Markas Palubenka: „Pasimatymas su tėvais – tai ne tik vakarienė ar baletas ir opera“

Markas Palubenka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-09 15:01
Dainininkas, žmogumi-orkestru šaukiamas Markas Palubenka nevaržomą laisvę vertino nuo pat vaikystės. Ausyse švilpiantis vėjas ir begalinė erdvė fantazijai – tokias vasaras pas močiutę jis prisimena. Tačiau laisvės troškimas niekada neužgožė noro būti su tėvais. Priešingai, dainininkas ragina džiaugtis ir trumpomis drauge su šeima praleistomis akimirkomis.

Laikas kartu – ir sodinant gėles

Markas – vienas iš socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ ambasadorių. Iniciatyva pirštu beda į vaikus – visa atsakomybė už smagų laisvalaikį drauge atitenka jiems. M.Palubenka žodžio „pasimatymas“ ragina neišsigąsti – tai ne tik ištaigingos vakarienės ar vakaras Operos ir baleto teatre.

„Kokybiškas ir smagus bendravimas gali būti ir labai kasdieniškas. Aš pats labai vertinu tuos paprastus pašnekesius su tėčiu apie futbolą ar krepšinį  ir keliones su mama pas močiutę sodinti gėlių. Toks bendravimas man atrodo kur kas artimesnis, jaukesnis – juk stebuklai slypi paprastuose dalykuose“, – šypsosi atlikėjas.

Jis pripažįsta, kad visada norėtųsi ilgiau pabūti su tėvais, tačiau įtemptas gyvenimo ritmas, koncertų ir repeticijų grafikai neretai tam sutrukdo. Vis dėlto per svarbiausias šventes Marko šeima visada būna drauge.

„Ypatingų, ištaigingų tradicijų neturime. Mums kur kas smagiau tiesiog susėsti ir kalbėtis. Apie viską – orą, gyvenimą, sėkmes ir nesėkmes, tą patį futbolą ar kokias gėles močiutei reikėtų auginti šiemet. Ir visos šios temos reikšmingos – bendravimas yra vienas svarbiausių dalykų šeimoje“, – pasakoja M.Palubenka.

Kęstučio Žilionio nuotr.
Kęstučio Žilionio nuotr.

Beribė laisvė ir meilė gyvenimui

Ar jie kalbasi ir apie muziką? Pasak Marko, paaiškinti tėvams, ką jis veikia gyvenime anksčiau nebūdavo lengva, bet savo sūnumi jie tiki. „Aš viską visada galiu paaiškinti racionaliai ir sugebu įtikinti taip, kad abejonių nelieka. Tėvai pamažu ėmė vis labiau mane suprasti, apsilankė ir keliuose koncertuose. Matyt, sudominau, nes nuo to laiko mama nuolat teiraujasi, kaip gi man čia sekasi. Tad galima sakyti, kad tėvai yra mano fanai,“ – juokiasi Markas. 

Laisvės pojūtį dainininkas ryškiai atsimena dar nuo vaikystės laikų. „Dažnai su seserimi vasarodavome pas močiutę kaime. Ji mums leisdavo viską, juk ji močiutė! Gamta, saulė, platūs laukai – su seserimi prisigalvodavome pačių įvairiausių žaidimų ir užsiėmimų. Tas absoliučios laisvės akimirkas prisimenu ir šiandien – tai vieni gyviausių vaikystės prisiminimų“, – pasakoja M.Palubenka.

Kęstučio Žilionio nuotr.
Kęstučio Žilionio nuotr.

Paklaustas, kokiu tėvų patarimu vadovaujasi ir šiandien, atlikėjas atsako nė nemirktelėdamas: „Mylėk gyvenimą. Jis vienas iš daugelio, tačiau pats aktualiausias. Pats juo vadovaujuosi ir to paties norėčiau palinkėti visiems.“

Socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ tikslas – skatinti tėvus ir vaikus vėl kalbėtis, kartu leisti laisvalaikį. Juk būti su tėvais – madinga! Daugiau ir plačiau www.mylimtevus.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai