Į Lietuvą atvykstančio vieno garsiausių pasaulio tenorų Joseph Calleja įkvėpimas – vaikai

Joseph Calleja
Autorius: Eglė Užkuraitė
Publikuota: 2018-10-15 16:03
Kiekvienas jo pasirodymas tampa tikru įvykiu visiems, kas vertina ir mėgsta klasikinę muziką. Vienas iš trijų geriausių pasaulyje tenorų, Joseph Calleja, Lietuvos klausytojams puikiai pažįstamas.

Prieš didžiąsias metų šventes tenoras grįžta į Vilnių, kur tikina paruošęs nepamirštamą pasirodymą. Specialiai portalui Žmonės.lt Joseph Calleja papasakojo apie kelią į operos pasaulį, atsipalaidavimo būdus ir beribę meilę vaikams.

Kaip įsimylėjote operą? Kodėl būtent ją pasirinkote savo gyvenime?

Manau, kad visgi opera pati pasirinko mane. Gimiau jau turėdamas balsą, tad dainuoti pradėjau jau nuo mažumės. Žinoma, nepradėjau iškart nuo operos, bet jau dainavau ir bandžiau įvairius muzikos stilius. Vėliau pradėjau dainuoti mokyklos ir bažnyčios choruose.

Joseph Calleja
Joseph Calleja

Sulaukęs maždaug 13-os metų aš atradau filmą „The Great Caruso“ ir Mario Lanzo. Ir tuomet supratau, kad tai ir yra tai, ką aš noriu daryti gyvenime – dainuoti operą.

Kaip atrodo visas pasiruošimo kelias koncertams?

Žinoma, pirmiausia, tai yra daug studijų metų. Taip, balsą turėti svarbu, tačiau tu privalai kasdien mokytis ir tobulinti atlikimo techniką. Balsas, kaip žinia, yra toks instrumentas, kuriuo sunkiausia atlikti muziką, nes jis kaskart keičiasi. Tad atlikimo technikos, sunkaus darbo ir griežtos disciplinos rezultatas yra koncertas.

Joseph Calleja
Joseph Calleja

Na, o prieš koncertus aš turiu daug laiko skirti repeticijoms, bet nepamiršti ir atsipalaidavimo. Turiu būti užtikrintas, kad publika bus laiminga. Koncerte atlikėjas nėra pats svarbiausias dalyvis. Patys svarbiausi dalyviai koncerte yra žiūrovai.

O galbūt turite savo mėgstamiausią publiką? Kokia ji?

Bet kuri publika, kuri rėkia „Bravo, bravo!“ yra geriausia publika (juokiasi).

Daug ir dažnai keliaujate, koncertuodamas įvairiuose pasaulio kampeliuose. Ar turite laiko susipažinti su nauju miestu, kai jame pasirodote?

Visada tikiuosi susipažinti su dar nematytais miestais, kai juose lankausi, tačiau viskas priklauso nuo mano tvarkaraščio. Jei tik turiu laiko, visuomet stengiuosi apžiūrėti miesto centrą ar apsilankyti viename restorane, tačiau aš atvykstu dirbti, o ne poilsiauti.

Joseph Calleja / Organizatorių nuotr.
Joseph Calleja / Organizatorių nuotr.

O kaip atsipalaiduojate po koncertų?

Tam turiu ne itin daug laiko. Kartais po koncerto išgeriu taurę skanaus gėrimo su draugais, tačiau dažniausiai aš pailsiu žiemos švenčių metu, pavyzdžiui, per Kalėdas, arba vasarą. Laisvomis dienomis turiu pailsėti ne tik aš, bet ir mano balsas. Todėl, kad ir kaip norėčiau užsiimti linksma veikla, turiu ją apriboti.

Ar turite mėgiamiausių operos solistų? Kas jus įkvepia?

Žinoma, aš turiu dainininkų, kuriuos labai myliu. Pavyzdžiui, Roberto Alagna bei Luciano Pavarotti. Jie padarė didelę įtaką mano karjerai.

Joseph Calleja / Organizatorių nuotr.
Joseph Calleja / Organizatorių nuotr.

Bet gyvenimo įkvėpimas man yra mano vaikai. Jiems dabar keturiolika ir dvylika metų, tad tėvu tapau išties labai jaunas. Jie auga, po truputį tampa vis gražesniais jaunais žmonėmis. Vaikai iš tikrųjų ir yra tikrasis mano įkvėpimas, kuris skatina judėti į priekį.

Jau visai netrukus, gruodžio 19-ąją, žymųjį tenorą Joseph Calleja galės išvysti visi norintys. Koncertas vyks Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai