Naujame Gabrieliaus Khiterer fotoprojekte – Vilniaus „Halės“ turgaus prekeivių kasdienybė

Kadras iš fotoprojekto „Turgaus gyvenimas“ / G.Khiterer nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-28 08:56
Jaunasis fotografas Gabrielius Khiterer (17) toliau užsiima menine veikla – šįkart Žmonės.lt skaitytojams pristato savo fotoprojektą „Turgaus gyvenimas“, kuriame Vilniaus „Halės“ turguje prekiaujančių žmonių portretai.

Fotoprojektas „Turgaus gyvenimas“ – antrasis G.Khiterer fotografijų ciklas. Anksčiau jis pristatė projektą „Vilniaus benamiai“. Sako, po pirmojo darbo ir gimė antrojo idėja. 

Idėją realizavo Vilniaus centre esančiame „Halės“ turguje. „Man pasirodė, kad ten yra nemažai projektui tinkančių personažų“, – Žmonės.lt sakė G.Khiterer. Visus kadrus vaikinas įamžino vos per porą savaitgalių.

„Tikėjausi nuotraukomis parodyti, kad Vilniuje apstu žmonių, kuriems reikia skirti daugiau dėmesio, o ne tiesiog ignoruoti juos. Labai tikiuosi, kad bent vienas žmogus, pamatęs šias nuotraukas, neliks abejingas nepasiturintiems žmonėms“, – kalbėjo G.Khiterer.

Jo nuotraukų herojais tapo turgaus prekeiviai. „Žmonės buvo skirtingi, bet daugiausia tai buvo skurdūs pensininkai, bandantys bent šiek tiek užsidirbti pragyvenimui. Juk kitos išeities nėra. Man asmeniškai labai graudu žiūrėti į tokius žmones, o dar graudžiau yra tai, kad gyvenimo sąlygos juos priverčia tuo užsiiminėti“, – svarstė fotografas.

G.Khiterer nuotr.
G.Khiterer nuotr.

Fotografuojami leidosi visi. „Turguje niekas nekreipia dėmesio į aplinką, dėl to priekaištų niekas neturėjo. Pastebėjau, kad paprasti žmonės nepyksta, kai juos fotografuoja, o benamiai apskritai apsidžiaugia, gal dėl to, kad bent kažkas jiems skiria truputį dėmesio“, – sakė G.Khiterer.

Savo darbo rezultatą jis vertina kritiškai: „Rezultatu nesu visiškai patenkintas, norėtųsi įdomesnių nuotraukų, bet labai tikiuosi, kad pagrindinę fotoprojekto mintį perteikti visgi pavyko. Po tokių fotoprojektų visada liūdžiu, nes suprantu, koks kartais žiaurus ir negailestingas yra gyvenimas.“

 

Žmonės.lt

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai