Per gimtadienį menininkė Jūratė Rekevičiūtė išgirdo prietarų apie dulkes ir pakalnutes

Jūratė Rekevičiūtė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-02 17:36
Neabejingi menui antradienį skubėjo į Kauno „Parko galeriją“ ne tik paskutinį kartą žvilgtelėti į uždaromos parodos „Servetėlės, staltiesėlės ir kiti prisirišimai...“ eksponatus, bet ir pasveikinti jos autorės Jūratės Rekevičiūtės su 46-uoju gimtadieniu.

Grafikos darbų parodos uždarymas su asmenine kūrėjos švente sutapo pirmą kartą. Įprastai per savo gimtadienius J.Rekevičiūtė bičiulius ir kūrybos gerbėjus pakviesdavo į autorinių darbų parodos atidarymą. 

„Šįmet „pirmų kartų“ yra ir daugiau. Pavyzdžiui, niekuomet anksčiau sveikintojai nėra įteikę man tiek daug pakalnučių“, – sakė sukaktuvininkė. 

Iš draugų J.Rekevičiūtė sužinojo, kad būtent šios kvapnios gėlytės pildo svajones. Dar vienas negirdėtas menininkei prietaras buvo apie dulkes – draugai gimtadienio dieną primygtinai prašė jų nešluostyti bei siurbliu nesinaudoti. 

„Indus plauti gali, drabužius skalbti taip pat, bet va dulkių šluostyti neleidžiama“, – nuostabos neslėpė kūrėja. 

Šįmet, kaip visuomet, ji gavo daugybę dovanų – knygų, žurnalų, pietus danguje. Viena labiausiai netikėtų ir smagių staigmenų buvo dizainerio Egidijaus Rainio įteikta mėlyna skrybėlė iš naujausios jo kolekcijos. Per gimtadienį ja pasipuošusi J.Rekevičiūtė džiaugėsi, kad ji puikiai tiko prie jos sumodeliuotos ryškiaspalvės suknelės. Specialiai „Domus Luminai“ menininkė sukūrė autorinių audinių kolekciją. Vieną iš jų ji ir panaudojo pasisiūdama sau drabužį. 

„Paauglystėje norėjau būti drabužių modeliuotoja, bet svajonė išsipildė tik dabar. Tai pirmasis mano kurtas rūbas, tačiau dar šią vasarą žadu pristatyti jų ir daugiau. Galbūt net visą kolekciją“, – sakė J.Rekevičiūtė. 

Ji tvirtino, kad trikotažo suknelė galėtų būti pavadinta „Laiminga vasara“. J.Rekevičiūtė mėgsta skirtingo stiliaus drabužius ir ypač juos tarpusavyje maišyti. Vieninteliai rūbai, kurių ji nesivilktų, yra sportinio stiliaus. 

J.Rekevičiūtė tvirtino negalinti palyginti per gimtadienį gaunamų dovanų reikšmingumo. Visa, ką jai draugai įteikia, yra svarbu. Kūrėja prisiminė kaip prieš keletą metų floristas Modestas Vasiliauskas atvežė didžiulį glėbį gėlių, sumerktų didžiulėje metalinėje vonioje, įtaisytoje ant automobilio stogo. Jai nukelti prireikė penkių vyrų pagalbos. 

„Per šios parodos atidarymą savojo automobilio bagažinę pilnai užkroviau gėlėmis. Jų gavau tikrai įspūdingą kiekį“, – sakė J.Rekevičiūtė. 

21 darbą naujausioje parodoje „Servetėlės, staltiesėlės ir kiti prisirišimai...“ publikos teismui pateikusi kūrėja tvirtina jau seniai nebeskaičiuojanti, kiek asmeninių ekspozicijų yra surengusi. 

„Dabar savo kūriniais kalbu apie sentimentus, prisirišimus ir šaknis – mano, mūsų šaknis, tautos šaknis“, – samprotauja J.Rekevičiūtė. 

Savo darbuose šįsyk ji perteikė tai, ką savitai įžvelgė mamos ir močiutės turėtose ar kurtose staltiesėse ar servetėlėse. 

„Kodėl? Nes norėjau kažko labai gražaus, sentimentalaus, paprasto. Gal ne veltui iš pasąmonės išniro būtent tai. Gal senstu, kad tuose audiniuose, raštuose, siuvinėjimuose ieškau savo šaknų”, – sake J.Rekevičiūtė. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai