Mirė „Hario Poterio“ filmuose profesorių Sneipą vaidinęs Alanas Rickmanas

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-14 14:49
Mirė britų kino, televizijos ir teatro pasididžiavimas Alanas Rickmanas, pasauliui labiausiai pažįstamas kaip profesorius Sneipas iš „Hario Poterio“ filmų. Aktoriui buvo 69-eri.

Apie Alano Rickmano mirtį ketvirtadienį pranešė jo šeima. 69-erių aktorių pasiglemžė vėžys.

„Aktorius ir režisierius Alanas Rickmanas mirė nuo vėžio būdamas 69-erių metų. Jis buvo apsuptas šeimos ir draugų“, – trumpą pranešimą išplatino jo šeima.

Po Alano Rickmano mirties našle liko jo žmona, pirmoji ir vienintelė jo gyvenimo meilė Rima Horton, ekonomikos dėstytoja. Pora kartu praleido per 50 metų, tačiau susituokė tik prieš keletą metų. Vaikų pora neturėjo.

Darbininkų šeimoje Londone gimęs Alanas Rickmanas aktoriaus karjerą pradėjo teatre ir ilgainiui išsikovojo vietą po saule Holivude. Pramogų pasaulyje jis tapo vienas garsiausių „blogiukų“ – jis sukūrė įsimintinus neigiamus herojus tokiuose kino hituose kaip „Kietas riešutėlis“ („Die Hard“), „Robinas Hudas – vagių karalius“ („Robin Hood: Prince of Thieves“), „Hario Poterio“ filmai ir daugybė kitų.

Neabejingų nepaliko ir Alano Rickmano vaidmenys filmuose „Tegyvuoja meilė“ („Love, Actually“), „Protas ir jausmai“ („Sense and Sensibility“), „Nedidelis chaosas“ („A Little Chaos“) ir kt.

Per ilgą karjerą Alanas Rickmanas sukūrė beveik 70 vaidmenų ir pelnė 16 svarbių apdovanojimų, tarp kurių - „Auksinis gaublys“, „Emmy“, BAFTA ir kt.

Žmonės.lt primena, kad pastaroji savaitė britų pramogų pasauliui itin skaudi – sekmadienį mirė muzikos legenda Davidas Bowie. ​Jis, kaip ir Alanas Rickmanas, mirė nuo vėžio būdamas 69-erių. Abi garsenybės su liga kovojo tyliai – iki pat mirties nebuvo žinoma apie sunkią jų sveikatos būklę.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai