Simona Starkutė patyrė šoką: taksi vairuotojas ją iškeikė, o moteris vadino „dirbančiomis tarpkoju“

Simona Starkutė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Birutė Šarakojytė
Publikuota: 2015-04-10 12:21
Turbūt kone kiekvienam yra tekę važiuoti taksi automobiliu: kartais esame patenkinti jų teikiamomis paslaugomis, mat greitai, saugiai ir be vargo pasiekiame tikslą. Tačiau toli gražu ne visada tokia kelionė palieka malonų įspūdį – modelis Simona Starkutė papuolė į itin nemalonią situaciją su taksi vairuotoju – įžeista ir išvadinta neprotinga blondine, mergina nutarė nebetylėti ir nesitaikstyti su tokiu nepažįstamo žmogaus elgesiu.

Žmonės.lt kalbinta Simona pasakojo, kad vakare išsikvietė vienos Vilniaus taksi įmonės, kurios paslaugomis naudojasi jau ne vienerius metus, automobilį. Operatorė teigė, kad šis atvyks už penkių minučių – sutartu laiku Simona išėjo į lauką, tačiau pralaukusi kone trigubai ilgiau, dar kartą paskambino operatorei pasitikslinti, kodėl vis dar nėra automobilio. Paaiškėjo, kad jis jau buvo atvykęs, tiesiog dėl sudėtingesnio privažiavimo prie namo sustojo gerokai toliau.

„Įlipusi į automobilį mandagiai pasakiau vairuotojui: „Būkite malonus, kitąkart praneškite operatorei, kad negalite privažiuoti ar sustojote atokiau, juk abu švaistome savo laiką vienas kito laukdami ir nekomunikuodami.“ Na, ir žmogus užsivedė...“ – pradeda pasakoti Simona.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Visas moteris ėmė vadinti neprotingomis blondinėmis, kurios, neva, prisipirkusios prabangių automobilių ir juos sustato kieme bet kaip, kad neįmanoma po to įvažiuoti kitiems... Aš jo paprašiau nediskriminuoti ir neįžeidinėti moterų, o tiesiog dirbti savo darbą, tačiau jis visą kelią toliau grūmojo, kokios visos moterys kvailos. Ne kartą jo prašiau, kad jis liautųsi lieti savo pyktį ir tiesiog vežtų mane namo, tačiau tai, toli gražu, dar nebuvo pabaiga...“ – toliau tęsė S.Starkutė.

Aš jo paprašiau nediskriminuoti ir neįžeidinėti moterų, o tiesiog dirbti savo darbą, tačiau jis visą kelią toliau grūmojo, kokios visos moterys kvailos...

Konfliktas įgavo pagreitį tuomet, kai susimokėjusi už ne itin malonią kelionę Simona neatgavo grąžos: nors tai nebuvo dideli pinigai, mergina teigė, kad jai sukilo principai – už tokį nemalonų aptarnavimą ji nenorėjo palikti arbatpinigių.

Pareikalavusi, kad vairuotojas grąžintų likutį, Simona vėl susidūrė su akiplėšiškumu.

„Jis man sako  – „Normalūs žmonės visada palieka arbatpinigių“. Gerai, sakau, kadangi aš nenormali, tokiam vairuotojui nepaliksiu nė cento arbatpinigių. Tada jis visiškai įpyko, pradėjo šaukti, kad aš visiška blondinė, kreiptis į mane „tu“. Aš jam nelikau skolinga – belaukdama grąžos leptelėjau, kad taip, aš blondinė, bet taksi vairuotoju dirba jis. Ir tada vakaras buvo vainikuotas... „Jūs visos bobos uždirbinėjat su tuo, kas pas jus yra tarp kojų, dirbate tarpkoju“, – tėškė jis man!“ – tokios nepažįstamo žmogaus replikos perpildė Simonos kantrybės taurę.

Vairuotojas sulaukė bausmės

Įpykusi Simona pareikalavo vairuotojo pasakyti savo vardą ir pavardę, tačiau šis ir toliau nenusileido ir atsisakė tai daryti, negana to, pagąsdino, kad jeigu ji tučtuojau nelips von iš automobilio – jis ją kur nors nuvešiąs. Simona pagrasino iškviesti policiją – tik po to vairuotojas kiek nurimo ir atidavė grąžą.

S.Starkutė paskambino į taksi įmonę ir papasakojo operatorei apie nemalonų incidentą – ši patarė kreiptis į administraciją. Sulaukusi ryto ir savo istoriją papasakojusi keliems darbuotojams, Simona surašė skundą. Į jį buvo sureaguota – mergina gavo atsiprašymą. Vairuotojui teko rašyti pasiaiškinimą ir susimokėti baudą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Tokios neapykantos moterims man dar nebuvo tekę matyti, gal jam kažkokios bėdos gyvenime? – svarstė Simona. – Bet kokiu atveju, šią sistemą reikia išjudinti, visgi aptarnaujanti sfera, negalima taip kalbėti su klientais. Jeigu nieko nedarysime, tai nepagarbiai besielgiantys taksi vairuotojai sau leis tik dar daugiau.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai