Juozas Statkevičius Žmonės.lt konferencijoje – apie madą, grožį, kritiką ir apkalbas

Juozas Statkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-09 15:28
Antradienio popietę Žmonės.lt redakcijoje lankėsi garsiausias šalyje dizaineris Juozas Statkevičius. Tiesioginės vaizdo konferencijos metu jis atsakė į skaitytojų klausimus.

Dizaineris Juozas Statkevičius šiuo metu pačiame darbų sūkuryje – jau gruodžio pradžioje Vilniuje menininkas pristatys naujausią savo kolekciją „Slaptas JS gyvenimas“, kurioje – 2016-ųjų pavasariui ir vasarai siūlomi drabužiai.

Žmonės.lt vaizdo konferencijos metu dizaineris J.Statkevičius atsakė į skaitytojų jam atsiųstus klausimus apie madą, grožį, kritiką ir apkalbas. 

Visą pokalbį su garsiausiu šalies dizaineriu galite išgirsti vaizdo įraše, teksto pabaigoje. 

Štai keli J.Statkevičiaus atsakymai į skaitytojų klausimus:

Jūsų kolekcijos įkvėptos svetimų kraštų, ar turite įkvėpimo šaltinių gimtinėje? (Eglė)

Gal ateis kada nors toks laikas... Kol kas visi iš gimtinės tik išvažiuoja, kad įkvėptų to grynesnio oro. Labai keista – mes visi lyg ir tokie malonūs, dalykiški ir draugiški, bet vienas kito taip nekenčiame, kad net keista darosi. Bet nieko nepadarysi... Kol kas šitą temą galime palikti ateičiai.

Ar yra Lietuvoje mados industrija? Ar ji baigiasi „Statoile“?

Žinote, kaip jums pasakysiu? Kai tas gerbiamas skaitytojas nupirks bent 100 kvepalų buteliukų, bent 15 suknelių ir bent 1000 kuprinių ir padovanos visiems, tada mados industrija atsiras. O kai tik burbuliuoja ir užduoda tokius klausimus, apie kokią mados industriją tada gali būti kalba?

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kai tas gerbiamas skaitytojas nupirks bent 100 kvepalų buteliukų, bent 15 suknelių ir bent 1000 kuprinių ir padovanos visiems, tada mados industrija atsiras.

Ką manote apie plastinę chirurgiją? Ar ryžtumėtės taip tobulinti išvaizdą, o gal tai jau bandėte?

Žiūrėkite, pasakysiu jums vieną dalyką: žmonės niekaip negali suprasti ir atleisti kelių dalykų. Tai talento, grožio ir taip toliau. Kažkodėl visiems atrodo, kad aš persiūtas kaip Jacksonas, nors iš tikrųjų nieko nedarau. Tai galėtų patvirtinti mano visi darbuotojai. Bet žmonėms burnų neužkiši, jiems taip atrodo. Ir tegul atrodo, tegul ir tiki taip, ir galvoja.

Aš manau, kad estetika, vis dėlto, svarbu. Madoje turi būti gražūs žmonės. O kitas dalykas... Šitų dalykų jūs klauskite visų chirurgų ir kitų plastikų. Kodėl jūs manęs klausiate? Aš ne specialistas, aš nežinau. Taip, yra šita industrija. Taip, žmonės ja naudojasi. Aš manau, kad vis dėlto geriau gražūs žmonės ir sutvarkyti, negu kažkokie siaubūnai. Tiesa?

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ne gėda nuogam fotkintis ir dėti nuotraukas į viešumą? Juk esat vyras... Nors kuo toliau, tuo labiau panašėjate į moterį (sorry). Manau, kaip dizaineriui jums reklama nereikalinga, esat žinomas. Taip kam tas pigus ir negražus piaras? Ačiū (Renatas) // Nenoriu įžeisti, bet įdomu, kodėl toks talentingas ir žymus dizaineris pradėjo nuogaliot viešoj erdvėj? Čia dėl reklamos, saviraiška ar kas? Anksčiau darbai kalbėjo, o dabar... Būčiau dėkinga, jei užduotumėte šį klausimą. (Anonimas)

Man labai juokinga, kad žmonės tokio trumpo mąstymo, ir sako „anksčiau darbai kalbėjo“. Aš norėčiau pamatyt tų žmonių darbus... Jie išvis nieko nedaro! Sėdi, geria kavutę ir... Tik pagalvokite, jis sportuoja!

Jūs manęs nesumenkinsite niekaip. Todėl, kad aš žinau, ką aš galiu. Aš vienintelis iš lietuvių buvau Paryžiaus madų savaitėje ir aš padariau istoriją. Nors aš dar ne koks pensininkas, bet aš jau istorija.

Žiūrėkit. Aš nevaikštau Katedros aikštėje nuogas. Aš vaikštau pliaže nuogas, ir kiek aš noriu, tiek aš dedu (nuotraukų, – aut. past.). Čia ne jūsų reikalas. Jeigu jūs manęs taip nekenčiat, na nežiūrėkit jūs į mane!

Žinot, aš norėčiau pamatyt tą vyrą, kuris man pateikė klausimą. Aš garantuoju, kad jis dažytais plaukais, su pedikiūru, su manikiūru ir išpešiotais antakiais. Bet visi nori būt tokie labai svarbūs ir sumenkinti kitus...

Jūs manęs nesumenkinsite niekaip. Todėl, kad aš žinau, ką aš galiu. Aš vienintelis iš lietuvių buvau Paryžiaus madų savaitėje ir aš padariau istoriją. Nors aš dar ne koks pensininkas, bet aš jau istorija. Ir šitoks žmonių negatyvas manęs, pavyzdžiui, visai neerzina. Jeigu aš galiu rodytis su triusikais, tai aš ir rodausi, ir pliaže, ir kur norisi. Aš nekompleksuotas žmogus. Aš nebijau savo kūno.

Man labai keisti klausimai... Aš nenoriu gilintis ir analizuoti tų klausimų, nes, suprantat, tai žmonės, kurie, man atrodo, iš viduramžių. Linkiu jiems pasveikti. Ir, jūsų žiniai, šiais laikais yra leidžiamos kosmetikos linijos vyrams. Tas, kuris taip rašo, jam dar galbūt barzda net neauga. Taip kad būkit ramūs dėl manęs. Aš esu vyras daugiau negu bet koks vyras. Aš daug stipresnis už tuos, kurie vaidina vyrus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Turite puikią progą pakviesti Žmonės.lt skaitytojus į savo kolekcijos pristatymą...

Žinote, siūloma prekė yra pigi. Jeigu žmonės šviesūs, ne mediniai ir eina kartu su pasauliu, jie patys ateina.

Tie, kurie nori, viską žino, supranta ir taip toliau. O tie, kurie kniaukia, tegul ir kniaukia ten arčiau šiukšlių dėžės.

Aš tikrai nesiūlysiu jokių bilietų, juolab kad žinau, jog milijonas žmonių tikrai niekada nenuvažiuos į Paryžiaus madų savaitę, niekados negaus pakvietimų pažiūrėti tų dalykų, nes tai yra uždaras ratas. O čia jie gauna viską ir dar daugiau.

Ir žmonės iš Paryžiaus atvažiuoja, ir iš „Yves Saint Laurent“, kurie ten dirba po 22-ejus metus, ir iš kitų didžiausių mados namų. Jie yra draugai, jie stebisi, sako, kad Paryžiuje jau nieks taip nebesistengia...

Bet ką aš čia aiškinsiu? Tie, kurie žino, tie ateina. Kurie nežino, tegul kirmija toj kitoj pusėj. Suprantat, su jais jau Lietuva praeity. Ateina nauji žmonės. Ateina tie, kurie supranta. O iš tiktųjų intriga bus. Darbas nežmoniškas. Nuostabūs dalykai tie, kuriuos žmonės pamatys.

Tie, kurie nori, viską žino, supranta ir taip toliau. O tie, kurie kniaukia, tegul ir kniaukia ten arčiau šiukšlių dėžės.

JŪSŲ DĖMESIUI – VISI KLAUSIMAI, KURIUOS J.STATKEVIČIUI ATSIUNTĖ SKAITYTOJAI. ATSAKYMAI Į JUOS – VAIZDO ĮRAŠE, TEKSTO PABAIGOJE:

Apie kolekciją ir dizainerio duoną:

 • Savo naująją kolekciją pavadinote intriguojančiai: „Slaptas JS gyvenimas“. Ar daug Juozo Statkevičiaus gyvenime paslapčių? Ką esate linkęs nuslėpti, pasilaikyti sau?
 • Jūsų kolekcijos įkvėptos svetimų kraštų, ar turite įkvėpimo šaltinių gimtinėje? (Eglė)
 • Sveiki, kada vyks modelių kastingas? (Vaiva) // Gerbiamas Juozai, norėčiau Jūsų paklausti, ar rengsite vyrų modelių kastingą savo „PAVASARIS/VASARA 2016“ kolekcijos pristatymui? Kaip būtų įmanoma patekti į modelių, dalyvausiančių Jūsų kolekcijos pristatyme, gretas? (Tautvydas)
 • Būtų įdomu sužinoti, kokios žinomos Lietuvos manekenės žingsniuos jūsų podiumu. Galbūt vėl pasirodys Edita Vilkevičiūtė? (Dovilė)
 • Geriausiu, garsiausiu šalies dizaineriu jus vadina jau daug metų. Kaip priimate tokią etiketę?
 • Ar jaučiate konkurenciją Lietuvoje? (Ponas)
 • Sveiki, matėme Jus praėjusią savaitę lankantis AB „Utenos trikotažas“. Gal turite kokių planų, susijusių su šia įmone? Ačiū. (Iš Utenos)
 • Patiko kelioninių krepšių kolekcija „Statoil“ degalinėse... Gal dar panašių idėjų turite? Sėkmės (Beata)
 • Ar yra Lietuvoje mados industrija? Ar ji baigiasi „Statoile“?
 • Mados pasaulyje nemažų sukrėtimų metas. Alberas Elbazas paliko Lanvin, Rafas Simmonsas – DIOR. Pastarasis garsiai prabilo, kad dizaineriai, turintys sukurti aštuonias kolekcijas per metus neturi laiko įdėjų generacijai. Kaip galite apibūdinti savo darbo krūvį ir tą, kuris sukasi garsiausiuose mados namuose? (Dovilė)
 • Lietuvos pirkėjos išlavė Balmain kolekciją, skirtą H&M greitosios mados tiklui. Ką manote apie tokį bendradarbiavimą tarp aukštosios ir greitosios mados? (Dovilė)
 • Sveiki, norėčiau pas Jus užsisakyti vestuvinę suknelę. Prieš kiek laiko reiktų kreiptis? Ačiū (Simona)

Apie stilių ir grožį (nuo 19-os minutės):

 • Kaip vertinate lietuvių moterų stilių? Toli gražu ne kiekviena gali sau leisti pasikliauti dizaineriu ar stilisto patarimais...
 • Ar būtinas „tiuningas“ XXI amžiaus moteriai? (Prada)
 • Kokias 5 stiliaus klaidas daro Lietuvos vyrai? (Prada)
 • Kuris Lietuvos krepšininkas, jūsų nuomone, stilingiausias? (Donatas)
 • Kaip puoselėjate savo grožį?
 • Ką manote apie plastinę chirurgiją? Ar ryžtumėtės taip tobulinti išvaizdą, o gal tai jau bandėte?

Apie apkalbas ir kritiką (nuo 27-os minutės)

 • Garsūs žmonės neišvengia apkalbų. Ar jums svarbu, ką apie jus kalba žmonės?
 • Kokių gandų apie save girdėjote?
 • Kuo jums užkliuvo Lietuvos tauta? Kad drįstate teigti, jog jos nykimas jus džiugina? (Lara)
 • Negėda nuogam fotkintis ir dėti foto į viešumą? Juk esat vyras... Nors kuo toliau, tuo labiau panašėjate į moterį (sorry). Manau, kaip dizaineriui jums reklama nereikalinga, esat žinomas. Taip kam tas pigus ir negražus piaras? Ačiū (Renatas)  // Nenoriu įžeisti, bet įdomu, kodėl toks talentingas ir žymus dizaineris pradėjo nuogaliot viešoj erdvėj? Čia dėl reklamos, saviraiška ar kas? Anksčiau darbai kalbėjo, o dabar... Būčiau dėkinga, jei užduotumėte šį klausimą. (Anonimas)
 • Ką galvojate apie lietuvius pavyduolius, kurie tik sugeba pilti š... ant galvos, nors patiems veidrodis ganėtinai negailestingas? Ir kaip susitvarkote su įtampa? Ačiū (Marius)

Apie gyvenimą (nuo 34-os minutės):

 • Klausimas Juozui: jei domiesi sportu, kokios sporto šakos tau patinka? Vyriškos, pavyzdžiui, regbis, ledo ritulys, boksas, ar moteriškos, pavyzdžiui, meninė gimnastika? (Darius)
 • Ką dabar manai apie šauktinių kariuomenę? (Anonimas)
 • Kuo jus taip žavi Palanga? (Jozafas)
 • Ar tiesa, jog viešėdamas Sicilijoje Juozas nusipirko prabangią vilą ant skardžio su vaizdu į jūrą? 
 • Juozai, žaviuosi jūsų talentu, Jūs neabejotinai geriausias dizaineris Lietuvoje. Klausimas: daug keliaujate, ar atradote savo mylimiausią šalį? Ir kur svajojate nukeliauti dabar? Pakomentuokite plačiau. (Loreta)

 

 
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai