Rašytoja Akvilė Kavaliauskaitė garsenybėms debiutinę knygą pristatė savo namų kieme

Algis Kriščiūnas ir Akvilė Kavaliauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-06 19:59
Ketvirtadienio vakarą rašytoja ir žurnalistė Akvilė Kavaliauskaitė būrį draugų, artimųjų ir bičiulių pakvietė į savo debiutinės knygos „Du gyvenimai per vieną vasarą“ pristatymą. Pristatyti knygą ji nutarė originaliai: savo namų kieme.

„Ieškojome gražaus senamiesčio kiemo, kai supratome, kad pro savo langus matome patį gražiausią“, – Žmonės.lt sakė A.Kavaliauskaitė. 

Pasveikinti jos debiuto proga suskubo būrys žinomų žmonių: dainininkės Šorena, Raminta Naujanytė ir Baiba, Olegas Aleksejevas iš "Biplan", Karolina Liukaitytė, Rimvydas Širvinskas-Makalius, Eimutis Kvoščiauskas, Aistis Mickevičius ir kiti.

Renginį vesti A.Kavaliauskaitė patikėjo kolegai, bičiuliui Arnoldui Lukošiui. Šis pasirodė nepėsčias: pasisodino autorę ant suolo ir klausinėjo apie tai, kaip gimė knyga, aiškinosi joje aprašomų istorijų autentiškumą, visas su kūryba susijusias detales. 

Pati autorė, nors ir jaudinosi, spinduliavo gerą nuotaiką, nuotaikingai juokavo susirinkusiems ir nepabūgo atvirauti. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Tai vidinis džiaugsmas, kad įdėjai daug darbo, kuris nenuėjo veltui. Vos per savaitę knyga pateko į perkamiausių dešimtuką. Žmonės atėjo manęs pasveikinti, jie skaitė mano knygą ir jiems patiko. Tai jausmas, kai supranti, kad viską padarei teisingai. Jei būčiau kokia chirurgė, tai turbūt taip jausčiausi po sėkmingos širdies operacijos“, – Žmonės.lt sakė A.Kavaliauskaitė. 

Nors knyga jai – pirma, kritikos sako nebijanti: „Kai žinai, kad žmonės skaito knygą ir nori ją skaityti, tai ir yra didžiausias įvertinimas. Kažkokių kritikų vertinimai nebeveikia... Pavyzdžiui, knygas apie Harį Poterį ar „50 pilkų atspalvių“ labai kritikuoja, bet kas iš to?“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Greta knygos – pianografas

Penkios sugadintos kompiuterio klaviatūros ir beveik kilometras žvejybinio valo – tai tik dalelė to, ką romano „Du gyvenimai per vieną vasarą“ autorė Akvilė Kavaliauskaitė panaudojo unikalios idėjos įgyvendinimui. Pianiną sujungus su kompiuteriu, išėjo pianografas – pianinas, kuriuo skambinant galima rašyti tekstą.

„Savo pirmosios knygos išleidimo proga norėjau sukurti kažką ypatingo. Tai, ko dar nebuvo. „Du gyvenimai per vieną vasarą“ herojė Laura skambino mėlynu pianinu. Pati nesuprantu, kaip mano galvoje jis susijungė su kompiuteriu. Muzikos kalbą norėjau išreikšti vizualiai. Pasidarė įdomu, ką užrašytų mano knygos veikėja, skambindama Šopeną ar Rachmaninovą“, – sako A. Kavaliauskaitė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Instaliacijos gamyba užtruko keletą mėnesių. Pianino klavišus reikėjo mechaniškai sujungti su kompiuterio klaviatūra. „Kiekvieną klaviatūros klavišą reikėjo pragręžti. Net nebežinau, kiek klaviatūrų sugadinome, kol pagaliau pavyko. Vos neišprotėjom, bet buvo verta.“

Mėlynas pianinas tapo knygos simboliu. Pradedant viršeliu, kurį nutapė žinomas menininkas Algis Kriščiūnas, baigiant kompozitorės Ramintos Naujanytės kūriniu, „Du gyvenimai per vieną vasarą“ parašytu specialiai pianografui.

Apie knygą

„Du gyvenimai per vieną vasarą“ – romanas apie talentingą pianistę Laurą, per kvailumą palaidojusią savo karjerą. Pirštai, iki tol lakstę per klavišus tarytum tam užprogramuoti, vieną dieną sustojo. O tada atėjo vasara, ir gyvenimas skilo perpus: į išsitaškiusią praeitį, nuo kurios Laura pabėgo, ir į nenuspėjamą ateitį, kurioje ji vylėsi atgauti save. Tai padaryti buvo sunku, nes visur aplink knibždėte knibždėjo kvailių.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai