Išsiskyrę smuikininkai Indrė ir Vilhelmas Čepinskiai stebisi įklimpę į bylą dėl smuiko

Vilhemlas Čepinskis / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Tvirbutas
Publikuota: 2015-03-18 12:28
Kauno apylinkės teisme trečiadienį smuikininkas Vilhelmas Čepinskis sulaukė atsakomojo savo buvusios sutuoktinės Indrės Čepinskienės advokato kirčių. Garsiojo muzikanto prašoma įrodyti, kad jo prašomas po skyrybų grąžinti velionio tėvo smuikas yra tikrai tas pats Čepinskių šeimos instrumentas. I.Čepinskienė tvirtina, kad buvęs vyras ieško būdų lengvai pasipelnyti.

Parengiamajame posėdyje buvo teikiami papildomi dokumentai bylai. I.Čepinskienė pati posėdyje nedalyvavo, atvyko tik jos advokatas Laimutis Jankauskas.

Mainai netenkino

Jis informavo, kad ieškovas V.Čepinskis nesutiko buvusiai žmonai palikti smuiko už 1159 eurus, kurie būtų dalis anksčiau sutartos piniginės kompensacijos dalijantis turtą po skyrybų. „Ieškovas pranešė, kad tikroji smuiko vertė yra 7240 eurų. Todėl taikaus susitarimo nebuvo“, – teigė advokatas.

www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”
www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

V.Čepinskis portalui Žmonės.lt po posėdžio aiškino, kad smuiko kaina pase buvo dirbtinai sumažinta. „Taip daro visi smuikininkai. Kai kurių šalių muitinėse labai įtariai žiūri, jei vežiesi brangų instrumentą. Man ne pinigai svarbu, aš tik noriu atgauti tėvo smuiką“, – teigė jis.

www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”
www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

Tas ar ne tas smuikas?

I.Čepinskienės advokatas teismui pateikė smuiko, dėl kurio vyksta byla, nuotraukas. Jose nurodyta, kad I.Čepinskienės naudojamo smuiko matmenys kitokie, nei nurodyti pase, vieninteliame dokumente, įrodančiame, kad juo naudojosi Čepinskiai. „Smuiko pasas reikalingas kelionėse, kai vežantis instrumentą reikia kirsti sieną. Tai nėra smuiko autentiškumo įrodymas, kaip teigia ieškovas. Tegul ieškovas pasirūpina tikrais įrodymais“, – aiškino advokatas.

V.Čepinskis neslėpė nuostabos, kad bandoma pakeisti smuiko kilmę.

V.Čepinskis neslėpė nuostabos, kad bandoma pakeisti smuiko kilmę. „Tai tas pats, jei man dabar reikėtų įrodinėti, kad esu Vilhelmas Čepinskis“, – kalbėjo jis.

Advokatas taip pat prašė, kad V.Čepinskis teismui pristatytų dabar jo naudojamo smuiko pasą. „Ieškovas groja 1994 m. Lietuvos žemės ūkio banko suteiktu smuiku. Tai būtų įrodymas, kad pasas tėra kelionės dokumentas, jame nenurodytas savininkas“, – aiškino advokatas.

Teisėja nusprendė atmesti gynėjo prašymus. „Smuiko autentiškumą galės įvertinti ekspertai. Nuotraukos nėra įrodymas. V.Čepinskio smuiko pasas nėra susijęs su šia byla, todėl ir šis prašymas atmetamas“, – paskelbė teisėja.

Kitas posėdis įvyks balandį, jame bus apklausiami liudytojai.

Kova dėl atminimo ar bandymas pasipelnyti?

V.Čepinskis teigia, kad pas buvusią sutuoktinę likęs smuikas jau 60 metų yra Čepinskių šeimos relikvija. „Po skyrybų Indrė paprašė leisti juo groti. Ji turi dar du smuikus, bet šis geresnis. Sutikau. Po tėvo mirties rugpjūtį nusprendžiau šį palikimą pasiimti. Nesitikėjau, kad dėl tokio dalyko teks bylinėtis. Po skyrybų dėl viso kito sutarėme taikiai“, – tvirtino V.Čepinskis.

www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”
www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

Nesitikėjau, kad dėl tokio dalyko teks bylinėtis. Po skyrybų dėl viso kito sutarėme taikiai, – tvirtino V.Čepinskis.

I.Čepinskienė savo ruožtu portalui Žmonės.lt pateikė visai kitokią versiją. Ji teigia, kad buvęs sutuoktinis ją šmeižia ir bando pasisavinti tai, kas muzikantui yra labai svarbu – instrumentą, prie kurio yra pripratęs ir pelno jam duoną.

„Po skyrybų V.Čepinskis liko gyventi mūsų bute ir sutiko sumokėti už jį man kompensaciją per trejus metus. Likus metams jis mato, kad kilo grėsmė tą butą prarasti, nes negali išmokėti skolos, todėl bando tokiu būdu išreikalauti iš manęs pinigų. Jo norimos sumos neketinu mokėti, tai būtų nepakeliama našta“, – kalbėjo moteris.

www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”
www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

I.Čepinskienė tikino, kad smuikas, dėl kurio kilo ginčas, nėra Čepinskių relikvija. „Jis daug visokių smuikų yra atnešęs ir išnešęs. Pati mokiausi pas jo tėvą Stanislovą Čepinskį. Jis nerodė jokio panašaus smuiko. Stebiuosi, kaip dėl tokio dalyko galėjome pradėti bylinėtis. Matyt, jis nori lengvai užsidirbti ir po tėvo mirties puolė reikalauti to smuiko“, – stebėjosi smuikininkė.

Indrė ir Vilhelmas pažįstami nuo paauglystės. Abu jie mokėsi groti pas tą patį smuiko mokytoją.

V.Čepinskis Indrei pasipiršo grįžęs iš Amerikos, kur studijavo ne vienerius metus. Pora susituokė 2002 metais. Po ketverių metų santuokos Čepinskiams gimė sūnus. Santykiai tarp Indrės ir Vilhelmo ėmė šlyti 2009-aisiais, oficialiai pora išsiskyrė prieš dvejus metus. Netrukus, tais pačiais 2013 metais, V.Čepinskis sukūrė kitą šeimą su smuikininke Viktorija Kukauskaite.

15min.lt

Naujausi straipsniai