Šauktinių sąraše – ir garsios pavardės, tarp jų atlikėjo Marko Palubenkos, šokėjo Mariaus Gaižausko

Markas Palubenka ir Marius Gaižauskas / Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-13 11:13
Trečiadienio rytą Krašto apsaugos ministerija paskelbė oficialų šauktinių sąrašą – į jį pateko ir 25 metų atlikėjas Markas Palubenka bei 23-ejų šokėjas Marius Gaižauskas.

„Nedažnai lankausi kūrybinėse dirbtuvėse, bet kvietimas apsilankyti Didžiosios kovo apygardos 8-osios rinktinėje turėtų neblogai išlavinti kūrybinę fantaziją“, – sužinojęs, kad pateko tarp šauktinių, socialiniame tinkle parašė M.Palubenka. 

Žmonės.lt susisiekus su Marku, šis buvo puikiai nusiteikęs – pasakojo, kad žinią sužinojo iš kitų, o ne pats tikrindamas sąrašą. Atlikėjas tikino, kad tai jo neišgąsdino, o atvirkščiai – nuteikė puikiai ir pakėlė nuotaiką.

Net albumo viršelį jau įsivaizduoju – stoviu aš vienišas lauke po dienos pratybų ir žvelgiu į tolį su kitais šauktiniais, – juokiasi Markas.

„Esu labai gerai nusiteikęs! Vertinu iššūkius, o šis turėtų būti vienas rimtesnių. Jeigu tikrai ims – eisiu! Mėgstu tai, kas nauja, ir tai, kas lavina discipliną, o šiuo atveju – dar ir vyriškumą, todėl nematau dėl ko turėčiau nusiminti, juolab, kad paskata ginti tėvynę turėtų būti kiekvieno vyro širdyje“, – šypsojosi Žmonės.lt kalbintas M.Palubenka. 

O kaip bus su muzikine karjera? Ar priverstinė pertrauka nepakenks? „Kaip tik manau, kad per tą laiką labai gerai sektųsi kūryba (juokiasi). Net albumo viršelį jau įsivaizduoju – stoviu aš vienišas lauke po dienos pratybų ir žvelgiu į tolį su kitais šauktiniais“, – užsikvatoja M.Palubenka.

Sąraše – ir šokėjas, televizijos projektų dalyvis Marius Gaižauskas. Pamatęs savo pavardę sąraše jis sako nustebęs, tačiau per daug nepergyvenęs. „Dar nebuvau labai pasirengęs, tačiau nieko nepadarysi – reikės kariauti. Nors manau, kad man gali ir netekti – esu pačiame sąrašo gale“, – Žmonės.lt sakė jis.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Šokėjas sako labai palaikantis šią idėją, tačiau tuo pačiu jam ji atrodo neprotinga. „Šauktinių tikrai reikia, tačiau šaukiamų vyrų amžiaus amplitudė per didelė. Reikėtų šaukti mokyklą pabaigusius jaunuolius – jie praeitų tam tikrą vyriškumo mokyklą. O vyresni juk pradeda kurti ateitį, planuotis gyvenimą“, – svarstė Marius.

Pasak jo, iškilus reikalui ginti šalį, 3,5 tūkst. jaunuolių būtų per mažai. Nepaisant to, tokia prievolė performuoja moralines vertybes, išmoko labiau gerbti Tėvynę. „Kiekvienas mąstantis žmogus nenorėtų lįsti po kulkomis, norėtų, kad mus apgintų NATO, Europos Sąjunga ir dar kas nors. Tačiau aš mąstau patriotiškai: Lietuva – mūsų kraštas, kurį turime saugoti ir globoti. Nors ir nereiškiu didelio noro ten eiti, tačiau džiaugiuosi. Gerai, kad taip yra“, – Žmonės.lt komentavo Marius.

Tarp šauktinių į kariuomenę – ir daugiau garsių pavardžių: Arvydo Sabonio sūnus Tautvydas ir Ričardas Berankis.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Pakviesti beveik 37 tūkstančiai šauktinių

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pranešė, kad į juos įtraukti 36 tūkst. 825 jaunuoliai nuo 19 iki 26 metų. Šiemet į kariuomenę devynių mėnesių mokymams ketinama pakviesti 3 tūkst. šauktinių, įskaitant savanorius, kurių užsirašė per tūkstantį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Paskelbtas šauktinių sąrašas, visą sąrašą galite pažiūrėti 15min.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai