Jubiliejų atšventusi aktorė Eglė Gabrėnaitė: „Supratau, kaip aš myliu Vilniaus mažąjį teatrą“

Eglė Gabrėnaitė / Lauros Vansevičienės nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-09-26 13:18
Penktadienį Vilniaus mažajame teatre po spektaklio „Motina (Vasa Železnova)“, scenoje skambėjo pirmųjų šalies asmenų jubiliejiniai sveikinimai legendinei aktorei Eglei Gabrėnaitei.
Lauros Vansevičienės nuotr.
Lauros Vansevičienės nuotr.

Aktorei ypatingus sveikinimo laiškus atsiuntė LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, savo dalyvavimu ją pagerbė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Savo teatro pasididžiavimą pasveikino ir  Daiva Baltūsytė – Len, šiuo metu einanti teatro vadovės pareigas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Gimtadienį švenčianti legendinė aktorė Eglė Gabrėnaitė: „Pasirinkau ne tą profesiją“

„Gerbiamoji Egle Gabrėnaite, sveikinu jus gražios sukakties proga. Esate viena mylimiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, ypač vertinama kolegų ir žiūrovų. Jūsų sukurti vaidmenys – ypač svarbūs kaip dvasinės stiprybės, vilties ir tikėjimo simboliai. Savo pavyzdžiu jūs formavote ir jaunosios teatro kūrėjų kartos pasaulėžiūrą, perdavėte jai savo mokytojų išmintį ir sukauptą patirtį. Lietuvos kultūriniame gyvenime ryškiai matomi jūsų kūrybiniai darbai ir profesionalumas“, – rašoma LR prezidentės sveikinime.

Lauros Vansevičienės nuotr.
Lauros Vansevičienės nuotr.

Ministras Pirmininkas A.Butkevičius  aktorę maloniai nustebino padėka už ištikimybe. „Už ištikimybę Mažajam teatrui, kurio scenoje esate jau ketvirtį amžiaus, už ištikimybę režisieriaus Rimo Tumino pastatymams, už ištikimybę žiūrovui. Visi profesionalai puikiai žino: žiūrovo apgauti negali – jis sėdi taip arti scenos, kad mato aktoriaus akis. Teatras – tai realybės koncentratas, kuriame gimstama ir mirštama, o svarbiausia – sakomos karčios ir svarbios tiesos.  Kažkada sakėte, kad į protą einantis žmogus vis daržniau sako „Nežinau“. Tikriausiai reikėtų saugotis visažinių. Jūsų darbas – padėti protingiems ieškoti kelio, ieškoti savęs. Tam ir yra teatro menas. Spektaklio laikas skirtas pamąstyti apie save ir kitus, kad iš teatro žmogus išeitų geresnis, su kilnesniais tikslais ir didesniu ryžtu“.

Aktorė sulaukė ne tik gražiausių padėkos žodžių, bet ir įstabių gėlių kompozicijų nuo pirmųjų šalies asmenų,  kolegų, žiūrovų, savo studentų.

„Šiandien buvo taip gražu, taip paprasta, taip tikra, taip taktiška, taip subtilu. Viskas įvyko taip,  kaip aš norėjau. Buvo nuostabu ir aš labai dėkinga Vilniaus mažajam  teatrui. Tik šiandien supratau, kaip aš JĮ myliu. Šiandien aš galiu pasakyt – esu labai laiminga. Ačiū Mažajam teatrui“, – prisipažino E.Gabrėnaitė.

Lauros Vansevičienės nuotr.
Lauros Vansevičienės nuotr.

65-erių metų jubiliejų švenčianti aktorė Vilniaus mažajame teatre kuria vaidmenis jau dvidešimt penkerius metus, o teatro meno vadovo  R.Tumino spektakliuose vaidino ir iki susikuriant Vilniaus mažajam teatrui.

Iškirtinio talento aktorės Gabrėnaitės vaidmenys  VMT teatre – Ranevskaja A.Čechovo „Vyšnių sode“ (1990) režisierius R.Tuminas,  Ana Andrejevna, Gorodničiaus žmona,  N.Gogolio „Revizoriuje“ (2001) režisierius R.Tuminas,   Violeta Veston  amerikiečių dramaturgo T.Letts pjesėje  „Vestonai“ (2009) režisierius Vilius Malinauskas,  Vasa Železnova  M.Gorkio „Motina (Vasa Železnova)“ (2011) režisierius Kirilas Glušajevas. Artimiausia galimybė pamatyti šį spektaklį, kuriame E.Gabrėnaitė atlieka pagrindinį vaidmenį: spalio 13d. Vilniaus mažajame teatre.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai