Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė: „Mano sūnus stovėjo ant tilto ir svarstė, ar šokti“

Audronė Pitrėnienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Audronė Pitrėnienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2016-01-22 10:58
AA

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė tikina tik per plauką išgelbėjusi savo sūnų, kuris, neapsikentęs patyčių, buvo per žingsnį nuo savižudybės. 2 iš 3 vaikų Lietuvoje kenčia patyčias, kasmet iš gyvenimo pasitraukia apie 40 moksleivių – beveik 2 klasės.

„Aš esu ta mama, kuri patyrė tokį skausmą, kad sunku apsakyti. Mano sūnus buvo žeminamas, jis stovėjo ant tilto ir galvojo – šokti ar ne. Aš buvau mokyklos vadovė. Radau užrakintą tualete, visą sumindytą, ant rūbų matėsi batų padų atspaudai“,– „Info TV“ laidoje „Diagnozė: valdžia“ sunkiai tramdydama ašaras sekmadienį 19.30 val. kalbės ministrė  A.Pitrėnienė.

Pasak ministrės, po skaudaus įvykio mokykloje ji pasikalbėjo su sūnumi. Tačiau po to jis išėjo pasivaikščioti ir negrįžo.

„Mes jo važiavome ieškoti. Atradome ant tilto. Jis man pasakė – gerai, mamyt, kad atvažiavai. Liejosi ašaros, bet man labai pasisekė“, – kalbės politikė.

Anot A.Pitrėnienės, patyčios mokyklose niekur nedingo, jos įgauna naujų formų. Esą dėl šios problemos susirūpinti turėtų ne tik pedagogai ar mokyklų valdžia, bet ir tėvai.

Iš gyvenimo pasitraukusio 14-mečio motina bus kategoriška: jos vaiką iki savižudybės privedė paaugliai, nufilmavę, kaip verčia vaikiną santykiauti su gumine lėle, gerti šlapimą. Pasak motinos, paaugliai turi būti nubausti, tačiau jie vaikšto iškėlę galvas. Atsakyti esą turėtų ir socialiniai darbuotojai, kurie vaiką aprėkė ir išvadino tinginiu, užuot suteikę pagalbą.

„Bent vieną reikia nubausti. Kodėl mano vaikas guli po velėna, o jie vaikšto laisvėje“, – griežtai kalbės Deimantė Morkūnienė.

Tačiau nubausti dėl patyčių jaunuolių nėra kaip. Pasak advokato Karolio Rugio, per metus Lietuvoje pradėta nagrinėti tik viena byla dėl patyčių. Įrodyti, kad asmenys privedė kažką prie savižudybės – beveik neįmanoma.

„Teisinių įrankių tiesiog nėra. Teisiškai patyčios Lietuvoje nėra apibrėžtos. Yra asmens terorizavimas, privedimas prie savižudybės. Bet tos teisinės priemonės atsakomybę numato tik nuo 16-os metų“,– kalbės K.Rugys.

Temos: