Laimas Fergizas pasigyrė iš Vilniaus į Klaipėdą nulėkęs per 1.50 val.: skrido ir 240 km/h greičiu

Laimas Fergizas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-17 18:23
„Įdomi patirtis skristi kosminiu greičiu į saulėtąjį pajūrį 200 km/h, kartais pasiekiant 240 km/h. Net Vokietijoje neteko taip skraidyti. Niekas mūsų neaplenkė, nes mes visus lenkėme per 40 cm. Nuo Vilniaus iki Klaipėdos atlėkėme per 1 val. 50 min., vietoje įprastų 3,5–4 val.“, – tokią žinutę internete išplatino Laimas Fergizas.
„Facebook“ nuotr.
„Facebook“ nuotr.

Maža to, pasidalino nuotraukomis iš automobilio salono, kuriose matyti gerokai virš leistinos ribos pakilusi spidometro rodyklė.

Ką jis sau galvoja? Gal visai išprotėjo?! – tokie ir panašūs komentarai pasipylė po jo įrašu. Tačiau pats L.Fergizas nelabai supranta, kodėl ši jo žinutė sukėlė tokį internautų pasipiktinimą ir diskusiją.

„Aš juk pats nevairavau, nesuprantu, kodėl čia mane puola. Buvau tik keleivis. Atvažiavau į Palangą ir pasidalinau, kokią neužmirštamą kelionę patyriau. Ji buvo fantastiška – tokiu greičiu aš niekada nebuvau važiavęs“, – Žmonės.lt sakė jis.

Į pajūrį jis vyko internete susiradęs pakeleivingą mašiną. L.Fergizas pats administruoja vieną iš puslapių, kur galima susirasti žmogų, galinti už perpus pigiau nei viešuoju transportu pavėžinti iki kito miesto.

Kelionė jam atsiėjo 10 eurų, nors įprastai jis būtų sumokėjęs dvigubai daugiau.

„Ką aš tokiais atvejais turiu daryti? Esu kaip svečias, mašina ne mano. Atėjau, atsisėdau, sėdžiu, važiuoju. Nesijaučiau nesaugiai. Jei jis važiuotų su senu smirdinčiu golfu, tai, sakyčiau, ką čia rizikuoji. O tai buvo labai gera mašina, gal 100 tūkst. eur. kainuojanti „Mercedes-Benz”. Tokia prabangi, prailginta, prezidentinė. Ji labai saugi, tyliai važiuoja, pritaikyta Vokietijoje važinėti“, – kalbėjo L.Fergizas.

O kaip pareigos jausmas? Juk visuomet galima  sudrausti vairuotoją, paprašyti, kad sulėtintų greitį. Tačiau L.Fergizas sako, kad ji baimės nejautė, todėl ir įspėti automobilio vairuotojo nesistengė.  

„Jei man būtų nepatikę, būčiau paprašęs sulėtinti greitį, paprašyčiau išleisti. Bet man nekilo toks noras jam aiškinti. Gal čia tik man, gal kitas silpnesnių nervų. Jūs kai pakliūsite į tokią situaciją, tai jūs ir drausminkite. Aš tylėjau, aš fotkinau“, – mintimis su Žmonės.lt dalijosi L.Fergizas.

Pašnekovas užsiminė spėjęs pagalvoti ir apie pavojus kelyje, tačiau dėl jų per daug nesijaudinęs. „Žinoma, galėjo juk ir koks briedis iššokti. Bet viskas baigėsi gerai. Svarbiausia, likome gyvi“, – sakė jis.

Pakeleivingas mašinas jis renkasi nebe pirmą kartą. Neva taip daug pigiau, greičiau ir paprasčiau keliauti. „Aišku, gali ir ant maniako kokio užsirauti. Bet dar kartą sakau – man baisu nebuvo. Tiesiog paliko didelį įspūdį. Jis (vairuotojas) šitu keliu dažnai važinėja. Jis žino visus inkilus, visus posūkius, duobes. Sakė, ne pirmą kartą tokiu greičiu, bet man buvo ramu. Jūs su prezidentine mašina važiuotumėte, ir jums taip būtų“, – bandė šmaikštauti.

L.Fergizas taip pat turi vairuotojo pažymėjimą, tik šiuo metu neturi automobilio. Vos prieš savaitę jis parvyko iš JAV, ten šiuo metu gyvena ir Lietuvoje planuoja užsibūti tik mėnesį.

Paklaustas apie savo atsakingumą keliuose, jis sako taisyklių nepažeidinėjantis ir greičio paprastai neviršijantis. „Prieš penkerius metus esu važiavęs iš Panevėžio 160 km/val. greičiu. Tačiau tada jau delnai ėmė prakaituoti. Bet mano mašina prasta buvo“, – prasitarė.

O kas jeigu sėstų į tokią pačią, galingą, prezidentinę? „Nesu profas, neturiu patirties. Juk ir dabar. Aš buvau pakeleivis, ne pareigūnas, aš tik džiaugiausi, kad mane parvežė ir nieko neužmušė. Man niekas juk negali uždėti baudos“, – kalbėjo jis.

L.Fergizas tikino neskatinantis kitų lakstyti keliuose. Neva jis tik pasidalino patirtu nuotykiu.

„Facebook“ nuotr.
„Facebook“ nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai