Juozo Statkevičiaus kolekcijos žvaigždė – kupranugaris Fokusas – mėgaujasi lietuviškais orais

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatyme pasirodęs kupranugaris / Žmonės.lt ir asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-14 09:39
Po dizainerio Juozo Statkevičiaus kolekcijos Maroko tema pristatymo prabėgo beveik metai. Tačiau daugelis neužmiršo ne tik įspūdingų kūrėjo apdarų, bet ir egzotiškos vakaro žvaigždės – kupranugario Fokuso. Kaip šis egzotiškas gyvūnas atsidūrė ant podiumo ir kaip jis gyvena šiandien?

Būtent kupranugaris Fokusas, o ne kiti Lietuvoje gyvenantys kupranugariai, ant podiumo atsidūrė Baltijos cirko vadovo Petro Variakojo dėka. Pasak jo Fokusą grakščiai pravesti podiumu buvo gana sudėtinga užduotis, šis kupranugaris nebuvo pratęs bendrauti su žmonėmis, nebuvo pratęs prie tūkstantinių minių.

Baltijos cirko vadovas kupranugarį Fokusą įvertino, kaip labai sumanų gyvūną, su kuriuo pakako maždaug paros kartu praleisto laiko, prieš pasirodymą, kurio metu atrado bendrą kalbą, prisijaukino šį gyvūną. Pasirodymas buvo įvertintas puikiai. Fokusas sulaukė ne ką mažiau aplodismentų, nei podiumu žingsniavę modeliai.

Kupranugaris – egzotika mūsų akiai. Atrodo tai dykumų, laukinis gyvūnas, kurį pravesti podiumu priešais tūkstantinę publiką – misija neįmanoma. Tačiau P.Variakojis sako, jog tik mums – lietuviams šis gyvūnas atrodo egzotiškas, o rytų šalyse šis gyvūnas dar yra auginamas ir kaip naminis, vartojamas jo pienas, jo vilna.

Šis gyvūnas moka prisitaikyti prie bet kokio klimato, jiems nėra baisūs nei didžiuliai karščiai, nei šalčiai, o lietuviškas klimatas šiems gyvūnams netgi yra palankus. Tai nereiklus ir neaikštingas gyvūnas. Petras Variakojis dažnai aplanko Dubingių žirgyne gyvenantį Fokusą ir džiaugiasi, kad jis gyvena puikiausiomis sąlygomis, kokias tik galima suteikti šiam gyvūnui Lietuvoje.

„Fokusas pas mus atkeliavo prieš porą metų. Tai tikrai protingas ir inteligentiškas kupranugaris, kuris spjaudytis nemėgsta, tikriausiai todėl podiumu, Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatyme, žingsniavo būtent Fokusas. Pasirodymas praėjo sklandžiai, tik salėje sėdėjęs Jogaila Morkūnas Fokusui pasirodė kažkuo labai įdomus ir jis prikišo savo snukutį artyn apuostyti jį, J.Morkūno tai labai nesužavėjo, tačiau juoko aplinkiniams netrūko.

Po šio pasirodymo dažnai sulaukiame klausimo, kaip gyvena Statkevičiaus kupranugaris. Todėl ir juokaujame, kad jis yra Juozo Statkevičiaus kupranugaris.

O į smalsuolių klausimą atsakom, kad žvaigždžių liga jis nesusirgo. Fokusas vienas mylimiausių mūsų gyvūnų, todėl jį patikėti galėtume tik tam žmogui, kuriuo labai pasitikime, kaip specialistu, todėl Fokusą lengvai išleidome į pasirodymą tik žinodami, kad jis patikimose P.Variakojo rankose.

Be to, su Fokusu važiavo jo geriausias draugas asiliukas Antonas, kuris taip pat turėjo pasirodyti J.Statkevičiaus kolekcijos pristatyme, tačiau, tą kartą jis pasielgė, kaip tikras užsispyręs asilas ir podiumu žingsniuoti griežtai atsisakė. Tad tik mūsų kupranugaris Fokusas pasinaudojo proga išgarsėti“, – pasakojo Dubingių žirgyno savininkė Gintė Martinkėnė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai