Karališkosios šeimos kalėdinės tradicijos: atvirukai, traukinys ir galybė saldumynų

Britų karališkoji šeima: princas Charlesas, karalienė Elizabeth II, princas George'as ir princas Williamas / Ranald Mackechnie nuotr.
Britų karališkoji šeima: princas Charlesas, karalienė Elizabeth II, princas George'as ir princas Williamas / Ranald Mackechnie nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-12-25 20:49
AA

Niekam ne paslaptis, kad karališkoji šeima turi itin daug tradicijų, kurias puoselėja jau šimtmečius. Taisyklės apima ne tik tinkamą elgiasi viešumoje, aprangos kodą, bet ir įvairiausias šventines tradicijas.

Traukinys

Karalienė Elizabeth II kartu su vyru princu Philipu į Sandrigamo rūmus, kuriuose švenčių sutikti susirenka visa šeima, vyksta traukiniu. Žinoma, karališkoji pora keliauja pirmąja klase, tačiau karalienė stengiasi niekuomet šios tradicijos nesulaužyti ir nesirenka kitos transporto priemonės.

Kalėdinė eglutė, dovanos ir bažnyčia

Karališkoji šeima didžiulę eglutę visuomet puošia Kalėdų išvakarėse. Jau 30 metų ji visuomet būna toje pačioje vietoje – svetainėje. 

Britų karališkoji šeima / „Scanpix“ nuotr.

Dovanas šeima gali išvynioti tik Kalėdų rytą, o po kalėdinių pusryčių šeima visuomet lankosi šventinėse mišiose.

Svoris

Viena keisčiausių tradicijų – pasisverti prieš ir po Kalėdų vakarienės. Pasirodo, kad ši tradicija gimė dar Karaliaus Edwardo septintojo valdymo laikotarpiu. Karalius buvo labai susirūpinęs savo ir aplinkinių sveikata – jis norėjo išaiškinti, ar žmonės pakankamai pavalgo bent jau per Kalėdas.

Beje, šeimos nariai svorį matuoja naudodamiesi antikinėmis svarstyklėmis.

Kalėdinis sveikinimas per televiziją

Karalienė Elizabeth II nuo 1952-ųjų kasmet sveikina tautiečius švenčių proga. Karalienės kalba transliuojama gruodžio 25 d. 15 valandą, kuomet visi jau būna grįžę iš bažnyčios ir ramiai laiką leidžia namuose su šeima. Monarchės sveikinimas nėra itin ilgas – jis trunka apie 10 minučių.

Kalėdiniai atvirukai

Kasmet britų karališkoji šeima pasidalina kalėdiniais atvirukais. Juose dažniausiai pasirodo patys šeimos nariai. Tiesa, karalienė su komanda paruošia apie 800 atvirukų, kurių kiekvieną puošia jos parašas.

Britų karališkoji šeima rinkosi į pamaldas / „Scanpix“ nuotr.

Karalienė parašams skiria kone visą vasarą, kuomet poilsiauja Balmoralo pilyje.

Kasmet vienodi patiekalai

Po apsilankymo mišiose, šeima susėda prie kalėdinio stalo. Vienas iš karališkosios šeimos šefų, Darrenas McGrady, papasakojo, kad ant šventinio stalo kiekvienais metais keliauja tokie patys patiekalai.

„Valgomi didžiuliai pietūs, – pasakojo šefas. – Į juos įeina salotos su krevetėmis arba omarais, šventinis kalakutas, patiekamas su morkomis, pastarnokais. Desertas visuomet būna kalėdinis pudingas, pagardintas truputėliu brendžio“.

Žaidimai

Po sočių pietų visi žiūri karalienės Elizabeth sveikinimą, kuris tradiciškai transliuojamas visoje šalyje. Na, o vėliau ateina laikas žaidimams.

Britų karališkoji šeima / „Scanpix“ nuotr.

Šeima labai mėgsta žaisti šaradas. Ką gi, šiemet Meghan Markle galės parodyti savo aktorinius sugebėjimus.

Tostas už vyriausiąjį virtuvės šefą

Kasmet karalienė kelia tostą už karališkųjų rūmų vyriausiąjį virtuvės šefą. Tai būna vienintelis kartas metuose, kuomet šefas ateina į valgomąjį, kuriame būna visa karališkoji šeima, ir kartu pakelia viskio taurę.

Aprangos kodas

Šeima visuomet renkasi pasipuošusi. Tiesa, net ir kalėdinės vakarienės metu, kurioje dalyvauja tik artimiausi žmonės, jie privalo būti pasipuošę „Black Tie“.

Saldainiai yra labai svarbūs

Pasak šefo Darreno McGrady, karalienė yra visiškai pamišusi dėl šokolado.

„Ji dievina šokoladą, ypač juodąjį, tad visada privalo jo turėti. Kalėdų metu karalienė mėgsta mėtinį šokoladą,“ – apie saldumynų svarbų pasakojo šefas.

Kalėdinės dekoracijos nurenkamos tik vasarį

Kiekvienais metais karalienė su vyru Sandrigamo rūmuose po švenčių pasilieka iki vasario 6-tos dienos. Ši diena pasirinkta neatsitikinai – būtent šią dieną, 1952-aisiais, mirė karalienės tėvas karalius George'as IV.

Visos kalėdinės dekoracijos ir eglutės nupuošiamos tik vasario 6-ąją.