Latvijos kompozitoriui Raimondui Paului suėjo 80 metų

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-12 12:34
Latvijos populiariosios muzikos kūrėjas ir pianistas Raimondas Paulas, laikomas bene garsiausiu šios šalies kompozitoriumi, antradienį švenčia savo 80-ąjį gimtadienį.

Šia proga R.Paulas 19 val. surengs koncertą Latvijos nacionaliniame teatre, kur skambės žinomiausios jo melodijos, atliekamos paties kompozitoriaus, taip pat Latvijos radijo bigbendas ir populiarūs šalies atlikėjai.

Praeitos savaitės pabaigoje pradėjo veikti R.Paulo tinklalapis raimondspauls.lv, kuriame pateikiamas daugiau negu 2,2 tūkst. jo sukurtų melodijų katalogas ir kitokios įvairios informacijos apie šį kompozitorių.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

R.Paulas gimė 1936 metų sausio 12 dieną Rygoje. 1985 metais jis pelnė Sovietų Sąjungos liaudies artisto titulą, o 1989–1993 metais ėjo Latvijos kultūros ministro pareigas.

Per savo ilgą muzikinę karjerą kompozitorius sukūrė daug dainų, sulaukusių didžiulio populiarumo, tokių kaip „Vernisaž“ („Vernisažas“), „Million alych roz“ („Milijonas raudonų rožių“) ir kitų.

R.Paulas nuo Sovietų Sąjungos laikų tebėra itin populiarus Rusijoje.

„Unikalus kompozitoriaus ir atlikėjo talentas atnešė jums milijonų gerbėjų Rusijoje bei daugelyje kitų šalių nuoširdžią meilę ir pagarbą. Jūsų indėlį į šiuolaikinę muzikos kultūrą sunku pervertinti“, – sakoma R.Paului skirtoje sveikinimo telegramoje, kurios tekstas buvo paskelbtas Kremliaus tinklalapyje.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai