Rimas Šapauskas: „Reikia ieškoti to, kas tėvus ir vaikus vienija, o ne to, kas skiria“

Rimas Šapauskas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-30 14:21
Dabarties gyvenimo ritmas trukdo tėvams ir vaikams praleisti daugiau laiko kartu, todėl reikia labai stengtis, kad tas laikas būtų kuo turiningesnis. Taip mano žurnalistas, televizijos laidų ir renginių vedėjas Rimas Šapauskas, kuris džiaugiasi, kad gana laisvas darbo grafikas jam leidžia su savo vaikais pabūti gerokai daugiau nei porą valandų per dieną.

Visus suvienija mažiausi šeimos nariai

„Taip jau yra, kad dauguma žmonių visą dieną praleidžia darbuose, vaikai – mokyklose ar darželiuose. Tad to laiko pabūti kartu nelieka daug. O dar įsiterpia televizoriai, kompiuteriai, socialiniai tinklai. Aš šiuo atveju esu labai laimingas žmogus, nes su savo vaikais galiu praleisti išties daug laiko – kartu skaitome knygas, žaidžiame, einame pasivaikščioti kur nors į mišką. Tas laikas kartu yra labai vertingas, todėl reikia stengtis išnaudoti kiekvieną pasitaikančią progą“, – sako Rimas, su žmona Lina auginantis du vaikus – penkerių Elžbietą ir dvejų Juozapą.

Socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ ambasadorius R.Šapauskas nepamiršta ir savo mamos – stengiasi kasdien paskambinti, dažnai aplanko ir visuomet laukia svečiuose. 

„Skirtingos mano šeimos kartos  bendrauja ne tik per didžiausias metų šventes, bet gerokai dažniau. Žinoma, dabar pagrindinė ašis, kuri visus vienija, tai – vaikai, kurie didžiausias džiaugsmas tėvams, o ypač seneliams“, – juokėsi R.Šapauskas.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

Rinkosi ne maištą, o pokalbį

Jis net neįsivaizduoja, kad bendravimas šeimoje galėtų būti kitoks, nes ir pats vaikystėje tėvus laikė draugais ir bendraminčiais, su kuriais galima apie viską kalbėtis. Todėl net ir paauglystėje Rimas rinkosi ne maištą, o, kaip pats sako, normalų pokalbį. Nemaištaudavo jis ir tuomet, kai su visa šeima keliaudavo į bažnyčią.

„Parodykit man paauglį, kuris noriai kiekvieną sekmadienio rytą keliautų į mišias. Žinoma, paniurzgėdavau. Kita vertus, buvo visai kiti laikai, gūdus sovietmetis, visa ta absurdo atmosfera, kai už bažnyčios lankymą galėjai susilaukti represijų. Tad jau pats bažnyčios lankymas tuomet buvo tam tikra maišto forma“, – prisiminė R.Šapauskas, dabar jau su savo šeima kas sekmadienį keliaujantis į sostinės Bernardinų bažnyčią.

Dukra tėčiui skaito savo knygą

Socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ ambasadorius pataria kiekvienoje šeimoje ieškoti to, kas visus vienija. Tuomet ir kartu praleistas laikas bus prasmingas ir džiuginantis, o ne atbūtas tik tam, kad taip reikia. Nesvarbu ar kartu eisite pasivaikščioti, ar gaminsite pietus, ar tiesiog nueisite į kiną – viską reikia daryti nuoširdžiai ir smagiai.

Patį R.Šapauską su vaikais dabar ypač vienija knygos. Ne tik prieš miegą skaitomų pasakų, bet ir kur kas ypatingesnės. 

„Mūsų Elžbieta gal bus rašytoja. Jau dabar ji rašo knygą, pati piešia iliustracijas. Paskui kartu aptariame tai, ką ji parašė, dukra papasakoja savo kuriamas istorijas. Tai keistos penkiamečio vaiko istorijos, bet turiu pasakyti, kad jose esama savitos logikos“, – juokėsi Rimas.

Socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ tikslas – skatinti tėvus ir vaikus vėl kalbėtis, kartu leisti laisvalaikį. Juk būti su tėvais – madinga! Daugiau ir plačiau www.mylimtevus.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai