Monika Šalčiūtė: „O man visai patiko tos skulptūros...“

Monika Šalčiūtė / Justinos Butkutės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-23 09:57
Monikos Šalčiūtės socialinio tinklo paskyroje pasirodė įrašas apie nukeltas Vilniaus Žaliojo tilto sovietines skulptūras. Įraše apgailestaujama, kad dalis žmonių skulptūras sieja su blogais prisiminimais, svarstoma, kodėl jos nukeltos valdžios, o ne miestiečių, sprendimu. Tiesa, kai kurie Monikos feisbuko paskyros sekėjai suabejojo, ar šias mintis surašė pati mergina.

Prieš kelias dienas savo nuomonę Žaliojo tilto skulptūrų tema socialiniame tinkle išsakė M.Šalčiūtės bičiulis, Kauno verslininkas Ugnius Kiguolis.

Netrukus panaši pozicija buvo išsakyta ir Monikos paskyroje.

Monikos Šalčiūtės paskyroje paviešintas įrašas:

O man visai patiko tos skulptūros...

Man jos primena savaitgalio rytus, kai pro jas eidavau į muzikos mokyklą. Mano tokie atsiminimai. 

Kiekvienas matome tai, ką norime matyti. Norime – matome skausmą, norime – matome gražius dalykus. Skausmas/jausmai niekur nedings, dingus daiktams/apčiuopiamiems dalykams. Jeigu nugriaunama pretekstu, nes primena/simbolizuoja sovietmetį, tai galite nugriauti pusę sovietmečio metu pastatyto Vilniaus, Seimą, Lukiškių aikštę, o pasilikti Akropolius, Ozus ir tą baisų kanalizacijos vamzdį, vadinamą menu, šalia Žaliojo tilto.

Skausmas/jausmai niekur nedings, dingus daiktams.

Kodėl niekas mūsų neklausia, ko mes norime, kada ateis laikas mūsų norams?

Šalis nėra valdžios, ji – žmonių. Jeigu žmogus tyli, tai dar nereiškia, kad pritaria daromiems veiksmams. Skulptūroms pašalinant buvo taikoma prielaida, jog kelia pavojų žmogaus saugumui, dėl susidėvėjimo.

Geriau būtų pasirūpinta, dėl senamiesčio namų balkonų, kurie byra žmonėms ant galvų, gyvenamųjų namų rajonų, kuriems yra būtina renovacija, daug namų yra avarinės būklės, kur tikrai keliama grėsmė žmogaus gyvybei. Skulptūrų nuėmimui pinigų yra, jų renovacijoms – ne. Ok (įdomūs „žaidimukai“)

Nebėkim nuo savo istorijos (ji niekur nedings), dėl jos esame tuo, kuo esame dabar – STIPRŪS.

P.S. Nieko nenoriu įžeisti, neinterpretuokit manęs klaidingai, sakau savo nuomonę, kaip kiekvienas pilietis, kuris turi teisę ją išsakyti. Priimti ar atmesti, jūsų pasirinkimo teisė. Tikiuosi, Žaliasis tiltas, bus papuoštas kažkuo kitu, kas bus priimtina visiems.

Ar pritariate tokiai nuomonei dėl nukeltų skulptūrų? 

TAIP PAT SKAITYKITE: Monika Šalčiūtė: „Homoseksualai, pasaulis nėra jūsų, pasaulis yra visų“

TAIP PAT SKAITYKITE: Ugnius Kiguolis: „Tai kuo trukdė tos skulptūros? Dabar reiktų dirbtinius bananus pastatyti

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai