltzas). Susižavėjimas virsta jausmingu meilės romanu, o netrukus ir santuoka. Ilgainiui ima aiškėti, kad Valteris tėra savanaudis apsišaukėlis, prisistatantis žmonos kuriamų paveikslų autoriumi. Margaret prireikia daug laiko, kad suprastų, į kokias nedėkingas aplinkybes ji pateko, bet tikėjimas meile ir šeima vis dar palaiko jos ryžtą likti vyro šešėlyje. Už teisę į savo paveikslus tapytoja ima kovoti tada, kai apakintas šlovės Valteris tampa visiškai neprognozuojamas. Tačiau įrodyti savo tiesą jai nebus lengva.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

Už vaidybą juostoje „Didelės akys“ aktorė Amy Adams pelnė „Auksinį gaublį“, o jos partneris filme Christophas Waltzas buvo šiam apdovanojimui nominuotas. Įvertinti šių aktorių vaidybą ir Timo Burtono prisilietimą prie biografinės dramos žanro Lietuvos kinuose galime jau nuo šio savaitgalio, vasario 6 dienos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai