JAV Nepriklausomybės diena Verkių parke: sportinės pramogos ir dešrainių rekordas

Danutė Elzbergienė-Petrauskas ir Raimundas Petrauskas, Rasa Arlauskienė ir Egidijus Sidaras / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-07-03 20:05
Penktadienį sostinės Verkių parkas virto didžiuliu sporto aikštynu. Čia buvo galima pažaisti futbolą, beisbolą, originalius numerius pristatė gatvės gimnastai. Taip, atkreipiant dėmesį į sportą ir judėjimą, buvo šventiškai paminėta JAV Nepriklausomybės diena, šiemet švenčiama jau 239-ąjį kartą.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kasmet Amerikos prekybos rūmų asociacijos organizuojamas renginys Vilniuje vyko jau 15-ąjį kartą. Ir nors tikroji šventės diena – Liepos 4-oji, šįkart šventę buvo nuspręsta paminėti diena anksčiau.

Liepos 4-ąją JAV prisimena nuo 1776-ųjų, kuomet trylikos Didžiosios Britanijos imperijos kolonijų paskelbė nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos.

Šiai dienai skirtų renginių netrūksta ir Lietuvoje. Antradienį JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah Ann McCarthy pakvietė apie 600 svečių į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą. Čia buvo pagerbtos JAV vėliavos, skambėjo abiejų šalių himnai, netrūko rokenroliškos, laisvę simbolizuojančios dvasios.

Verkių parke vykęs minėjimas taip pat sulaukė didžiulio dėmesio – į renginį atvyko maždaug tūkstantis kviestinių svečių, tarp kurių buvo galima sutikti būrį valdžios atstovų, diplomatų, verslininkų, sportininkų, pramogų pasaulio atstovų.

Čia pasirodė Lietuvos kariuomenės orkestras, vyko iškilminga vėliavų pagerbimo ceremonija, šventės dalyvius sveikino garbės svečiai.

Susirinkusius pasveikino Amerikos prekybos rūmų vadovas Tadas Vizgirda, vėliau žodį tarė ambasadorė. „Girdėjau, kad čia vyksta geriausi vakarėliai Lietuvoje“, – sakydama kalbą linksmai ją pradėjo D.Ann McCarthy. Tačiau netrukus priminė visiems, kodėl ši diena svarbi JAV, pagerbė iš čia dviem Hameriais atvykusius karius, prisiminė Amerikos žaidynes.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Susirinkusius pasveikino Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis. „Man garbė pasveikinti jus visus su Nepriklausomybės diena. Tačiau jei nuoširdžiai, tai nėra tik jūsų nepriklausomybė. Tai yra ir mūsų nepriklausomybė, kurią švenčiame šiandien. Girdėjome, kaip 18-ame amžiuje nuskambėjo laisvės varpai. Mes sukūrėme Konstituciją, kuri buvo panaši į jūsų Konstituciją. Tačiau už tai buvome sužlugdyti – mūsų imperija buvo sunaikinta. Tuomet prasidėjo emigracija į Ameriką. Panašiai yra su mūsų broliais Ukrainoje. Jie buvo nužudyti dėl to, kad norėjo laisvės. Būkite tikri, kad mes nenustosime kovoti. Mes vertiname jūsų idėjas, jūsų vadovavimą ir norime, kad jūs prisijungtumėte prie mūsų taip, kaip tik galite“, – sakė jis.

Sveikinimo žodį tarė ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. „Sutikau labai daug žmonių, kurie sakė, kad Lietuva – lyg mažoji Amerika. Dėl to, kad žmonės čia – labai ambicingi, jie myli laisvę, jie tikri kovotojai, nebijo iššūkių, jie panašūs į amerikiečius dėl daugelio priežasčių“, – savo kalboje sakė jis.

Pasak mero, taip yra ne šiaip sau. Neva jau po pirmos lietuvių migracijos bangos į JAV, Amerika buvo įsivaizduojama kaip svajonių šalis. Šalis, su stipria ekonomika, stipriu laisvės pojūčiu. „Nors abi tautos yra labai toli viena nuo kitos, jos ir labai skirtingos, ir labai panašios tuo pačiu. Džiaugiuosi, kad jau 15-ąjį kartą Vilniuje vyksta šis renginys“, – sakė R.Šimašius.

Po oficialiosios renginio dalies svečių laukė tradicinė amerikietiška iškyla gamtoje, nuotaikingas koncertas, loterijos ir pramogos visai šeimai. Amerikos pirklių rūmų asociacija drauge su „Faktum“ agentūra nusprendė siekti neįprasto rekordo – ilgiausios Lietuvoje dešrainių eilės. Čia susirinkusiems svečiams buvo patiekta 1500 dešrainių.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Politikos ir verslo elitas JAV Nepriklausomybės dieną Vilniuje atšventė rokenrolo ritmu

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai