Prezidentūros kieme – pasiruošimas UNICEF bėgimui „Už kiekvieną vaiką“

Prezidentė davė startą išankstinei UNICEF vaikų bėgimo treniruotei / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-09-02 18:02
Trečiadienį Vilniuje, prezidentūros kieme, įvyko treniruotė, kurioje dalyvavo apie šimtą 2-12 metų amžiaus vaikų. Pastarieji – tai jubiliejinio UNICEF vaikų bėgimo dalyviai, kuriems nusišypsojo laimė sudalyvauti specialioje išankstinėje treniruotėje ir estafetėje kartu su žinomais žmonėmis. Estafetės pradžią paskelbė UNICEF bėgimo „Už kiekvieną vaiką“ globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prieš estafetę vyko apšilimas garsaus trenerio Jeano Claude'as Edorho vedamoje mankštoje. Paskui vaikai buvo suskirstyti į penkias komandas, kurių kiekviena turėjo savo trenerį, žinomą žmogų, tarp kurių – aktorius Marius Repšys, olimpietis Virgilijus Alekna, UNICEF gerumo ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė ir kiti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kiekvienas žinomas žmogus, tapęs komandos treneriu, negailėjo vaikams naudingų patarimų ir nuteikė juos sėkmingam startui. Rungdamiesi vaikai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir susipažino vieni su kitais bei galėjo įsitikinti, kad gyvenime už pergalę svarbiau yra dalyvauti, prisidedant prie bendro tikslo. Juk svarbiausia ir esminė UNICEF bėgimo idėja – išgelbėtas vaiko gyvenimas.

„Smagu matyti tiek daug gerai nusiteikusių vaikų, kurie ne sėdi prie kompiuterio, bet  sportuoja ir dar prisideda prie tokios kilnios misijos, atkreipiant dėmesį į Nepalo vaikų sudėtingą situaciją,“ – sakė UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Penktajame UNICEF vaikų bėgime „Už kiekvieną vaiką“, rugsėjo 12 d., 13 val. vyksiančio Vingio parke, tikimasi sulaukti rekordinio – daugiau nei dviejų  tūkstančių – jaunųjų dalyvių skaičiaus. 2-12 m. amžiaus vaikai bėgs 0,5 km ilgio distanciją ir kiekvienas dalyvis, nepriklausomai nuo pasiekto rezultato, bus apdovanotas medaliu.

Šių metų bėgimas skirtas nuo žemės drebėjimų Nepale nukentėjusiems vaikams. Vien pernai UNICEF bėgimo metu vaikams iš trečiųjų pasaulio šalių buvo paaukota 7632 eurai, kurie išgelbėjo 2196 vaikus, išsekusius dėl prastos mitybos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai