Ispanijos teismas svarstys buvusiam karaliui iškeltą bylą dėl tėvystės nustatymo

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-14 19:18
Ispanijos Aukščiausiasis Teismas sutiko išnagrinėti tėvystės nustatymo bylą, kurią buvusiam karaliui Juanui Carlosui iškėlė belgė Ingrid Jeanne Sartiau, tvirtinanti esanti jo neteisėta dukra.


Ši byla yra pirmas teisinis iššūkis buvusiam 77 metų karaliui, praradusiam absoliučią teisinę neliečiamybę, kai perleido sostą sūnui Felipe VI.

Teismas „sutiko išnagrinėti vieną tėvystės bylų, iškeltų Donui Juanui Carlosui de Borbonui“, sakė pareigūnas.

Karališkųjų rūmų atstovas pranešė, kad vėliau padarys pareiškimą šiuo klausimu. Juanas Carlosas neteko teisinės neliečiamybės 2014 m. birželį, kai išvargintas skandalų ir sveikatos problemų perdavė sostą savo sūnui.

AOP nuotr.
AOP nuotr.

Tiesa, teismas atmetė antrą ieškinį, kurį pateikė ispanas padavėjas Alberto Sola Jimenezas, taip pat tvirtinantis esantis karaliaus sūnus, nurodė pareigūnas.

A.Sola Jimenezas, kuris buvo įvaikintas, daug metų tvirtina, kad jo biologinė motina, vieno gerai žinomo Barselonos bankininko dukra, galėjo turėti romaną su karaliumi dar prieš tai, kai jis vedė karalienę Sofią.

A.Sola Jimenezas ir belgų namų šeimininkė I.J.Sartiau Ispanijos žiniasklaidos dėmesio sulaukė 2012 metais, kai suvienijo jėgas ir pasidarė DNR testus, kurie rodo 91 proc. tikimybę, kad jie turi vieną bendrą tėvą.

Naujausi straipsniai