Renata Mikailionytė šiauliečiams padovanojo pačios kurtą meninę instaliaciją

Renata Mikailionytė / Akcijos rengėjų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-01 09:21
„Noriu parodyti, kad mūsų miestų komercinės urbanistinės erdvės gali tapti patrauklesnės. Galbūt tai bus kažkam įkvėpimas tvarkyti savo aplinką ir saugoti natūralią gamtą, o kažkam ryškių žiedų spalvos suteiks džiaugsmo“, – pristatydama meninę instaliaciją pramoniniame Šiaulių rajone sakė landšafto dizainerė Renata Mikailionytė.

Erdvėje šalia prekybos centro buvo sukurta speciali meninė instaliacija, apjungusi kasdienius sodo elementus ir menišką požiūrį į aplinką. „Kada kuriu apželdinimą, visada  atsižvelgiu į aplinkybes. Pirmiausia – tai yra prekybos centro prieigos, kuriame įsikūrusios parduotuvės siūlo visą įvairovę namams, aplinkai skirtų prekių ir ši instaliacija galbūt bus įkvėpimas puoselėti ne tik  savo namus, bet ir pakelti akis į horizontą“, – viliasi R.Mikailionytė.

Penktadienio rytą prasidėję darbai, tęsėsi iki pat popietės. 39 statybiniai karučiai bei specialiai parinktos ir spalviškai suderintos vienmetės sodinamos gėlės susijungė į ryškiaspalvių žiedų gausą.

„Keliaudama po įvairias šalis visada stebiu kaip puošiami miestai, kokios naudojamos medžiagos ir priemonės, augalai. Tad ir ši instaliacija bus pavyzdys – tereikia apsidairyti aplinkui ir pasitelkti fantaziją“, – aiškino projekto autorė.

Prie instaliacijos kūrimo prisijungė ir miesto savivaldos atstovai – simbolinę gėlę pasodino mero pavaduotojas Domas Griškevičius, kuris pasidžiaugė tokiomis iniciatyvomis.

Akcijos rengėjų nuotr.
Akcijos rengėjų nuotr.

„Mes įsikūrę vadinamajame pramoniniame rajone, šalia judrios gatvės, o aplink gausu įvairių įmonių, biurų. Norėjome jį pagyvinti ir pagražinti, kad kas rytą į darbus vykdami šiauliečiai matytų gražius dalykus ir įsikvėptų puikios nuotaikos. Manau tai tikrai pavyko“, – džiaugėsi projekto iniciatoriaus prekybos centro „Bruklinas“ administratorė Neilita Venckė.

Pasak jos, dažniausiai tokios idėjos yra įgyvendinamos lankytinose ar centrinėse miestų vietose, tačiau šiuo atveju norėjosi suteikti gyvybės aplinkai, kuri yra kiek toliau nuo centro, tačiau ir čia kasdien verda gyvybė.

Tai ne trumpalaikis projektas ir miestiečius turėtų džiuginti iki pat rudens. „Jeigu gyventojai ir miesto svečiai priims šią iniciatyvą, džiaugsis kartu su mumis, galbūt ateityje pavyks pasiūlyti dar daugiau naujų idėjų“, – viliasi N.Venckė.

Akcijos rengėjų nuotr.
Akcijos rengėjų nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai