Sveika ir laiminga: penki „kaip“

Moteris sportuoja / Vida Press nuotr.
Moteris sportuoja / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-08-24 12:20
AA

Pamirškite neveiksmingas dietas ir varginančias valandas ant bėgtakių. Štai penki patarimai, kaip atrasti sveiką gyvenimo būdą ir susikurti laimingą kūną.

1. Žvelkite į sportą kaip į žaidimą

Kada sportas ir mankšta spėjo tapti tokie rimti? Kas nutiko mums, moterims, kurios, rodos, dar taip neseniai karstydavosi medžiais ir bėgiodavo pievomis? Kodėl nustojome žaisti? Ir kada sportas virto vieniša nuobodžia veikla? Sportuoti gali būti linksma. Šokite į sportinius batelius ir žingsniuokite gatvėmis mėgaudamasi stipriomis kojomis, galinčiomis nuvesti jus iš taško A į tašką B. Darydama jogos pratimus pagirkite save už tai, kad atliekate sudėtingą pozą (net jei ir nesugebate išlankstyti nė vienos kitos). Galų gale, čiupkite draugę ir eikite pasivaikščioti. Gėrėkitės dangumi, medžių viršūnėmis, klausykitės muzikos iš ausinukų. Nesvarbu, kokia greita ar lanksti esate. Mėgaukitės judėjimu ir esama akimirka.

2. Greitasis maistas? Tebūnie gausus baltymų

Jei žinote, kad nebus galimybės tinkamai papietauti ir greičiausiai teks užkąsti greitosiomis, nepamirškite maisto, turinčio baltymų. Jie ne tik ilgiau virškinami (todėl ir sotumo jausmas išlieka ilgiau), bet ir lėtina angliavandenių, kurie didina cukraus kiekį kraujyje, išsiskyrimą. Į rankinę įsimetusi maišelį migdolų ar moliūgų sėklų galėsite jais paskaninti košę, dribsnius arba tiesiog jų užkrimsti skubėdama. Visada verta rinktis salotas, sumuštinius ar sriubą su žuvimi, kiaušiniais, lęšiais, mėsa arba bolivinėmis balandomis, o duonos riekeles tepti humusu arba nesaldintu riešutų sviestu.

3. Fizinis aktyvumas – ir kūnui, ir protui

Gebėjimas judėti – esminis geros savijautos garantas, o kasdienė mankšta – vienas svarbiausių sveikatos šaltinių. Puiku, jei galite skirti 30 minučių fizinei veiklai. Rinkitės tą, kuri labiausiai prie širdies: pasivaikščiojimą, šokius, tenisą, plaukiojimą baseine... Nepamirškite įvairovės: du ar tris kartus per savaitę darykite pratimų pusiausvyrai, lankstumui ar laikysenai gerinti. Tinkama laikysena prideda savigarbos ir pasitikėjimo savimi, todėl ir mylite save labiau. Be to, gydytojai sutaria, kad tie žmonės, kurie sportuoja, greičiau pasveiksta ir grįžta į įprastą gyvenimą.

4. Valgykite mažiau mėsos

Senėjimas – tarsi kūnų oksidacija: procesas panašus į metalo oksidaciją, kai ima formuotis rūdys.

Vienas paprasčiausių būdų būti laimingai, sveikai ir ilgiau gyventi yra ir vienas pigiausių – tinkama mityba. Tam tikri kasdieniai įpročiai gali paspartinti senėjimo procesus, mitybos įpročiai – juos nutolinti. Senėjimas – tarsi kūnų oksidacija: procesas panašus į metalo oksidaciją, kai ima formuotis rūdys. Aminorūgštis metioninas, randama gyvūninės kilmės produktuose (raudonoje mėsoje, žuvyje, paukštienoje, pieno produktuose, kiaušiniuose), laikoma sukeliančia oksidacinį efektą, kuris gali paveikti DNR ląsteles ir paskatinti krūtų arba kiaušidžių vėžį. Bene lengviausias būdas to išvengti – valgyti daugiau daržovių, grūdų, ankštinių, vaisių, riešutų, sėklų.

Dievinate mėsainius? Rinkitės gyvenimą ilginantį avinžirnių ir pupelių „mėsainį“ ir pamirškite su brandinta jautiena.

5. Išlikite savimi

Stengiantis išlaikyti atrastą sveiką gyvenimo būdą svarbu nepamiršti, kas esate, ir paisyti to, kas tinka jums. Aklai sekti garsenybių dietomis arba mankštintis taip, kaip jos, neverta, jei tai nepadeda siekti trokštamo tikslo. Atminkite: jūs – unikali. Gerokai svarbiau skirti laiko būtent jums tinkamiems gyvenimo būdo ir mitybos principams susikurti.