Šveicarijoje viešinčią Ingą Stumbrienę pakerėjo įspūdingos Kalėdų eglės ir vaikų giesmės gatvėse

Inga Stumbrienė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-22 20:04
Prieš savaitę prasidėjusi Ingos Stumbrienės kelionė artėja į pabaigą – aplankiusi Strasbūrą, ji dalyvavo konferencijoje Šveicarijoje, kur po darbų spėjo įvertinti ir kalėdiškai pasipuošusį Bazelio miestą, kuriame apsistojo.

„Tiek Bazelyje, tiek Strasbūre kalėdinė nuotaika labai jaučiama – abu miestai gražiai pasipuošę, šventiški. Bazelyje labiausiai mane sužavėjo tai, kad šiuo metu daug kur gieda vaikai – prie bažnyčių ar aikštėse galima pamatyti vaikų chorus, užsidegę  žvakeles jie gieda kalėdines giesmes. Tokius dalykus anksčiau buvau mačiusi tik per televiziją, o dabar galėjau tą dvasią pajusti gyvai – labai gražu!“ – Žmonės.lt sakė I.Stumbrienė.

Strasbūras jai visgi pasirodė besąs jaukesnis miestas: „Bazelyje jaučiasi skirtingos kultūros – tai kažkas tarp šveicariško, vokiško ir prancūziško stiliaus, o Stasbūre mane užbūrė klasika – jaukumas, mažos gatvelės. Bazelis nemažas, aikštės didelės, daug judėjimo, minios skubančių žmonių, parduotuvės ir gatvės pilnos šurmulio.“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

I.Stumbrienė pasakojo besidžiaugianti, kad kelionė pasitaikė būtent kalėdiniu laikotarpiu – juk tai puiki proga ir darbus atlikti, ir pasižiūrėti, kaip svetur laukiama Kalėdų.

„Man labai įdomu pažiūrėti, kaip kiti miestai ruošiasi Kalėdoms, kokia tvyro dvasia, nuotaika. Džiaugiuosi, kad darbo kelionę puikiai pavyko suderinti su atokvėpiu bei pasisemti naujų žinių“, – sakė pašnekovė.

Į namus ji grįš ne tuščiomis – vaikams nupirko tradicinį skanėstą, o sau prisiminimui – Šveicarijos armijos peilį: „Pagrindines dovanėles esu jau iš anksto suruošusi, tačiau iš Šveicarijos juk negali sugrįžti be „Toblerone“ šokolado, kuris čia sukurtas ir išskleidžiamų peiliukų, kurie būna su įvairiausia atributika ir galybe funkcijų.“

Raudona raudona

I.Stumbrienė pasakojo, kad Šveicarijoje lepino gana geras oras, todėl vaikštinėti po miestą buvo vienas malonumas.

„Šiek tiek pabėgau nuo lietuviško oro – čia dangus žydras, šviečia saulė, nors ir vėsu, bet labai malonu būti lauke, žmonės energingi, šypsosi, nori nenori priduoda energijos bei pozityvumo ir tau pačiai“, – teigė pašnekovė.

 

Vienoje kelionės nuotraukų Inga pozuoja šalia eglutės, pasipuošusi atvira ryškiai raudona suknele – nejaugi tikrai buvo taip šilta, kad galima puoštis net vasarine suknele? I.Stumbrienė juokėsi, kad nuotrauka – maža apgaulė, mat papozavusi ji iškart įsisiautė į šiltą švarkelį.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Turbūt nesumeluosiu pasakydama, kad mūsų viešbutis buvo pasipuošęs, ko gero, gražiausiai Bazelyje – turėjo savo teritorijoje gal kokias aštuonias išpuoštas eglutes. Žmonės tiesiog praeidami stabtelėdavo ir fotografuodavosi prie jų. Iš tiesų vaizdas – labai gražus, ryškus, raudoni kaspinai, raudoni burbulai… Galvoju – kodėl gi nepadarius atitinkamos nuotraukos? Pasipuošiau raudona suknele ir „prisiderinau“ prie eglutės bei Šveicarijos nuotaikos“, – šypsojosi I.Stumbrienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ingą Stumbrienę sužavėjo kalėdinis Strasbūras: „Ne veltui buvo tapęs gražiausiai pasipuošusiu miestu“

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai