Kanų kino festivalyje nušvilpta drama „Medžių jūra“ su Mattew McConaughey ir Naomi Watts

Mattew McConaughey ir Naomi Watts Kanuose / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-05-16 21:53
Šeštadienį, gegužės 16 d., Kanuose įvyko Guso Van Santo filmo „Medžių jūra“ („The Sea of Trees“) spaudos konferencija. Joje be režisieriaus dalyvavo ir abu pagrindiniai aktoriai – „Oskaro“ laureatas Mattew McConaughey ir „Malholendo kelio“ žvaigždė Naomi Watts.

Trečiąją festivalio dieną pristatyta „Medžių jūra“ kino kritikų buvo sutikta priešiškai. O po peržiūros girdėjosi juokas ir nieko gero nežadantys švilpimai.

Spaudos konferencijoje M.McConaughey (2014 m. „Kino pavasaryje“ rodytoje dramoje „Dalaso klubas“ jis sukūrė AIDS sergančio Rono vaidmenį, už kurį gavo „Oskarą“) pasirodė užsiauginęs barzdą ir puikiai nusiteikęs: bendravo su žurnalistais, noriai pozavo ir juokavo atsakinėdamas į klausimus, netgi kalbėdamas tokiomis skaudžiomis temomis kaip depresija ir savižudybė.

Jo kuriamas Arthuro personažas vyksta į Japonijoje augantį Aokigaharos mišką, dar vadinamą Savižudžių mišku arba Medžių jūra. Tai iš tikro tekančios saulės šalyje egzistuojanti vieta, kurioje per metus įvyksta arti 60 savižudybių. Arthuras čia pasiryžęs perdozuoti vaistų ir taip nutraukti savo gyvybę.

Tačiau netikėtai jis tarp medžių pamato sužeistą japoną, kuris nusižudyti bandė persipjaudamas riešus. Abu vyrai patiria mistiškajame miške įvairiausių išbandymų ir mirties akivaizdoje visais būdais stengiasi išsaugoti savo gyvybes.

O po peržiūrų girdėjosi juokas ir nieko gero nežadantys švilpimai.

Greta šios desperatiškos linijos, kurią spaudos konferencijoje M.McConaughey pavadino dvasine kelione, režisierius brėžia dar vieną – tiksliau, pasakojimą pripildo atsiminimais iš Arthuro gyvenimo Masačiūsetse.

M.McConaughey kuriamas veikėjas – su žmona (vaid. Naomi Watts) besipykstantis mokslininkas. Tačiau santykių krizė – tikrai ne priežastis, kodėl jis atvyko į Medžių jūrą. Daugiau pasakoti būtų pavojinga, nes norisi žiūrovui palikti bent jau netikėtumo malonumą.

Socialinių temų savo filmuose nevengiantis, dažnai žmogaus trapumą gamtos apsuptyje vaizduojantis ir mirties pavidalus režisuojantis Gusas Van Santas žurnalistams prisipažino, kad jam patinka kurti kraupią nuotaiką, taip priverčiant žiūrovą pergalvoti gyvenimą, persidėlioti vertybes.

„Savo filmus galėčiau pavadinti skambiomis straipsnių antraštėmis, kurios verčia susimąstyti“, – sakė režisierius, šį kartą savo naujausioje mistinėje dramoje kalbantis apie savižudybę, depresiją, apie tai, kaip smarkiai turime branginti savo gyvybę, nes apie jos svarbą susimąstome tik mirties akivaizdoje, kuomet jau gali būti per vėlu.

„Labai bijau mirties, dažnai apie tai galvoju. Kitaip ir negali būti, kai svarbiausias dalykas gyvenime yra šeima“, – spaudos konferencijoje atviravo manieringai Arthuro žmoną Joan suvaidinusi aktorė Naomi Watts.

„Gyvenime vadovaujuosi logika, panašiai kaip Arthuras, nesvarbu, kad jis matematikas, o aš aktorius. Tačiau nesunkiai įsivaizdavau, kaip jaučiasi krizės, baisios tragedijos ištiktas žmogus, kai jo būsena plūduriuoja tarp žemiškos egzistencijos ir pasąmoninės metafizikos“, – sakė M.McConaughey, kuriam kino kritikai jau ėmė pranašauti karjeros pabaigą, jei ir toliau filmuosis tokiuose prastuose filmuose.

Tačiau gali nutikti ir taip, kad Kanų festivalio žiuri nuomonės skirsis nuo pirmųjų pamačiusiųjų filmą vertinimų.

Labiausiai kritikuojamas Guso Van Santo sprendimas Arthuro potyrius miške suplakti su praeities įvykiais, atsiminimais iš gyvenimo Amerikoje. Taip pat peikiamas ir jo perdėto tragizmo kūrimas – nuo muzikos iki veikėjų žalojimo, logikos spragos.

Tačiau gali nutikti ir taip, kad Kanų festivalio žiuri nuomonės skirsis nuo pirmųjų pamačiusiųjų filmą vertinimų. Nugalėtojai bus paskelbti paskutinę festivalio dieną – gegužės 24 d.

Gusas Van Santas „Auksinę palmės šakelę“ laimėjo 2003 m., kuomet Kanuose pristatė savo filmą „Dramblys“ („Elephant“). „Medžių jūra“ – penktasis režisieriaus filmas, kurio premjera įvyko Kanų konkursinėse programose.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.
15min.lt

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai