Politikos ir verslo elitas JAV Nepriklausomybės dieną Vilniuje atšventė rokenrolo ritmu

JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-06-30 18:25
Antradienio vakarą į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą beveik 600 svečių susirinko paminėti Jungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės dieną. Šiemet ji švenčiama 239-ąjį kartą.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kasmet liepos 4-ąją JAV prisimena 1776 metais trylikos Didžiosios Britanijos imperijos kolonijų paskelbtą nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos.

Ir nors Nepriklausomybės diena oficialiai minima liepos 4-ąją, JAV ambasados Lietuvoje antradienį inicijuotas renginys vyko keliomis dienomis anksčiau – tai lyg įžanga į visą savaitę truksiančią šventinę programą.

Operos ir baleto teatre Nepriklausomybės dienos minėjimas rengiamas antrus metus iš eilės, anksčiau Liepos 4-osios šventę JAV ambasadorė Deborah Ann McCarthy rengdavo savo rezidencijoje sostinės Žvėryno rajone.

Antradienio vakarą teatras vienam vakarui virto amerikietiška rokenrolo dvasia dvelkiančia erdve: čia plevėsavo JAV vėliavos, teatro interjeras buvo papuoštas raudonos, mėlynos ir baltų spalvų detalėmis, ant raudono kilimo vietą rado ir galingas „Harley Davidson“ motociklas, svečius pasitiko gyvos muzikos garsai - žinomiausi, laiko patikrinti amerikietiški hitai.

Maždaug nuo 18 val. čia pradėjo rinktis vakaro svečiai. Tarp jų buvo galima sutikti ne vieną ambasadorių, politiką, verslininką.

Renginio nepraleido Algirdas Butkevičius su žmona Janina, Rasa Juknevičienė, Audronius Ažubalis su žmona Loreta, Emanuelis Zingeris, Juozas Olekas, Antanas Zabulis, Arminas Lydeka, Visvaldas Matijošaitis, Benediktas Juodka, Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, Audrius Siaurusevičius, Audrius Matonis, Arvydas Avulis, Gražina Sviderskytė, Linas Balsys, Lolita Bytautaitė, Violeta Baublienė, Audronė Pitrėnienė, Laimutė Užkuraitienė, Živilė Diawara, Vladimiras Simonko ir daugelis kitų.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Įsiamžinę prie originalios, JAV vėliava papuoštos sienelės, greta (o drąsesni, ir ant) „Harley Davidson“, svečiai pakilo į antrą aukštą, kur jų laukė oficiali renginio dalis.

Vakarą pradėjo JAV kariuomenė, šventiškai pagerbusi šalies vėliavą. Netrukus suskambėjo ir JAV bei Lietuvos himnai, kuriuos atliko grupės „Poliarizuoti stiklai“ gitaristas Jonas Vasilevičius ir dainininkas Povilas Meškėla.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Sveikinimo kalbą susirinkusiems svečiams tarė ambasadorė Deborah A.McCarthy. Pasak jos rokenrolo tema šiam vakarui buvo pasirinkta ne šiaip sau. Tai – ne tik praėjusio amžiaus 6-ajame dešimtmetyje Amerikoje išpopuliarėjusi muzikos kryptis, bet ir laisvės simbolis.

„Rokenrolas mums padėjo atverti duris į visuomenę, į laisvę. Tai labai stipri žinutė, apie kurią šiandien norime kalbėti garsiai“, – savo kalboje sakė D.A.McCarthy.

Ambasadorė su JAV Nepriklausomybės minėjimu susiejo ir Lietuvos laisvę ir valstybės atkūrimą. Pasak jos, „Poliarizuoti stiklai“ čia taip pat pasirodė ne šiaip sau, ši grupė daugeliui vyresnės kartos atstovų taip pat siejasi su Lietuvos laisvės siekimu.

Padėkojusi visiems susirinkusiems D.A.McCarthy tarė: „O dabar laikas linksmintis. Laikas rokenrolui!“

Iškart po šių žodžių pasirodė keli šokėjai, kurie pristatė svečiams energingą kelių minučių šokį pagal žinomiausius rokenrolo muzikos kūrinius. Judinti klubus įsidrasino ir vakaro svečiai. Linksmai nusiteikę jie vakarėlį pratęsė prie vaišių stalo.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai