Maži įpročiai, neleidžiantys pasenti

Geros dienos pradžia / Vida Press nuotr.
Geros dienos pradžia / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-02-20 11:59
AA

Siekiant sustabdyti amžiaus laikrodį svarbu nepamiršti, kad klaidinga kovoti su išorės pokyčiais pamirštant vidinius. „Kūnas ima senti iš vidaus, – teigia gydytojas ir mokslinių tyrimų centro Jeilio universitete steigėjas Davidas L. Katzas. – Tam tikri gyvenimo būdo patobulinimai gali padėti sulėtinti senėjimo procesus.“

Šiandien viskas – nuo ramios kelionės ryte į darbą iki gardžios vakarienės – gali padėti atrodyti jauniau rytoj. Be to, kasdieniai įpročiai, kurie turi įtakos jūsų išvaizdai, gali padėti išvengti ligų. Rezultatas? Ilgesnis, geresnis ir gražesnis gyvenimas.

Atsipalaiduokite – tai tik spūstys. Neleiskite eismo chaosui pasendinti jūsų dešimčia metų, kol nuvažiuosite į darbą ar grįšite namo. Gydytojai teigia, kad jaudulys ir nerimas priverčia kūne gamintis streso hormonus. Kortizolis – vienas iš pagrindinių streso hormonų, kuris skatina baltymų skaidymą organizme ir silpnina imuninę sistemą. Su laiku prasideda negrįžtami kūno pakitimai, blogėja kūno odos, plaukų išvaizda, lėtėja medžiagų apykaita...

Kontroliuokite savo reakciją į spūstis kelyje. Įsijunkite radiją ir raskite dainą, kuriai galėtumėte pritarti. Įsigykite laisvų rankų įrangą ir paskambinkite paplepėti mamai. Bet koks užsiėmimas, padedantis atsitraukti nuo erzinančių dalykų, gali padėti sumažinti stresą.

Kontroliuokite laikyseną. Deja, kasmet vis labiau kūprinamės ir atrodome žemesni bei senesni. Stenkitės vaikščioti ir sėdėti tiesiai, nenuleidę galvos. Tinkama laikysena prideda savigarbos ir pasitikėjimo savimi, todėl ir mylime save labiau.

Nepietaukite vieni. Tie žmonės, kurie dalijasi maistu su kitais, suvalgo mažiau už tuos, kurie valgo vieni. Ši praktika naudinga ne tik metant svorį – taip skatinamas socialinis bendravimas, stiprinamas ryšys su aplinkiniais ir iš naujo atrandamas gyvenimo džiaugsmas. Atgaivinkite arba sukurkite naują sekmadienio pietų ar trečiadienio penktos valandos arbatėlės tradiciją, pasikvieskite artimuosius ar draugus.

Šeimos pietūs / Fotolia nuotr.

Į meniu įtraukite daugiau vaisių ir daržovių, bet neišbraukite ir organizmui reikalingų riebalų. Vitaminai ir gerieji riebalai, gausūs omega 3 rūgščių, suteikia odai sveiką atspalvį, saugo ją nuo žalingo aplinkos poveikio ir leidžia atrodyti jauniau. Anot dermatologo Nicholaso Perricone'o, būtų puiku, jei maitindamiesi rinktumėtės gerųjų riebalų gausius produktus (tokius, kaip avokadai, lašišos), nepamirštumėte, kad baltymų turintis maistas leidžia geriau atsinaujinti ląstelėms, o vaisiai ir daržovės gausūs antioksidantų.

Siekiate išvengti tamsių paakių, odos dėmelių, mimikos raukšlelių ir norite šviesesnės odos? Gerkite vandenį.

Drėkinkite kūną. Nors dėl reikiamo išgerti vandens kiekio mokslininkai vis dar nesutaria, svarbu yra viena: vandens gerti būtina ne tik tada, kai kankina troškulys. Siekiate išvengti tamsių paakių ir maišelių po akimis, odos dėmelių, mimikos raukšlelių ir norite šviesesnės odos? Gerkite vandenį ir nepamirškite odos drėkinti ir išoriškai – naudokite drėkinamąjį kremą, ypač šiltuoju metų laiku ar būdami šildomoje patalpoje žiemą.

Smaližiaukite rečiau. Nesiūlome visiškai atsisakyti saldžių pyragėlių ar šokolado, bet nepamirškite, kad cukrus yra atsakingas už glikaciją (biocheminį procesą, kurio metu gliukozės perteklius, esantis kraujyje, susijungia su baltymais ir / arba tam tikrais lipidais), kuri paspartina odos senėjimo požymius. Neverta kiekvienos vakarienės baigti gabalėliu pyrago – palikite jį ypatingai progai.

Nemiegokite ant šono arba pilvo. Nors šitaip miegoti ir gali būti patogiau nei ant nugaros, vis dėlto toks miegojimo būdas kenkia veido odai. Kai veidas kasnakt po 7–9 valandas spaudžiamas prie pagalvės, pamažu ima formuotis smulkios raukšlelės ir veido asimetrija, teigia gydytojai. Jei negalite užmigti ant nugaros, įsigykite minkštesnę pagalvę.

Šeimos pietūs / Fotolia nuotr.

Mylėkitės (bent) triskart per savaitę. Taip pataria neuropsichologas Davidas Weeksas iš Karališkosios Edinburgo ligoninės. Jis atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad mylintis išskiriamas augimo hormonas, kuris padeda odai išlikti elastingesnei, be to, šitaip aktyvinama kraujo cirkuliacija.