Pirmąją tapybos darbų parodą atidariusį fotografą Eigirdą Scinskį sveikino garsūs bičiuliai

Sergejus Troščenkovas, Natalija Martinavičienė, Žilvinas Grigaitis, Eigirdas Scinskas, Mantas Petruškevičius / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-15 19:26
Dvylika metų profesionaliu vestuvių ir mados fotografu dirbantis menininkas Eigirdas Scinskas antradienį sostinės centre atidarė savo pirmąją tapybos darbų parodą „Abstraktus pasaulis“.

Pasveikinti kūrėjo atvyko būrys jo draugų ir bičiulių. Tarp jų –juvelyras Tauras Blaževičius, floristas Mantas Petruškevičius, papuošalų kūrėja Natalija Martinavičienė, Žilvinas Grigaitis, odontologas Sergejus Troščenkovas, Rūta Mackevičiūtė, Eduardas Fedotovas ir daugelis kitų.

Tapyba Eigirdo gyvenime atsirado prieš šešerius metus jam švenčiant gimtadienį. Tuomet jo bičiulis tapytojas surengė šou, kurio metu visi svečiai paėmė į rankas teptukus ir ant drobės išliejo savo fantazijas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Daugeliui tai tebuvo smagus žaidimas, Eigirdui – dar vieno talento savyje atradimas. Tačiau tapybos fotomenininkas nelaiko darbu, tai jam greičiau užsiėmimas, suteikiantis begalinį malonumą ir padedantis atrasti save ir atsiriboti nuo jį supančio pasaulio.

„Drobė man – iššūkis, aštrių pojūčių ieškojimas. Aplink mane daugiau nieko nebūna: tik aš, molbertas, teptukai ir spalvos. Tapybą prilyginu geram sportui, kai laikant rankoje teptuką pulsas į viršų pakyla iki maksimumo. Lyg bėgant! Girdžiu, kaip daužosi mano širdis, o iš kambario išeinu išsekęs... Keistas jausmas, bet tapantys turbūt mane supranta. O svarbiausia tai, kad tobulėjimui ribų nėra,“ – sako E.Scinskas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Parodą „Abstraktus pasaulis“ sudaro dvylika kūrinių, kiekvienas paveikslas atspindi šalį, kurią jis yra aplankęs kartu su žmona Monika. Būtent kelionėse matyti vaizdai ir įkvepia Eigirdą kurti.

Italija, Prancūzija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Afrika – tai tik kelios vietovės, padėjusios pamatą fotomenininko piešiniams ant drobės.

„Tai gali būti dykuma, miestas, tos šalies spalvos – bet kas! O skrendant lėktuvu kyla dar daugiau idėjų, nes būna puikus laikas apmąstymams. Viešint užsienyje, kuriame ir gyvena dauguma mano klientų, atsirado didžiulis troškimas lankyti šiuolaikinio meno parodas, muziejus. Anksčiau būdavau tik žiūrovas, o dabar pripažintų ir visame pasaulyje žinomų menininkų kūrinius tiesiog ryju akimis: juos analizuoju ir jie man tampa varomąja jėga kurti pačiam. Nuostabus jausmas stovėti prie šedevro ir bandyti jį išties suprasti“, – sakė menininkas.

Daugiau parodos atidarymo akimirkų:

Fotografijai Eigirdą kadaise įkvėpė fotomenininkas Helmutas Newtonas. Tada į jo nuotraukas Eigirdas žiūrėjo kaip į ikoną ir bandė save programuoti taip sugebėti dirbti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Baltosios mados fotografas Eigirdas Scinskas: „Lietuvoje triumfuoja kičas“

„Nesu diplomuotas dailininkas – tik savamokslis, tačiau mokiausi iš geriausių pasaulio paveikslų, o iš kiekvienos kelionės parsiveždavau po keturis kilogramus sveriančią knygą su pripažintų menininkų darbais. Iš pradžių būna knygos, o tada jau parodos. Kartais žiūri į realų paveikslą ir net norisi atsisėsti… Būni tiesiog pritrenktas jo energijos, grožio ir emocijų“, – pasakojo E.Scinskas. 

Paroda „Abstraktus pasaulis“ Vilniaus „Pylimo galerijoje“ veiks iki 2016 metų sausio 9 dienos.

Daugiau Eigirdo Scinsko fotodarbų:

Žmonės.lt

Temos:

paroda Aktualu

Naujausi straipsniai