Ieva Prudnikovaitė: „Didžiausias mano visų laikų projektas – šeima“

Modestas Pitrėnas ir Ieva Prudnikovaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-03 09:22
Ievą Prudnikovaitę ir tango kultūros ambasadoriais Lietuvoje tituluojamą ansamblį „4Tango“ scenoje kartu išvysti galima gana dažnai – jiems lengvai paklūsta ispaniški muzikos šedevrai bei ugningi tango. Šeštadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje atlikėjai publikai pristatys visai kitokį, prancūziškų melodijų ir kultūros įkvėptą, pasirodymą, apie kurį pasakoja operos solistė Ieva Prudnikovaitė.

Kuo pasižymi nauja programa „Eliziejaus kronikos“?

Klausytojai išgirs prancūzų kompozitorių melodijas, o taip pat muziką, susijusią su Prancūzija, kvepiančią šviežiomis bagetėmis ir levandų maišeliais (šypsosi). Su „4Tango” atlikėjais pasikuždėjome, jog tiek jiems, tiek man atsirado noras savo ugningas, aistringas programas papildyti ir melancholiškesne, elegantiškesne muzika.

Kuo jus žavi programa, įkvėpta Prancūzijos?

Prancūzai kompozitoriai, tokie kaip Gabrielis Faure'as ar Claude'as Debussy, yra sukūrę daug neįtikėtinai patrauklių kamerinių kūrinių balsui. Paprastai dainos atliekamos tik su fortepijonu. Mes, kaip visada, bandysime atrasti kiek kitokį skambesį. Neapsiribosime vien tik klasikine muzika.

Man Prancūzija – tai Barbara. Tokia ypatinga moteris – vienu metu ir stipri, ir silpna. Kiekviena programa tarsi sukuria kažkokį vieną unikalų moters tipažą. Kol kas dar bandau išlukštenti, kokia toji prancūziškoji moteris – įdomus procesas.

Ar nesunku nuo ugningu temperamentu pasižyminčios tango muzikos pereiti prie kitokio, švelnesnio žanro?

Štai ir pailsėsime nuo nevaldomų emocijų, pavydo bangų ir panašių reiškinių, su kuriais buvome susidūrę ankstesnėse programose. Bandysime atrasti subtilesnes gijas vienas tarp kito, flirtuoti, ieškoti tai akimirkai tinkamo garso ir šiek tiek paslėptos emocijos.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kas jus įkvepia naujų programų atsiradimą?

Geriausias įkvėpėjas – tu pats. Sąmonė ir pasąmonė kuo puikiausiai pašnabžda, ko imtis, ko ieškoti.  Įkvėpti gali tavo emocinė būsena, kelionės, vaiko piešinys, tam tikri kvepalai, geras filmas, ruduo.

Kiek jums yra svarbi koncerto vieta, konkrečios vietos atmosfera?

Tai ypatingai svarbūs gero ir sėkmingo koncerto komponentai. Ir, manyčiau, vieta yra neatsiejama nuo atmosferos. Žinoma, atmosferą kuria žmonės – atlikėjai, publika, tačiau jei erdvė pati savaime turi kažkokį energetinį virpėjimą, tai nepakeičiama. Man labai svarbu šviesa. Ji turi būti intymi. Akustika taip pat turi didelę įtaką skambėjimui. Šv. Kotrynos bažnyčia, nors ir specifinė erdvė, ko gero, yra mūsų mylimiausia.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kokie projektai, darbai šiuo metu jums svarbiausi?

Didžiausias mano visų laikų projektas – šeima. Nebijau sakyti, kad ji svarbiausia. Džiaugiuos, kad, neatimdama per daug laiko iš savo mylimų žmonių, turiu galimybę tęsti savo darbus. Didžiausias uždavinys šiuo metu – nepasimesti tarp skirtingų žanrų...

Kaip manote, koks yra „Eliziejaus kronikų“ klausytojas?

Tikiuosi, tas, kurio pasiilgstam mes, o jis – mūsų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai