Švedijos karališkoji pora į vakarienę Valdovų rūmuose pakvietė 110 garbių svečių

Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas ir karalienė Silvia / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-08 21:05
Ketvirtadienį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyko neeilinis priėmimas. Čia pirmą kartą apsilankė karališkoji pora – Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas ir karalienė Silvia. Istorinėje Vilniaus vietoje jie surengė šventinę vakarienę, į kurią sukvietė 110 garbių svečių.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Karalius Carlas XVI Gustafas į Valdovų rūmus atvyko dar likus kelioms valandoms iki renginio.

Dar prieš vakarienę monarchas su žmona Silvia apžiūrėjo ekspozicijas ir Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės garbei surengė atsakomąją vakarienę.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Žmonės.lt žiniomis specialiai šiam vakarui į Vilnių iš Švedijos atvyko trys virtuvės šefai. Jie priklauso restoranui, kuris įprastai aptarnauja Švedijos ambasadą Lietuvoje.

Tiesa, vakarienės valgiaraštis buvo kruopščiai slepiamas, jo detalės bent kol kas neatskleidžiamos.

Iš Švedijos į Vilnių atkeliavo ir specialūs vakarienei skirti baldai, į Lietuvą specialiai atskrido ir floristas, kuris rūpinosi salės ir stalų dekoru.

Trečiadienį į Lietuvą trims dienoms avykę monarchai čia praleis ir penktadienį.

Carlas XVI Gustafas ir karalienė Silvia penktadienį vyks į Klaipėdą, kur lankysis „NordBalt“ srovės keitiklių stotyje Klaipėdos rajone, iš Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivo „Mintis“ apžiūrės Lietuvos pakrantę Kuršių Nerijoje, Naglio gamtos rezervate, svečiai domėsis pakrančių erozijos ir kitomis aplinkosaugos problemomis, jų sprendimais.

 
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai