Princas Williamas prieš antro vaiko gimimą jau išėjo tėvystės atostogų

Kembridžo hercogienė Catherine ir princas Williamas / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-22 15:59
Didžiosios Britanijos princas Williamas, įsidarbinęs greitosios pagalbos sraigtasparnio pilotu, specialius mokymus baigė anksčiau laiko ir išėjo atostogų, artėjant numatytai jo antrojo vaiko gimimo datai, pranešė karališkųjų rūmų atstovai.

Kensingtono rūmų – oficialios Kembridžo kunigaikščio rezidencijos – atstovas spaudai sakė, kad kitas Williamo mokymų etapas turėjo prasidėti birželio 1 dieną.

„Kadangi po tėvystės atostogų jam jau nebereikės užbaigti mokymų, iki to laiko jo nebus darbe „Bond Air Services“ ir jis bus nemokamose atostogose“, – sakė rūmų atstovas.

Antro vaiko besilaukianti Williamo žmona Kate gimdyti turėtų dar šį mėnesį. Gimsiantis kūdikis bus ketvirtas eilėje į sostą. Poros pirmagimis princas George'as gimė 2013 metų liepą.

Williamas, kuris yra antrasis eilėje į Didžiosios Britanijos sostą po savo tėvo princo Charleso, darbą naujose greitosios pagalbos sraigtasparnio piloto pareigose pradėjo kovo pabaigoje, tačiau į gelbėjimo misijas dar neskrido, nes pirmiausia turėjo baigti specialius mokymus.

Pranešama, kad Williamas per metus uždirbs 40 tūkst. svarų (55 700 eurų), bet visą savo atlyginimą jis skirs labdarai.

Manoma, kad jis yra pirmasis teisę į Britanijos sostą turintis karališkosios šeimos narys, sudaręs darbo sutartį su civiliniu darbdaviu.

Ekspertai sako, kad karališkojo kūdikio gimimas gali atnešti šalies ekonomikai dešimtis milijonų svarų, o jei gims mergaitė, tai gali turėti ilgalaikių teigiamų padarinių ekonomikai.

„Jei gims mergaitė, tai bus tarsi investicija, kuri atsipirks žiniasklaidai ir mados dizaineriams“, – sakė Mažmeninių pardavimų tyrimų centro direktorius Joshua Bamfieldas po neseniai atliktos mažmenininkų apklausos.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Pasak J.Bamfieldo, jis prognozuoja, kad papildomos pajamos sieks 80 mln. svarų (111 mln. eurų). Du trečdalius šios sumos sudarys prekyba maisto produktais ir gėrimais švenčiant karališkojo kūdikio gimimą, o trečdalį – prekyba suvenyrais.

Jis apskaičiavo, kad princo George'o gimimo ekonominis poveikis sudarė 247 mln. svarų (340 mln. eurų).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai