Skaitytojo tema: Juozo Statkevičiaus kūryba rado vietą Vilniaus Kalvarijų turguje

Kurprinės Kalvarijų turguje, panašios į Juozo Statkevičiaus kurtąsias / Žmonės.lt skaitytojo Mykolo nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-08-03 13:39
Pirmadienio popietę Žmonės.lt redakcija sulaukė skaitytojo Mykolo laiško, kuriame jis teigia, kad turguje matė pusvelčiui pardavinėjamas kuprines, itin panašias į dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtąsias.

„Šeštadienio ryte, kaip įprastai, dviračiu važiavau sportuoti. Kiekvieną kartą keičiu maršrutą ir šį kartą buvau nutaręs važiuoti Kalvarijų gatve link Minijos gatvės. O tada nusileidus prie upės, paupiu važiuoti link Verkių. Iki Verkių taip ir nenuvažiavau, nes tai, ką pamačiau važiuojant pro turgų, prikaustė mano dėmesį visai valandai.

Turgus – gražus, renovuotas, o turgaus pakraštyje yra išsidėstę prekiautojai, kurie parduoda iš namų sunešą visokį „chlamą“ ir tokiu būdu kažkiek prisiduria prie pensijos. Nežinau kaip pavadinti tą turgaus vietą, bet manau pavadinkime ją „blusturgiu“. Vinguriuojant dviračiu pro žmonių srautus prie vieno prekystalio pamačiau tai, kas mane privertė žagtelti iš nuostabos.

Garsaus lietuvių stilisto suprojektuotos kuprinės, kuriomis prekiauja viena degalinė, buvo tvarkingai išdėliotos pas vieną senienų pardavėją. Gaminiai ne tik kad nauji ir net neišpakuoti, bet ir jų kainos ne kiek juokingos, kiek apgailėtinai simboliškos. Paminėsiu tai, kad viena populiari degalinė, už 7 jų degalinėje išleistus eurus duoda lipduką, surinkus 10 lipdukų (t.y. išleidus 70 eurų) tu gali už pusę kainos įsigyti kuprinę, kurią, kaip jau minėjau, projektavo garsus stilistas.

Skaitytojo Mykolo nuotr.
Skaitytojo Mykolo nuotr.

Aš nesidomiu madom, bet mano antroji pusė buvo įkyriai prašiusi kaupti lipdukus ir nupirkti norimą kuprinę. Kadangi darbo reikalais važinėju po visą Lietuvą, kurui išleidžiu daug, todėl buvau įpareigotas stropiai rinkti lipdukus. Patikusi kuprinė, surinkus 10 lipdukų, kainuotų 34.99 eurų. O dabar tokia pat kuprinė turguje po mano kojomis nauja ir kainuoja 7 eurus.

Aš pašnekinau pardavėją – pusamžį, rusakalbį vyrą. Paklausiau, ar jis žino, kokie čia gaminiai ir kiek jie kainuoja degalinėje. Pardavėjas nusijuokė ir pasakė, kad šį rytą aš esu koks 5-as žmogus, kuris jo to paties klausia. Dar mestelėjo, kad jei labai noriu, iš jo kuprinę galiu pirkti už tą kainą, kuria prekiaujama degalinėje. Tada pasiteiravau, ar jis žino, kad čia garsaus Lietuvių stilisto gaminiai. Pardavėjas nusijuokė balsu ir sakė nelabai manimi tikįs, nes gaminiai nei stilingi, nei patvarūs, nei praktiški. O formą laiko tik tuomet, kai yra prikimšta popierių.

Taip pat pardavėjas paminėjo, kad jie vangiai perkami. Tiesa, jei kas juos perka, tai panaudoja ne pagal paskirtį, o pritaiko savo reikmėm. Du jo bičiuliai pirko dvi juodas kosmetines. Tiesa vienas pirko žvejybai, nes į kosmetinės skyrelius patogu sudėti blizges ir masalą. O kitas nusipirkęs, namie su žirklėmis iškirpęs vidines medžiagines pertvarėles ir prisiuvęs juostą per petį, pasidarė rankinę mašinos dokumentams nešioti.

Skaitytojo Mykolo nuotr.
Skaitytojo Mykolo nuotr.

Man garsiai suabejojus, ar gaminiai nėra vogti ar brokuoti, vyras darkart nusijuokė ir pasakė, kad gaminiai tikrai nėra nei vogti, nei brokuoti. Apie gaminių įsigijimą jis nebuvo linkęs atvirauti, tačiau paminėjo, kad jo giminaitis dirba minėtoje degalinėje ir karts nuo karto užveža porą dėžių. Vyras kuprinėmis nesidžiaugia ir visas šeštadienio prekybines viltis deda į drėlę, kurią parduoda už 10 eurų.

Mums bekalbant prie prekystalio priėjo pusamžis, žilas vyras su akiniais, lagaminu ir tik ką pirktom teniso raketėm. Jis pavartė kuprinę, bet jo dėmesį labiau traukė spalvota lėlės galva. Pardavėjas išreiškė viltį, kad galbūt prieš rugsėjo 1-ąją kuprinių pardavimai padidės, mat tuo metų turgų okupuoja žmonės, kurie nespėjo deramai pasiruošti vaikų mokslo metų pradžiai.

Mums įsikalbėjus vyras paatviravo ir prasitarė, kad šių prekių atsiradimas pas jį susijęs su to stilisto skandalu ir kritika Lietuvai. Nors kuprinių pardavėjas to stilisto nežino, bet prisiminė, kad degalinėje dirbantis giminaitis yra sakęs, kad po neigiamų stilisto žodžių apie Lietuvą, jo gaminių pardavimai krito ir pirkėjų tie gaminiai jau nebedomina.

Skaitytojo Mykolo nuotr.
Skaitytojo Mykolo nuotr.

Mums atsisveikinus, dviračiu vykau toliau ir pamačiau vieną pensijinio amžiaus vyrą, kuris paskui save tempė dviratį vežimėlį su to stilisto kurta kuprine. Dėl stilisto siūtų kuprinių galiu pasakyti vieną – karalius nuogas, tiek tiesiogine tiek perkeltine prasme

P.S. Po to apsilankymo turguje, antrajai pusei tos kuprinės taip ir nenupirkau. Surinktus lipdukus užklijuosiu ant šaldytuvo, kaip taškus beskonybei ir masiniam kvailumui“, – laiške Žmonės.lt redakcijai dėstė skaitytojas Mykolas.

„Statoil Fuel Retail Lietuva“ atstovės komentaras

„Norėdami nuodugniau išsiaiškinti kaip Juozo Statkevičiaus kelioniniai krepšiai pateko į Kalvarijų turgavietę, nuvykome į prekyvietę ir bandėme surasti skaitytojo nuotraukose užfiksuotą poną pardavinėjusį Juozo Statkevičiaus krepšius. Tačiau nei prekeivio, nei prekių deja nebebuvo. Taip pat atlikę išsamią prekių inventorizaciją  galime patikinti, kad trūkumų neužfiksavome. Šiuo atveju skaitytojo laiškas neatitinka realybės, todėl norime informuoti visus savo klientus, kad originalius ir kokybę atitinkančius Juozo Statkevičiaus kelioninius krepšius galima įsigyti tik „Statoil“ degalinėse“, – sakė „Statoil Fuel Retail Lietuva“ marketingo ir komunikacijos vadovė Indrė Česūnienė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai