Juozas Statkevičius: „Paryžius atrodė tarsi būtų miręs“

Juozas Statkevičius / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-14 20:11
„Atrodo, kad gyvename viduramžiais“, – sako drabužių dizaineris Juozas Statkevičius. Šį penktadienį nuskridęs į Paryžių pasiimti savo naujai kolekcijai „Slaptas JS gyvenimas“ užsakytų audinių, sagų, siūlų bei dar daugybės svarbių smulkmenų, be kurių negalėtų kurti, o taip pat savo ištikimai klientei Ingai Kozel nuvežęs gimtadienio suknelę, jis pateko į siaubingų įvykių sūkurį.

„Paryžius jau gyvena Kalėdų nuotaikomis, daugybė žmonių, jie vaikšto po parduotuves, vakarieniauja, švenčia ir staiga – šūviai. Atrodo, kad išpuoliui jie specialiai pasirinko penktadienio vakarą“, – iš tragiškus sukrėtimus patyrusios Prancūzijos sostinės telefonu pasakojo dizaineris. 

Penktadienio dieną apibėgęs parduotuves ir susirinkęs užsakymus, vakare Juozas šventė savo bičiulės Ingos Kozel gimtadienį.

Kai žinai, kad kažkas šaudo į beginklius žmones, juk norom nenorom pagalvoji, kad bet kurio iš jų vietoje galėjai atsidurti tu.

„Restoranas, kuriame vyko šventė – vos už dviejų šimtų metrų nuo tos vietos, kurioje buvo nušauti žmonės, – pasakoja Juozas. – Vos tik restoraną pasiekė informacija apie teroristų išpuolius, buvo užrakintos durys ir uždengti langai. Kai žinai, kad kažkas šaudo į beginklius žmones, juk norom nenorom pagalvoji, kad bet kurio iš jų vietoje galėjai atsidurti tu“. 

Apie pusę pirmos nakties Juozas mėgino kaip nors pasiekti savo viešbutį, kuriame buvo apsistojęs. „Taksi išsikviesti buvo neįmanoma, – sako. – Teko eiti pėsčiomis, pro ginkluotus kareivius. Supranti, kad jie tave saugo, tačiau, patikėkit, tai tikrai nejauku. Pusę pirmos nakties Paryžius atrodė tarsi būtų miręs!“

TAIP PAT SKAITYKITE: Vilniuje prie Prancūzijos ambasados pagerbti teroro aukų susirinko minia

Juozas pasakoja, kad grįžęs į viešbutį negalėjo užmigti: „Žiūrėjau, ką rodo žinių laidos, tai, kas vyko, buvo siaubinga, tiesiog nežmoniška šiuolaikiniame pasaulyje. O šiandien ryte miestas ilgai tylėjo. Neveikė parduotuvės, kavinėje negalėjai kavos išgerti, po pietų žmonių gatvėse padaugėjo, aš irgi išėjau į miestą. Negi sėdėsi įkalintas viešbučio kambaryje? Juk niekas niekada nežino, kokia lemtis ir kur laukia“. 

Sekmadienį dizaineris ruošiasi grįžti į Vilnių, kur jo laukia galybė darbų. „Labai tikiuosi, kad man pavyks saugiai parskristi ir kad skrydis nebus atidėtas – darbai laukia“, – kiek aprimęs nuo praėjusios nakties išgąsčio sako Juozas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai