„Kultūros naktis“ naktinėtojus įtraukė į šimtą meno renginių

„Kultūros naktis“ Vilniuje / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-19 21:54
Naktį iš penktadienio į šeštadienį vilniečiai ir miesto svečiai nemiegojo – Vilniuje vyko vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Šiemet naktinėtojų laukė daugiau kaip šimtas įvairiausių renginių ir pramogų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Jau devintus metus vykusioje „Kultūros naktyje“ lankytojams duris atvėrė muziejai, galerijos, teatrai ir net bažnyčios. Visą miestą užpildė šokiai, kinas, muzika ir instaliacijos.

Festivalio programą pradėjo kontroversiško menininko iš Čekijos Davido Černy meninės instaliacijos „Kabantis žmogus“ pristatymas. Vilniaus gatvėse vyko Airijos teatralų trupės „Macnas“ ir gatvės cirko iš Prancūzijos pasirodymai.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme sukosi vilkeliai – čia vyko Olandijos kompozitoriaus Gertjano Ademos projektas „Humming around and around“ („Suktis užburtu ratu“).

„Šviesos ieškok tamsoje“ – tokiu šūkiu šiemet pasitiko festivalis. Tai puikiai atskleidė didžiausias šių metų „Kultūros nakties“ vizualusis projektas prie Baltojo tilto – „Vandens iliuzijos“.  Ant Neries upės galima buvo stebėti unikalius video ir lazerių vaizdus. Kerintys vaizdai žiūrovus stebino ir Vilnios upėje , Užupio tvenkiniuose, po Žvėryno tiltu.


Į muzikinius koncertus kvietė „LRT Opus scena“ Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, Menų fabrikas „Loftas bei „Piano.lt“ vasaros terasa, o klasikinės muzikos gerbėjai bus laukiami „Skambančiuose Valdovų rūmuose“ bei Vilniaus Rotušėje.

Kaip ir praėjusiais metais, mažiesiems festivalio lankytojams buvo skirtas visas Bernardinų sodas. Čia įsikūrusioje „Šeimų erdvėje“ vyko žaidimai, kūrybinės dirbtuvės ir muzikantų pasirodymai.

Festivalyje „Kultūros naktis“  šiais metais  dalyvavo  per 500 menininkų, sukurta 130 skirtingų projektų.  Pasak renginio organizatorių, preliminariais duomenimis  festivalyje apsilankė apie 200 tūkst. vilniečių ir miesto svečių.

Visas naujienas apie „Kultūros naktį“ rasite paspaudę čia.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai