Kaune šventiškai įžiebta originali išmanioji Kalėdų eglė

Kauno eglės įžiebimo šventė / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-28 19:32
Penktadienį Kalėdų egle pasipuošė Vilnius, o šeštadienį šventinę nuotaiką miestui suteikė ir Kaunas. Čia ir šiemet įžiebta originali, kasmet tiek kauniečius, tiek miesto svečius išradingumu stebinanti eglė.

Rotušės aikštėje vykęs renginys šiemet subūrė minią šventiškai nusiteikusių miestiečių.

Visi atvyko pažiūrėti išmaniosios šventinės eglės. Jos autorius – menininkas Tomas Stasiukaitis.

Šių metų Kauno eglė atrodo kaip vientisa 18 metrų aukščio eglė, tačiau ji sudaryta iš daugybės atskirų eglučių. Daili klasikinė išvaizda paslėpė įvairius jutiklius ir daviklius, kurie reaguoja į Rotušės aikštėje ir pačioje eglutėje besilankančius žmones. Dalis žaisliukų – išmanūs ir valdomi kompiuteriais.

Tai pirmoji Kalėdų eglutė Lietuvoje prijungta prie interneto.

Kauniečiai ir miesto svečiai Rotušės aikštėje gali rasti įvairių interaktyvių, į žmones reaguojančių objektų: arkliuką, mikrofoną, sukamą rankeną ir t.t. Jie internetu sujungti su interaktyviais eglutės žaislais, kurie aktyvuoti ims judėti. 

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Prieš įžiebiant stebuklingų švenčių eglę, vilties ir tikėjimo stebuklais scenoje linkėjo ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Kaunas didžiuojasi pradėdamas Kalėdų laukimą su Kalėdų akcija. Sukurkime stebuklą su tais, kam reikia pagalbos. Kviečiu visus atverti širdį ir dosniai aukoti ligoniukams. Gerų švenčių visiems“, – ragindamas visus prisidėti prie tuo pat metu tiesioginiame TV3 eteryje vykusios „Išsipildymo akcijos“ sakė meras.

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

13-ąjį kartą organizuojamas gerumo renginys kasmet dovanoja viltį ir džiaugsmą vaikams, kuriems likimas nebuvo dosnus suteikdamas sveikatos ir sėkmės.

Šiemet nelikti abejingais miesto svečius ir televizijos žiūrovus ragino renginio vedėjais tapę Marijonas Mikutavičius ir Indrė Kavaliauskaitė. Drauge su būriu muzikantų jie kvietė kartu kurti stebuklus, dalintis gerumu.

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Pasirodymus vaikams ir žiūrovams dovanojo Linas Adomaitis ir choras „Jaunystė“, Ovidijus Vyšniauskas, Merūnas, Laura ir vaikų choras, o dainininkas Stano kartu su TV pagalbos gelbėtoja Gerda Stiklickienė dovanojo specialiai „Išsipildymo akcijai“ parašytą dainą „Kai mes išmoksime skrist“.

Daugiau renginio akimirkų –​ nuotraukų galerijoje:

Paaukoti sergantiems vaikams galite iki Kalėdų skambindami arba siųsdami SMS, įrašant žodį VAIKAMS trumpaisiais telefono numeriais: 1890 – auka 1 euras, 1891 – auka 2 eurai, 1892 – auka 3 eurai. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Vilniuje skambant dainoms ir pasakoms įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė

Vilniuje Kalėdų eglės įžiebimas vyko diena anksčiau. Daugiau šventės akimirkų sostinėje: 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai