Šv. Kotrynos bažnyčioje jautriai paminėtas 64-asis maestro Vytauto Kernagio gimtadienis

Koncerto akimirka / Martyno Kazlausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-23 10:35
Gegužę specialių koncertų metu penkiuose Lietuvos miestuose paminėtas maestro Vytauto Kernagio 64-asis gimtadienis. Šia proga V.Kernagio gerbėjai išvydo dviejų dalių muzikinę programą „2 Maestro“, kurios metu V.Kernagio kūrybos bičiulis Andrius Kulikauskas atliko žymiausias savo dainas bei kartu su grupe pritarė ekrane muzikuojančiam maestro.
Martyno Kazlausko nuotr.
Martyno Kazlausko nuotr.

Pasak koncertus organizuojančio Vytauto Kernagio fondo vadovo, maestro sūnaus Vytauto Kernagio, turas „2 Maestro“ – išskirtinis ilgus metus trukusios A.Kulikausko ir V.Kernagio kūrybinės draugystės vaisius.

„Jau ne vienerius metus turime galimybę pradžiuginti Vytauto Kernagio gerbėjus išskirtiniais koncertais ir susitikimais būtent jo bičiulių dėka. Speciali A.Kulikausko programa koncertuose „2 Maestro“ – svarus indėlis į V.Kernagio kūrybos išsaugojimą ir puikus kūrybinės draugystės pavyzdys“, – sakė fondo vadovas.

Šventinio koncerto metu A.Kulikauskas ne tik pristatė savo dainas, bet ir pritarė ekrane žymiausias dainas atliekančiam maestro. V.Kernagio teigimu, programą „Vytautas Kernagis „Gyvai“ po 4 metų pertraukos į didžiųjų Lietuvos miestų scenas sugrąžinti paskatino maestro kūrybos gerbėjų susidomėjimas. 

Martyno Kazlausko nuotr.
Martyno Kazlausko nuotr.

„Ne kartą sulaukėme klausimų, ar bus galimybė išgirsti šią programą ir ateityje. Noras ekrane stebėti gyvą V.Kernagio pasirodymą ir girdėti A. Kulikausko bei grupės pritarimą itin masina žmones, todėl šį pavasarį maestro gimtadienį nusprendėme paminėti su nauja jėga ir kūrybos bičiulių idėjomis“, – teigė V.Kernagis.

Pirmoje koncerto „2 Maestro“ dalyje „Geriausios dainos“ A.Kulikauskas žiūrovams dovanojo ryškiausius savo kūrinius – „Ateina Dievas“, „Gintarai“, „Būn tep“, „Bus aukštas dangus“, „Vyturys“ ir kitas.

Martyno Kazlausko nuotr.
Martyno Kazlausko nuotr.

Per antrą koncerto dalį „Vytautas Kernagis „Gyvai“ maestro gerbėjai ekrane išvydo solinį V.Kernagio pasirodymą. Jo metu, pritariant A.Kulikauskui ir grupei, skambėjo visos žymiausios V.Kernagio dainos nuo „Milžinų“ ir „Purpurinio vakaro“ iki „Kaip gražu miške“ ir „Santechniko iš Ukmergės“.

Penktadienio vakarą Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje vykęs koncertas buvo parengtas kartu su Vilniaus mokytojų namais ir tapo baigiamuoju festivalio „Vilniaus brodas gyvas 2015“ renginiu. 

Martyno Kazlausko nuotr.
Martyno Kazlausko nuotr.

Vytauto Kernagio fondas įsteigtas 2008 m., siekiant išsaugoti maestro atminimą, vykdyti naujų kūrybinių idėjų sklaidą ir organizuoti pagalbą sergantiems onkologinėmis ligomis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai