Simona Paciukonytė ir jos trupė „Lonely Lips“ Šveicarijoje demonstravo brangakmenius

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-28 10:01
Balerinos Simonos Paciukonytės šokių projekto „Lonely Lips“ veikla įsiliejo į tarptautinius vandenis. Vos prieš kelias dienas ji drauge su kolegėmis šokėjomis Hilda ir Edita grįžo iš Šveicarijos.

Kurortiniame Sankt Morico mieste vykusioje kasmetinėje prabangių juvelyrinių dirbinių ir laikrodžių „Chopard“ parodoje merginos pristatė daugiau nei 15 šokių, demonstravo milijonus kainuojančius brangakmenius, sulaukė gausybės komplimentų ir įvertinimų. „Visa tai buvo tarsi rožinis sapnas. Pačios negalime patikėti, kad mums taip pasisekė“, – Žmonės.lt sakė Simona.

Trys profesionalios šokėjos susiburti draugėn nusprendė praėjusių metų vasarą. Tuomet jas visas vienijo vienas tikslas – kurti neįprastus, 1920–1960-ųjų metų dvasios įkvėptus, teatrališkus šokius. Ekspresyviais jų pasirodymais jau spėjo susižavėti ir Lietuvos publika, tačiau merginų trijulė nusprendė nerti giliau ir bendradarbiauti su užsakovais užsienio šalyse.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Į Šveicariją „Lonely Lips“ išvyko visai netikėtai, po atsitiktinės pažinties sulaukusios malonaus kvietimo. Ši šalis Simonai – nesvetima. Ženevoje dvejus su puse metų ji mokėsi šokti, todėl šį miestą pažįsta kaip du savo pirštus. Galbūt todėl net sugrįžusi gyventi į Lietuvą balerina Ženevai jaučia ypatingus sentimentus, čia stengiasi reguliariai apsilankyti.

Paskutinis vizitas jai suteikė netikėtą šansą čia sugrįžti visai kitame amplua ir drauge atsivežti dvi lietuves šokėjas. „Ženevoje gyvena mano gera draugė malaizietė. Ji vyresnė, bendrauju su ja lyg su mama. Kai aplankiau ją, ji paprašė manęs drauge nuvykti į „Chopard“ juvelyrikos namus, nes norėjo apžiūrėti kažkokį papuošalą. Ten susipažinau su tų namų direktore, ji paklausė manęs, kuo aš užsiimu. Atsakiau, kad šoku, ji susidomėjo. Vėliau parodžiau vaizdo įrašus, esame nufilmavę ne vieną klipą. Ji liko sužavėta. Išsprogdino akis ir pasakė, kad nori, jog mes šoktume. Taip viskas ir prasidėjo...“ – pažintį su „Chopard“ linksmai prisiminė Simona.

Tuomet šis pokalbis lietuvę pradžiugino, tačiau ji jo nesureikšmino. Kaip pati sakė – „pagautas emocijų žmogus gali daug visko neapgalvojęs prišnekėti“. Tačiau, panašu, kalbos nebuvo bergždžios. Jau netrukus Simona ėmė derinti viešnagės detales.

Į Šveicariją „Lonely Lips“ atvyko dar prieš Kalėdas ir gyveno ten iki sausio vidurio. Dešimt dienų merginos praleido Sankt Morice, ten joms buvo išnuomoti apartamentai. Kas vakarą jos vykdavo į viešbutį „Didysis Budapeštas“ primenančius „Badrutt“ rūmus, kuriuose šokdamos demonstravo milijonus kainuojančius papuošalus.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Mums viskas paliko labai didelį įspūdį. Retai kada pasitaiko galimybė pasijusti lyg filme“, – susižavėjimo vizitu neslėpė Simona.

Jų dienos slinkdavo maždaug taip: merginos atsikeldavo, apsitardavo, kokiu stiliumi artimiausią vakarą šoks, o tuomet imdavo ruoštis pasirodymui. „Lonely Lips“ numeriai – labai įvairūs. Brodvėjus, Merilyn Monroe, Marlene Dietrich – jų šokiai žiūrovą grąžina atgal keliais dešimtmečiais.

Visus sceninius kostiumus jos atsivežė iš Lietuvos, pačios darėsi šukuosenas, makiažą. „Per tas savaites tapome beveik profesionalėmis – ne taip paprasta tas retro bangeles plaukuose pasidaryti!“ – juokėsi Simona.

Nuvykusios į renginio vietą jos būdavo maloniai pasitinkamos, tuomet prisistatydavo vyrai su baltomis pirštinėmis ir iš didžiulių seifų ištraukę brangakmenius jais jas papuošdavo: ant kaklo suspindėdavo deimantai, ausyse – dailūs auskarai.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Kiekvieną dieną papuošalai vis sunkėjo, jų vis daugėjo. Sunku patikėti, kad šokome pasipuošusios milijonus kainuojančiais juvelyriniais dirbiniais. Rodos, pats akmuo turi savo energiją. Tačiau jų vertė mūsų nejaudino. Daug ypatingesnis jausmas buvo, kad papuoštos šiais brangakmeniais mes tarsi dar labiau priartėjome prie tų laikų, kuriuos bandėme perteikti šokiu“, – sakė pašnekovė.

Šiltai sutiktos lietuvės negalėjo atsistebėti šveicarų draugiškumu. „Tas dėmesys – labai malonus, tačiau mes taip neįpratusios. Esame užgrūdintos baleto mokyklos, kur niekas per daug aplink nešokinėja, viską turi padaryti pats. Čia pasijautėme lyg deivės“, – juokėsi Simona.

Šokėjų trupė jau dėliojasi naujus planus – „Lonely Lips“ turi kelis pasiūlymus surengti pasirodymus užsienyje. „Sukūrėme projektą tam, kad galėtume ne tik užsiimti mėgstama veikla, bet ir iš jos pragyventi“, – neslėpė balerina.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Naujausi straipsniai