Niujorke 2016-uosius pasitikęs šokėjas Marius Gaižauskas sulaukė viliojančio pasiūlymo

Autorius: Viktorija Navickaitė
Publikuota: 2016-01-08 17:26
Šokėjas Marius Gaižauskas ką tik grįžo į Lietuvą po viešnagės Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Čia jis lankėsi su reikalais – dalyvavo šokių stovykloje. Bet spėjo ir papramogauti.

Į Niujorką M.Gaižauskas išvyko didžiųjų metų švenčių išvakarėse – gruodžio 23-iąją. Čia viešėjo beveik dvi savaites. JAV šokėjas lankėsi pirmąkart, jį atviliojo „Complexion contemporary ballet“ šokių stovykla.

„Skridau pašokti, pasisemti naujos patirties, kažko išmokti, pamatyti“, – Žmonės.lt sakė jis. 

Apie šią stovyklą M.Gaižauskas sužinojo Lietuvoje, po patikusio šokėjų šou: „Jie buvo atvykę į Lietuvą, surengė čia savo pasirodymą. Mačiau jų šou. Tada supratau, kad mums, lietuviams, dar labai toli iki jų. Taigi nusprendžiau, kad savo atostogas norėčiau praleisti būtent su šiais šokėjais.“

Taigi M.Gaižauskas į Niujorką skrido dirbti, bet suspėjo ir papramogauti, mat pusė viešnagės laiko buvo tikros atostogos. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Niujorke – per Kalėdas

Niujorką M.Gaižauskas pasiekė per Kūčias. Kad pasaulis čia visai kitas, suprato vos išlipęs iš lėktuvo. 

„Esu nemažai girdėjęs, kad Niujorke daug negerų žmonių, apsimetėlių. Bet pats susidariau visai kitokį įspūdį“, – pasakojimą pradeda šokėjas. 

Ir turi argumentų: „Atvykęs į Niujorką turėjau tik savo gyvenamosios vietos adresą. Net neįsivaizdavau, kaip ten nusigauti. Tikėjausi, kad veiks internetas, bet neveikė. Taigi žmonės aukojo savo laiką tam, kad man paaiškintų, kaip nuvykti iki namų, net kartu su manimi važiavo tam, kad parodytų. Tikra tiesa! Oro uoste paklausiau žmonių, kaip nuvažiuoti, jie paklausė, ar bent kiek orientuojuosi, atsakiau, kad ne, ir jie važiavo kartu su manimi!“

Tačiau geri niujorkiečių darbai nesibaigė prie Mariaus namų durų. „Atvykus į namus nebuvo tų žmonių, kurie turėjo mane įleisti vidun. Tada kaimynai – vokiečių šeima – pasikvietė mane pas save. Pamaitino, pakalbėjome, išgėrėme vyno... Visi manimi taip rūpinosi! O ir tie žmonės, kurie galiausiai įleido mane į namus, klausė, ką noriu pamatyti mieste. Išvardijau, ir jie mane pavedžiojo po miestą, viską parodė. Taip šiltai priėmė!“ – atsidžiaugti negali jis. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Taigi per kelias dienas M.Gaižauskas, viešėdamas Niujorke, spėjo apsilankyti Modernaus meno muziejuje, „Times“ aikštėje, savo akimis pamatė Laisvės statulą ir dar daugiau. 

„Labai norėjau pamatyti eglutę ir ledo čiuožyklą, kurią rodė per filmą „Vienas namuose“. Per Kalėdas ten ir ėjau – pačiuožinėjau ant ledo. Kadangi į Niujorką atvykau vienas, tada taip ir pasijaučiau – kaip vienas namuose. Nepaisant to, buvo labai jauku“, – šypsosi. 

 

Ir sutemus jis namo nėjo: „Pamačiau ir jų naktinius klubus. Labai smagu tai, kad su merginomis ten tikrai labai paprasta.“

Tačiau ne tik aplankytos vietos Mariui svečiame mieste paliko įspūdį. Šokėją itin nustebino Niujorko visuomenė. 

„Tikėjausi, kad Amerikoje bus daugiau tokių žmonių kaip aš, europietiškai atrodančių. Bet atvykus pasirodė, tarsi būčiau mažuma. Daugiausia ten azijiečių, juodaodžių, indų... O net jei žmonės ir tokie, kaip aš, tai vis tiek tamsesnio gymio. Mane ten vadino vikingu, nes aš labai šviesus“, – juokiasi jis. 

Sulaukė reikšmingo pasiūlymo

Pasivaikščiojęs po miestą ir susipažinęs su Niujorko gyvenimu, M.Gaižauskas galų gale ėmėsi to, ko čia ir atvažiavo, – šokti. Sako, šokių stovykla jam paliko neišdildomą įspūdį. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Daugiausia ten – modernaus baleto. Dėl to man buvo labai sunku, nes mano šokio specifika yra absoliučiai kitokia. Juk aš orientuojuosi ne į baletą, o į sportinius šokius... Pirmą dieną patyriau lengvą šoką. Kiti šokėjai ką tik norėjo išdarinėjo – kojas visaip kilnojo, nes jų kūnai kaip guminiai. O aš taip nesugebėjau... Todėl nesupratau, ką čia veikiu. Atrodė, galėčiau gulėt šiltai namuose, gerti karštą vyną, valgyt kūčiukus ir auginti pilvą... Bet visi šokėjai mane labai palaikė. Gyrė, kad stengiuosi, ragino nepasiduoti, daryti tiek, kiek galiu. Taip ir elgiausi. Ir net sulaukiau viliojančio pasiūlymo“, – šypsosi jis. 

Kokio? „Man pasiūlė kovo mėnesį šokti viename jų spektaklyje. Vadinasi, palikau neblogą įspūdį... Bet bėda ta, kad jie galvoja, jog gyvenu Niujorke. Nustebinau pasakęs, kad gyvenu Lietuvoje... Jiems būtų labai brangu mane „atsivežti“ į tą pasirodymą. Dabar šiuo klausimu kontaktuojame, tačiau kaip viskas pasibaigs, dar sunku pasakyti“, – svarsto. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Į JAV dar sugrįš

Namo į Lietuvą M.Gaižauskas grįžo su šypsena veide, kupinas įspūdžių ir... naujų daiktų. 

„Dar važiuodamas į priekį orientavausi, kad grįšiu su kokiais 8 kilogramais sunkesniu lagaminu. Žinojau, kad norėsiu vidun dar daug ko prisikrauti“, – juokiasi šokėjas. Ir prisikrovė: kepurių, megztinių, marškinėlių... 

„Niujorkas yra vienas iš miestų, kuriuos reikia pamatyti. Ten pirmiausia norėjau nuvykti dėl to, kad čia gyvena beveik visas pasaulis, – yra ir italų, ir ispanų, prancūzų kvartalai... Visas pasaulis vienoje vietoje. Tačiau noriu pamatyti dar daugiau. Pavyzdžiui, Kaliforniją“, – pasakojimą baigia jis. 

Naujausi straipsniai