Linas Adomaitis: „Paliktiems vaikams reikia širdies, o ne plastmasės“

Linas Adomaitis vaikų globos namuose / T.Biliūno ir asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-17 11:22
Artėjant Kalėdų šventėms Lino Adomaičio įkurtas labdaros ir paramos fondas sutraukė būrį bendraminčių ir geros širdies žmonių, kurie šiomis dienomis aplankė tėvų globos netekusius mažutėlius Kauno vaikų reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“ bei Kauno vaikų globos namuose „Atžalynas“.

Linas su bendražygiais nuvežė ne tik būtiniausių higienos priemonių, vitaminų, ekologiškų maisto gaminių, žaislų, bet padovanojo vaikeliams ir nuoširdžių koncertų smuiku, gitara bei, žinoma, pagrindiniu žmogaus instrumentu – balsu.

„Mūsų fondas jau nuo pirmų dienų suprato, kad institucinėse aplinkose augantiems vaikams svarbiausia – jausmai, muzika, bendravimas, apsikabinimai, pokalbiai, kolektyviniai žaidimai, juokas ir džiaugsmo ašaros. Esu 100 procentų įsitikinęs, kad materialūs daiktai, plastmasė juos domina mažiausiai, todėl raginu visus bendraminčius sutelkti dėmesį į dvasinį ir kultūrinį mūsų vaikų ugdymą. Jie gyvi, Jie turi širdeles, Jie laukia mūsų!“ – sako garsus muzikantas.

T.Biliūno ir asmeninio archyvo nuotr.
T.Biliūno ir asmeninio archyvo nuotr.

Kasmet savo iniciatyva ir idėjomis vaikus džiuginantis Lino Adomaičio fondas skiria nemažai dėmesio nuskriaustųjų dvasiniam auklėjimui. Pernai ypač didelio susidomėjimo sulaukusi Lino fondo išleista režisierės Andros Kavaliauskaitės pasaka apie jūrų arkliuką skamba ne tik daugelio kūdikių ir vaikų globos namuose, bet ir gausiame būryje šeimų, kuriose auga mažas žmogus.

Kelių savo muzikos albumų pelną Linas Adomaitis skiria tėvų globos netekusiems vaikams, nuolat suburia daug geros valios žmonių, kuriems rūpi jautriausios socialinės grandies ateitis. Linas įsitikinęs, kad tai svarbiausia jo, kaip lietuvio, pareiga – rūpintis Lietuvos mažiausiais ir silpniausiais piliečiais.

Šiais metais Linas dėmesį fokusuoja į gyvo garso koncertus, kurie asmeniškai paliečia kiekvieną vaiką. Šiandien fondas išryškina svarbiausią gyvenimo ir meilės variklį – širdį, muziką, balsą ir individualumą. Drauge su kompanija „Hummel“ Lino fondas pagamino ir kiekvienam asmenišką kostiumą, pagal tikslius kiekvieno vaiko dydžius. Vaikams taip pat nuvežti muzikos instrumentai, kuriais mažieji gali pradėti savo muzikinę kelionę.

 

„Daugelis tų mažulių pirmą kartą mato akordeoną, smuiką, gitarą ir retai kada girdi dainuojančius žmones. Kai šių vizitų metu drauge uždainavome su vaikais – visi pajutome, kad muzika yra geriausias vienybės įrankis. Ir toliau atkakliai sieksiu to, kad vaikams vežtume ne materiją, bet sielą. Stengsiuos, kad asmeniškai kiekvieną vaiką paliestų muzika, dailė, sportas ar kitos rūšies menas“, – jautriai mintimis dalijasi atlikėjas.

Linas Adomaitis sako, kad artimiausiu metu kalbins muzikos instrumentų kompanijas bei profesionalius muzikos pedagogus, kad būsimiems mūsų visuomenės kūrėjams nuvežtume kuo daugiau dvasinių potyrių.

O visi norintys prisidėti prie Lino iniciatyvos galite paremti fondo veiklą jau dabar: sąsk. Nr. LT67 7300 0101 3366 3395 (paskirtyje nurodykite – „Muzika vaikams“).

T.Biliūno ir asmeninio archyvo nuotr.
T.Biliūno ir asmeninio archyvo nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai