Oksana Pikul-Jasaitienė mamai Laimai dėkoja už kantrybę: „Buvau jai sunkus vaikas“

Oksana Pikul-Jasaitienė ir Laima Pikul / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-03 11:37
„Savo mamai buvau sunkus vaikas. Prikrėčiau daug kvailysčių“, – prisipažįsta Oksana Pikul-Jasaitienė (31). Paauglystėje ji buvo maištininkė, kaip ir daugelis bendraamžių – jautėsi itin savarankiška ir visažinė. Tačiau išaugusi iš kvailysčių amžiaus Oksana suprato – mama Laima Pikul ją išauklėjo taip, kaip šiandien ji pati norėtų auklėti savo būsimą vaikelį.
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Šiandien mamą Oksana vadina geriausia drauge, patarėja, gyvenimo ramsčiu. „Nesvarbu, kaip klostosi mano gyvenimas, ar nutinka kas gero ar nelabai, ji viena pirmųjų, kuriai galiu paskambinti ir žinau, kad ji visada išklausys ir duos tokį patarimą, kuris yra išties vertingas“, –  Žmonės.lt sakė ji.

Gražiai, artimai bendrauti kaip dabar, ne visada pavykdavo paauglystėje. Oksana sako, kad iki 16 metų su mama bendravo visai kitaip: kaip ir dauguma paauglių buvo grubesnė, bendraudavo šalčiau, su mama nerasdavo bendros kalbos. Tuomet ir mama Laima su dukra elgėsi kiek kitaip – labiau kontroliavo, buvo reiklesnė.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Mama taikė įvairią auklėjimo taktiką: iš pradžių buvo griežta, vėliau – bandė susidraugauti. Dabar, kai užaugau, suprantu, kad ji elgėsi teisingai. Bendraudama su manimi kaip draugė, ji pasiekė labai daug. Pasikeitė ir mano pačios požiūris į santykius“, – sakė Oksana.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Mama ją auklėjo ir girdama, ir bausdama. Už prasižengimus neišleisdavo susitikti su draugais, uždrausdavo žiūrėti televizorių, mokydama tvarkos iš sujauktos drabužių spintos mesdavo drabužius ant žemės, kad Oksana tvarkingai juos sulankstytų ir sudėliotų į spintą.

„Būti mama yra labai didelis darbas. Tik užaugusi supratau, kad norint kurti gražius santykius, reikia kartais ir nusileisti, ir gebėti prisitaikyti prie kitų. Mama man visuomet akcentavo viena – kad už viską svarbiau yra šeima“, – teigė Oksana.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Oksana įsitikinusi, kad šeimoje svarbiausia darnūs santykiai. Ir net jeigu vaikas auga be vieno iš tėvų, nes šie – išsiskyrę, jis bus kur kas laimingesnis nei augdamas aplinkoje, kurioje mama ir tėtis nuolat konfliktuoja. „Netiesa, kad vaikas augdamas be vieno iš tėvų mato prastą pavyzdį ir užaugęs nemokės elgtis savo šeimoje. Tai visiškai neturėjo įtakos mano požiūriui į santuoką“, – sakė Oksana.

Ji teigia besistengianti kuo daugiau laiko praleisti su mama. Jos dažnai susitinka, susiskambina, drauge vakarieniauja, leidžia laisvadienius. „Kartais paprastas poros valandų pasivaikščiojimas drauge prilygsta puikiam savaitgalio praleidimui“, – Žmonės.lt sakė šiemet mama tapsianti Oksana.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Man atrodo, kad būsiu griežta mama, bet mano draugės šypsosi ir sako – palauk, sūpuosi savo leliuką ant rankų, pamatysi... Nepaisant to, nepritariu naujam auklėjimo principui, kad vaikams neva negalima sakyti „ne“, nes jie turi viską išbandyti“, – savo nuomonę išsakė ji.

Oksana patikino, kad jos ir Simo Jasaičio šeimoje auklėjant vaiką tikrai bus žodis „ne“. „Stengsimės vaiką per gyvenimą vesti teisingu keliu. O jei kas nesiseks – močiutė tikrai ateis į pagalbą“, – nusišypsojo Oksana.

Per Motinos dieną ji kartu su kolege ir bičiule Baiba Skurstene-Serdiuke skyrė visoms mamoms dainą:

 

Mūsų mylimos mamos!Jūs mūsų šiluma širdy, Jūs mūsų užtarėjos, mūsų laimė ir gyvenimas!Pats nuostabiausias žodis moteriai...

Posted by Oksana Pikul Jasaitienė on Sunday, May 3, 2015
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai