Režisierius Vytautas Puidokas pasiėmė greitąjį kreditą ir išskrido į džiungles

Filmo „Aleksandras Didysis“ režisierius Vytautas Puidokas / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-02-18 12:05
Dar visai neseniai apdovanotas Prezidentės, jaunas režisierius Vytautas Puidokas (26) stebina kolegas ir artimuosius: pasiėmęs greitąjį kreditą jis skubiai išvyko į Amazonės džiungles, kur, anot jo, galbūt šiuo metu miršta jo būsimo filmo herojai.

Neteko net paso – atrado istoriją filmui

Vytautas Puidokas yra iš Raseinių kilęs, Didžiojoje Britanijoje mokslus baigęs režisierius. Grįžęs į Lietuvą įgyvendino kelis gerai žinomus televizinius projektus ir nufilmavo dokumentinį filmą „Misija Sibiras. Chakasija“.

Kol jam buvo gaminamas naujas pasas – pramoko ispanų kalbos, o galiausiai vidury džiunglių visiškai atsitiktinai atrado miestelį, puikiai žinantį Lietuvą ir iš jos kilusį Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį.

Metęs visą kitą veiklą, Vytautas jau metus laiko vysto savo būsimąjį pilno metro dokumentinį filmą apie lietuvių misionierių Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį. Per tą laiką jis spėjo: tobulinti scenarijų nacionalinės prancūzų kino mokyklos „La Femis“ mokymuose, dalyvauti aukšto lygio tarptautiniuose seminaruose, filmų mugėse bei atlikti tyrimus ir nufilmuoti dalį filmo Lietuvoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Jau pačios filmo užuomazgų aplinkybės primena filmą: V. Puidokas vienas pats keliavo po Pietų Ameriką, net kelis kartus buvo apiplėštas.

Kol jam buvo gaminamas naujas pasas – pramoko ispanų kalbos, o galiausiai vidury džiunglių visiškai atsitiktinai atrado miestelį, puikiai žinantį Lietuvą ir iš jos kilusį Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį.

Galbūt todėl Vytautas Puidokas iš dalies pats ir taps savo filmo herojumi. Aleksandro Bendoraičio pėdsakų paieškos yra ne mažiau įdomios.

Trenkė durimis – išskrido į Boliviją

Nepaisant to, kad filmu intensyviai domisi tarptautinės prodiuserinės kompanijos, režisierius teigė nebegalįs ramiu veidu vaikščioti po radijo laidas, skambinėti abejingiems rėmėjams ar iš lėto rinkti gerbėjus filmo „Facebook“ paskyroje ir rūpintis filmo sklaida, nors tuo metu galėtų rūpintis pačiu filmu.

„Aš čia, už 12 000 km, galvoju sumautas feisbuko žinutes, kuriu neaiškias strategijas, kai galbūt džiunglėse dabar miršta mano filmo personažai, mane užkniso juodai,“ – sako paliktame vaizdo įraše Vytautas Puidokas ir, tiesiogine žodžio prasme, trenkęs durimis išskrenda tiesiai į Boliviją.

„Blogiausia, kad jis pasiėmė greitąjį kreditą – tai labai nerūpestinga ir paliks įrašą. Ką jis darys ateityje?“ – situaciją komentavo artimas Vytauto Puidoko draugas Tadas Vaitmonas.

Artimieji bando gelbėti režisierių

„Iškart ėmėme galvoti, kaip padengti šias netikėtas išlaidas. Jei režisierių prispaus finansiniai sunkumai – visas projektas gali žlugti,“ – sakė lietuvių prodiuserinės kompanijos „Iron Cat“ atstovas Paulius Juočeris.

Tokiomis aplinkybėmis staigiai buvo sukurta minios finansavimo kampanija „Indiegogo“ svetainėje. Visų pirmiausia ji skirta ištraukti patį režisierių iš greitųjų kreditų liūno. Bet tuo pačiu metu tai yra labai svarbus indėlis į patį filmą – nes ir režisierius į džiungles pasileido toli gražu ne atostogauti.

„Labai tikimės, kad lietuviai sureaguos – filmo likimas pakibo ant plauko. Tiesą sakant, dabar net svarbiau yra paties Vytauto likimas – pastaruoju metu jis tapo neprognozuojamas,“ – komentavo Paulius Juočeris.

Svetainėje visą mėnesį galima aukoti pasirinktą sumą pinigų. Ji paleista tik šiandien, tad dabar yra pats metas prisidėti. Juo labiau kad atsidėkodami, filmo kūrėjai žada parvežti autentiškų lauktuvių iš Pietų Amerikos.

DAUGIAU APIE FILMĄ: www.aleksandrasdidysis.lt

PRIE FILMO KŪRIMO GALITE PRISIDĖTI IR JŪS, SPAUSKITE ČIA.

Nuotrauka iš filmo archyvo
Nuotrauka iš filmo archyvo
15min.lt

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai