Svarbūs lietuvių menininkų pasiekimai tarptautinėje scenoje bei nauji „The Rooster Gallery“ planai Lietuvoje

„The Rooster Gallery“ įkūrėja Jurgita Juospaitytė-Bitinienė
„The Rooster Gallery“ įkūrėja Jurgita Juospaitytė-Bitinienė
Šaltinis: Žmonės
2018-10-12 12:13
AA

Rudens pradžia galerijai „The Rooster Gallery“ buvo intensyvus metas. Šiemet galerija stipriai išplėtė savo tarptautinę veiklą ir aktyviai pristatinėjo Lietuvos jaunųjų menininkių kūrybą užsienyje. Mūsų šalies menininkų darbai buvo pristatyti 7 meno mugėse: Jungtiniuose Arabų Emiratuose, Izraelyje, Gruzijoje, Danijoje, Rusijoje, Austrijoje ir Lietuvoje.

Galerijos vadovė Jurgita Juospaitytė-Bitinienė pasakoja, kad rugsėjį galerijai dalyvaujant Kopenhagos šiuolaikinio meno mugėje „Code Art Fair“ menininko Andriaus Zakarausko kūrinius pastebėjo ir įsigijo vienas įtakingiausių Skandinavijos meno kolekcininkų Ole Faarupas, jo rinkiniuose yra tokių garsių menininkų kaip Neo Rauchas, Peteris Doigas ar Jeanas Michelis Basquiatas kūriniai.

„Rugsėjį vykome ir į Maskvos meno mugę, iš kurios A.Zakarausko ir Tomo Daukšos kūrinai taip pat iškeliavo į privačias kolekcijas. Po šios mugės dalyvavome garsiojoje Vienos meno mugėje, ten mūsų galerija prisistatė pirmą kartą, tačiau lankytojai įvertino ten parodytą Auksės Miliukaitės A.Zakarausko tapybinį duetą, jų kūrinių įsigijo keletas kolekcininkų“, –pasakoja J.Juospaitytė Bitinienė.

„The Rooster Gallery“ meno mugių sezoną spalio viduryje pabaigia Italijoje vykstančioje šiuolaikinio meno mugė „Art Verona“. Lietuvos kultūros atašė Italijoje Julijos Reklaitės pastangomis speciali mugės programa bus skirta Lietuvos galerijoms, kurių šiemet dalyvaus net penkios. Veronos meno mugėje bus pristatyti naujausi tapytojos Kristinos Ališauskaitės kūriniai. K.Ališauskaitė pastaruosius 6 mėnesius gyveno ir kūrė meno rezidencijose Abu Dabyje ir Bamberge.

Vienas įtakingiausių Skandinavijos meno kolekcininkų Ole Faarupas ir menininkas Andrius Zakarauskas / Organizatorių nuotr.

Pasak galerijos vadovės, vienas iš svarbiausių šių metų lietuvių menininkių pristatymų užsienyje vyko Pekine, kur galerijos komanda kartu su kultūros atašė Kinijoje Agnės Biliūnaitės pagalba surengė personalinę A.Zakarausko parodą galerijoje „Xin Dong Cheng Space for Contemporary Art“. Ekspozicija „Trys potėpiai“ sulaukė pasisekimo ir didelio politikos, diplomatijos atstovų, meno bendruomenės bei kultūrinės žiniasklaidos dėmesio. Ši pirmoji lietuvių menininko individuali paroda Kinijoje paroda tapo reikšmingu įvykiu Lietuvos šiuolaikiniam menui.

„Gruodį galerija minės savo veiklos dešimtmetį, todėl džiugu, kad mūsų menininkų vardai pasaulyje skamba vis garsiau. Vos įsikūrę darbą pradėjome, kaip mobili, nuolatinės ekspozicijų vietos neturinti galerija, tačiau per tuos metus išaugome savo marškinėlius. Šiuo metu dairomės naujų vietų Vilniuje ir ruošiamės naujoms parodoms, nes norime, kad galerijos atstovaujamų menininkų kūrybą dažniau galėtų išvysti ir lietuviai“, – teigia J.Juospaitytė Bitinienė.

Andriaus Zakarausko parodos Pekine atidarymo akimirka

Galerininkė neslepia besitikinti valstybės ar savivaldybės paramos vienai ryškiausių Lietuvos meno lauko dalyvių, norint įsigyti ar išsinuomoti naujas erdves parodoms. Tačiau kol „The Rooster Gallery“ neturi nuosavų patalpų aktyviai bendradarbiauja su kitomis galerijomis. J.Juospaitytė-Bitinienė teigia, kad nedidelę lietuviškojo meno sceną sėkmingiau aktyvina ne konkurencija, o galerijų bendradarbiavimas ir bendras tikslas populiarinti lietuvių menininkus.

Todėl šį rugsėjį „The Rooster Gallery“ Vilniuje „Pamėnkalnio“ galerijoje pristatė jaunosios kartos tapytojos Vitos Opulskytės parodą „Folie à deux“, o vėlyvą rudenį planuojama ilgai laukta Eglės Karpavičiūtės personalinė paroda, kurios lokacija bus atskleista vėliau.