Režisierius Ridley Scottas pagerbtas žvaigžde Holivudo Šlovės alėjoje

Ridely Scottas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-06 15:31
Kino kūrėjas Ridley Scottas ketvirtadienį dalyvavo atidengiant jam skirtą 2 564-ąją žvaigždę Holivudo Šlovės alėjoje, o tarp sveikintojų buvo ir aktorius Russellas Crowe, sukūręs pagrindinį vaidmenį šio režisieriaus filme „Gladiatorius“.

Russellas Crowe, kuris bendradarbiavo su Ridley Scottu penkiuose kino projektuose ir tapo jo artimu draugu, sakė, kad jam smagu ne vien dirbti su šiuo režisieriumi, bet ir pasakoti istorijas apie jųdviejų darbą.

Kalbėdamas apie įspūdingą 77 metų kino grando karjerą, australas aktorius sakė, kad po darbo filmavimo aikštelėse su Ridley Scottu jam liko malonių prisiminimų.

„Mes atrėmėme barbarų ordas girios glūdimoje, visai šalia Getviko oro uosto, – juokavo jis. – Kartu ėmėme vynuogių derlių Pietų Prancūzijoje, laikėme apsiautę viduramžių pilį – esame daug ką nuveikę.“

Russellas Crowe pažymėjo, kad režisierius gali vadinti savo karjerą reikšminga, jeigu vos paminėti jų vardai žmonėms primena jų sukurtas įspūdingas scenas.

„Toks žmogus yra Ridley. Kai paminite jo vardą – atmintyje iškyla „Svetimo“ gimimo scena, „Bėgančio ašmenimis“ gatvių vaizdai, Geena Davis ir Susan Sarandon, skriejančios automobiliu nuo skardžio. Šie jo sukurti vaizdai, žiūrovams parodyti nuotykiai yra tiesiog stulbinami... Kalbant visiškai atvirai, ši garbė suteikta pačiu laiku, tiesa?“ – sakė jis.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ridley Scotto partnerė kostarikietė aktorė Giannina Facio, vaidinusi beveik visuose jo filmuose, ir Salma Hayek su savo vyru prancūzu milijardieriumi Francois-Henri Pinault taip pat prisidėjo prie režisieriaus per ceremoniją prie istorinio kino teatro „Chinese Theatre“.

„Visi esame čia, kad pagerbtume jūsų neįtikėtiną kūną, – kino komedijos „Sunokusios pamergės“ žvaigždė Kristen Wiig juokavo atidarydama tą ceremoniją. – Ir, žinoma, turime paminėti jūsų muziejų „Tikėkit arba ne“ kaip tik šioje gatvėje.“

Režisierius trumpai papasakojo kaip pradėjo karjerą kine – gana vėlai savo gyvenime, būdamas 40 metų. Jis prisiminė, kaip studijų metais atvykęs į Holivudą vaikštinėdavo Šlovės alėja ir galvodavo apie ten įamžintas garsenybes.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Man didelis klausimas buvo, kaip galėčiau sugrįžti čia dirbti“, – sakė Ridley Scottas.

Režisierius, pastaruoju metu pelnęs kritikų liaupsių dėl šiais metais išleisto mokslinės fantastikos filmo „Marsietis“, kurį daugelis laiko geriausiu jo kūriniu nuo 2000-aisiais sukurto „Gladiatoriaus“, pelniusio „Oskarą“ geriausio filmo kategorijoje, per ceremoniją padėkojo savo velioniui broliui – kino režisieriui Tony Scottui, kuris nusižudė 2012 metais.

„Jis buvo mano bičiulis ir partneris, – pabrėžė Ridley Scottas. – Žinau, kad jis dabar stebi.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai